Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

ما 66 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 7051
دیروز  ------------------دیروز ------------------17048
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 100001

سازمان ملل همکاری ایران، افغانستان و پاکستان را در مبارزه با مواد مخدر ستود

امتیاز کاربران

یک مقام سازمان ملل از همکاری ایران، افغانستان و پاکستان در زمینه مبارزه با مواد مخدر ستایش کرد و گفت: این همکاری موفقیت های عملی بسیاری در پی داشته است.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان ملل، ˈیوری فدوتوفˈ مدیر اجرایی دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل روز سه شنبه با اشاره به همکاری جمهوری اسلامی ایران، پاکستان و افغانستان در زمینه مبارزه با مواد مخدر گفت: همکاری نزدیک سه کشور شاهد موفقیت های عملیاتی بوده است.

این مقام سازمان ملل گفت: بیش از هشت تن مواد مخدر در عملیات مشترک سه کشور تاکنون کشف شده است.

ˈ یوری فدوتوفˈ مدیر اجرایی دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل به تازگی از ایران دیدار داشته و با مقام های جمهوری اسلامی ایران درباره تلاش برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر گفتگو کرده است.

وی همچنین در اجلاس مشترک ایران، افغانستان و پاکستان برای مقابله با مواد مخدر در تهران حضور یافت.

این مقام سازمان ملل در دیدار با دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر جمهوری اسلامی ایران گفت: در تمامی گزارش ها و ارزیابی ها در سازمان ملل تاکید می کنیم که ایران بیشترین نقش را در مبارزه با کشفیات مواد مخدر از جمله تریاک و حشیش ایفا می کند و در این زمینه هم هزینه های زیادی پرداخت کرده است.


منبع خبر: ايرنا 29/9/91

اقدامات دستگاه قضایی برای برخورد با قاچاقچیان مواد مخدر باید جدی تر شود

امتیاز کاربران

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: والدین فرد معتاد مظلوم‌ترین و بی‌پناه‌ترین افراد جامعه هستند که باید برای پاسخگویی به مطالبات این قشر و برخورد با قاچاقچیان، اقدامات ستاد و پلیس و دستگاه قضایی جدی‌تر از گذشته شود.

ˈطاها طاهریˈ روز سه شنبه در حاشیه برگزاری نهمین اجلاس وزرای کشورهای ایران، افغانستان و پاکستان در امر مبارزه با مواد مخدر(ابتکار سه جانبه) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، افزود: تجارت مواد مخدر از نقطه آغاز تولید تا مصرف بوده و مساله بازار مصرف مقصد و بازار مصرف ایران دو دلیل عمده جابه جایی مواد مخدر از مسیرهای کشور است.

وی با بیان آنکه عمده قاچاقچیان مواد مخدر در کشور خرده فروش هستند، اظهار داشت: هماهنگی لازم با دستگاه قضایی برای اجرای طرح برخورد با خرده فروشان مواد مخدر با هدف ایجاد امنیت در بطن جامعه انجام شده است.

طاهری تصریح کرد: باید هزینه دسترسی به مواد‌مخدر در کشور افزایش پیدا کند تا خرده‌ فروشان نتوانند به راحتی با توزیع این بلای خانمانسوز قتل‌عام جوانان و نوجوانان کشور را رقم بزنند.


منبع خبر: ايرنا 28/9/91

وزارت بهداشت تعرفه درمان اعتیاد را افزایش دهد

امتیاز کاربران

 

وزارت بهداشت تعرفه درمان اعتیاد را افزایش دهد
 
تعرفه درمان اعتیاد که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تعیین می‌شود باید افزایش یابد.
فرید براتی، ‌معاون پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی، با اعلام این خبر گفت: پارسال برای درمان متادون از سوی وزارت بهداشت 71هزار تومان تعیین شد که این رقم برای ارائه خدمات به معتادان در حال بهبود بسیار کم است. او افزود: کارشناسان وزارت بهداشت معتقدند که مراکز درمان اعتیاد خدمات مشاوره و روانکاوی به مراجعه‌کنندگانشان خدمات مشاوره و روانکاوی ارائه نمی‌دهند بنابراین همین مبلغ برای تعرفه درمان کافی است، این در حالی است که من معتقدم باید بر فعالیت تمامی مراکز درمان اعتیاد نظارت و آنها را به ارائه خدمات مشاوره‌ای به معتادان وادار کرد.

اگر نظارت در این زمینه قوی شود تمامی مراکز ملزم می‌شوند که خدمات کامل ارائه دهند و البته می‌بایست تعرفه‌ای متناسب با این خدمات برایشان درنظر گرفت. براتی معتقد است: با این روش تعیین تعرفه، در واقع فعالیت مراکزی که خدمات مشاوره ارائه می‌دهند نادیده گرفته می‌شود و به‌خودی خود پیامد ناگواری برای مرکزهای تخصصی درمان اعتیاد در پی خواهد داشت و در حق مراکزی که کارشان را به درستی انجام می‌دهند اجحاف می‌شود.

پرداخت هزینه از سوی خانواده‌ها

درمان اعتیاد معمولا برای خانواده‌ها هزینه زیادی دارد و بیشتر خانواده‌ها از تأمین این هزینه‌ ناتوانند؛ البته باید به این‌نکته هم توجه کرد که هر فرد معتاد برای درمان علاوه بر استفاده از خدماتی که مراکز درمان اعتیاد ارائه می‌دهند نیازمند برخورداری از یک برنامه تغذیه مناسب نیز هست، درحالی‌که این دسته از افراد معمولا فاقد شغل هستند و نمی‌توانند هزینه درخواستی از سوی مراکز را بپردازند.

براتی با اشاره به این مشکل گفت: درمان اعتیاد با هر روشی که انجام شود، هزینه‌هایی برای مراکز دارد که بخشی از این هزینه‌ها را دولت از طریق وزارت بهداشت یا سازمان بهزیستی می‌پردازد اما رقم درنظر گرفته شده در این پرداخت‌ها بسیار کم است و می‌بایست افزایش پیدا کند.

او با اشاره به اینکه یارانه امسال درمان اعتیاد هنوز تعیین نشده است، توضیح داد: براساس یارانه پارسال به مراکز مختلف به‌ازای هر نفر معتاد تحت پوشش بین 30تا 60هزار تومان پرداخت می‌شود و این مبلغ برای کمپ‌ها 180هزار تومان برای سه‌‌ماه مراقبت از فرد معتاد است که با هر روشی محاسبه کنید این مبلغ تکافوی نگهداری و مراقبت از یک فرد را نمی‌کند.

کاهش سن اعتیاد

حمید صرامی، معاون فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد‌مخدر خرداد‌ماه در همایش مددکاری اجتماعی اعلام کرد که سن اعتیاد از 23سال به 15سال کاهش یافته است. او گفته بود: براساس تحقیقات انجام شده‌ 92درصد مردم آسیب‌های اجتماعی مواد‌مخدر را به‌عنوان مهم‌ترین اولویت تهدیدات اجتماعی ذکر کرده‌اند. او توضیح داده بود: براساس آمار سال‌های گذشته دو میلیون معتاد قطعی در کشور وجود دارد و از آنجایی که 60درصد این افراد متاهل هستند و هر کدام پنج تا شش فرزند دارند، بدین‌ترتیب پیش‌بینی می‌شود که 12میلیون نفر از خانواده و افراد جامعه در معرض تهدیدات اجتماعی هستند.

 

منبع خبر: همشهري آنلاين 25/6/91

معاون دبیر کل و مدیر اجرایی یو ان ا دی سی؛ جلب نظر شرکای سازمان ملل در همکاری با ایران / ایران منعکس کننده مفهوم مبارزه با مواد مخدر در جهان

امتیاز کاربران


معاون دبیر کل و مدیر اجرایی یو ان ا دی سی گفت: ایران به طور حتم منعکس کننده مفهوم مبارزه در راستای مقابله با مواد مخدر در سطح منطقه است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران، یوری فدتوف در دیدار خود با وزیر کشور دکتر نجار ظهر امروز در سالن مجامع بین المللی وزارت امور خارجه گفت: ایران به طور یقین از پیشروان مبارزه با مواد مخدر در جهان است که مورد استقبال دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد قرار گرفته است.

وی افزود: ما نیز با فعالیت های خود درصدد هستیم نظرات مشترک شرکای سازمان ملل را در خصوص همکاری های همه جانبه در این راستا بدست آوریم.

فدتوف خاطر نشان کرد: امیدواریم امضای این اعلامیه به امضای یک حرکت راهبردی بین سه کشور پاکستان و ایران و افغانستان صورت پذیرد و ما نیز همچنین تمامی گزارشات ایران اعم از هزینه های بسیار و کشفیات فراوانشان را در راستای مبارزه با مواد مخدر تاکید می کنیم و به طور حتم ایران منعکس کننده مفهوم مبارزه با مواد مخدر در جهان است.


 

منبع خبر: باشگاه خبرنگاران جوان 28/9/91

نخستین کمپ ترک اعتیاد بانوان خراسان شمالی افتتاح شد

امتیاز کاربران

دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر که به خراسان شمالی سفر کرده است، نخستین مرکز اقامتی میان مدت درمان وابستگی به مواد بانوان در شیروان را افتتاح کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شیروان، مصطفی‌محمد نجار صبح امروز با حضور در مرکز اقامتی میان مدت درمان وابستگی به مواد بانوان در این شهرستان، این مرکز را که قادر به پذیرش 50 نفر در هر دوره است را افتتاح کرد.

برای راه‌اندازی مرکز اقامتی میان مدت درمان وابستگی به مواد بانوان در شیروان 500 میلیون ریال اعتبار صرف شده و بیش از 300 متر زیربنا دارد.

این نخستین مرکز ترک اعتیاد خراسان شمالی بوده که با راه‌اندازی آن زمینه برای درمان و ترک اعتیاد معتادان زن به صورت اردوگاه تخصصی فراهم می‌شود.

مرکز اقامتی میان مدت درمان وابستگی به مواد بانوان در شیروان به امکانات و تجهیزات روز درمان و ترک اعتیاد مجهز است.

سال گذشته در همین ماه با حضور دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر اردوگاه کار درمانی معتادان در بجنورد افتتاح شد.

به گزارش فارس، وزیر کشور به منظور شرکت در آیین تودیع معارفه استاندار و افتتاح دو طرح به خراسان شمالی سفر کرده است.

احمدی‌بیغش در این مراسم به عنوان استاندار جدید خراسان شمالی معرفی می‌شود.

ابوطالب شفقت به عنوان پنجمین استاندار خراسان شمالی به مدت دو سال در این استان خدمت کرده است.

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است