Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

ما 216 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 4189
دیروز  ------------------دیروز ------------------0
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 4189

استفاده از ظرفیت سمن‌ها برای ریشه‌کنی پدیده اعتیاد

امتیاز کاربران

استاندار کرمانشاه در زمینه ایجاد شغل برای معتادان بهبودیافته اعلام آمادگی کرد و گفت: استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد و بسیج در خصوص ریشه‌کنی پدیده اعتیاد امری ضروری است.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، ابراهیم رضایی‌بابادی صبح امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه اظهار داشت: استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد در ریشه‌کنی مبارزه با مواد مخدر در استان کرمانشاه باید مورد توجه قرار بگیرد.

رضایی‌بابادی ادامه داد: دستگاه‌های اجرایی استان کرمانشاه در مبارزه با مواد مخدر وظیفه مهمی بر عهده دارند و باید با پیگیری مجدانه و تلاش مضاعف دستگاه‌های اجرایی برای ریشه‌کنی اعتیاد تلاش شود.

به گفته استاندار کرمانشاه، تلاش هدفمند و برنامه‌ریزی شده برای مقابله با پدیده شوم اعتیاد باید از سوی کمیته‌های ذیل شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر به‌صورت ویژه مورد پیگیری و رصد اطلاعاتی قرار بگیرد.

این مسئول در زمینه ایجاد شغل برای بهبودیافتگان نجات یافته از دام اعتیاد اعلام آمادگی کرد و گفت: ایجاد شغل و فراهم کردن بسترهای مناسب به منظور توسعه تولیدات اقتصادی و کشاورزی در استان از مهم‌ترین اولویت‌های مدیریت استان محسوب می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد و استفاده از ظرفیت‌های مردمی و بسیج در خصوص ریشه‌کنی پدیده اعتیاد امری ضروری است که باید مورد توجه بیشتری قرار بگیرد.

استاندار کرمانشاه با تاکید بر مصون‌سازی جامعه از آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی، بیان داشت: کانون مساجد کشور و ادارات ذی‌ربط فرهنگی و اجتماعی در این زمینه می‌توانند بیشترین نقش‌آفرینی را داشته باشند.

منبع خبر: فارس 93.5.29

كارگاه آموزشي ويژه كارشناسان نظارت بر درمان اعتياد در كرمانشاه برگزار شد

امتیاز کاربران

كارگاه آموزشي ويژه كارشناسان نظارت بر درمان اعتياد با هدف اصول پايش و بازرسي از مراكز درمان سوء مصرف مواد در كرمانشاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر كرمانشاه؛ به منظور نظارت مستمر بازرسان شبكه‌هاي بهداشت و درمان شهرستان‌ها بر مراكز متادون درماني، كارگاه آموزشي با عنوان «اصول پايش و بازرسي از مراكز درمان سوء مصرف مواد» در دانشگاه علوم پزشكي استان كرمانشاه برگزار شد و در كارگاه دكتر اميريان فوق تخصصي روانپزشكي مطالبي را در خصوص درمان‌هاي آگونيست (شامل متادون، بوپر نورفين و تنتور اپيوم) و نحوه انتخاب بيماران براي ورود به درمان‌هاي آگونيست ارائه كرد.

وي گفت: در اين مراكز بايد بيماراني را كه آسيب بيشتري از اعتياد ديده باشند و جزء افراد پرخطر محسوب مي‌شوند از جمله بيمارانHIV مثبت، تزريقي، هروئيني و در كل كساني كه مصرف طولاني در اعتياد دارند جهت كاهش آسيب و بازگشت به اجتماع و خانواده پذيرش كنند ضمن اينكه رازداري در اين مراكز خيلي مهم است، مخصوصاً براي بيمارانHIV مثبت و رواني.

همچنين عليخاني كارشناس درمان دانشگاه علوم پزشكي گفت: پيشگيري، درمان، مقابله با عرضه مواد مخدر، انجمن هاي NA و سمن‌ها و... هر كدام يك حلقه از زنجيره‌ي برخورد با اعتياد هستند كه اين حلقه بايد به هم وصل و در راستاي مبارزه با مواد مخدر و ريشه كن كردن اعتياد فعاليت كنند.

وي با ارائه چك ليست 75 موردي امتيازبندي شده به‌عنوان دستور كار و چار چوب پايش بازرسان شبكه‌ها گفت: از موارد خيلي مهم در مراكز درماني MMT حضور پزشك و مسئول فني است چرا كه بقيه موارد را تحت الشعاع قرار مي‌دهد.

منبع خبر:  روابط عمومي شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر كرمانشاه93.5.25

نیاز جدی به افزایش ظرفیت اماکن نگهداری معتادان ولگرد در کرمانشاه

امتیاز کاربران


‌فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از کاهش 26 درصدی جرائم خشن استان در سال جاری خبر داد.

سردار"منوچهر امان‌اللهی"، در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) - منطقه کرمانشاه، مبارزه با سرقت را از جمله اولویت‌های کاری پلیس عنوان و تصریح کرد: در این راستا قرارگاه مبارزه با سرقت در تاریخ پنجم خردادماه سال جاری همزمان با سراسر کشور کار خود را در استان آغاز کرد.

امان‌اللهی خاطرنشان کرد: از زمان آغاز به کار این قرارگاه در استان تاکنون شاهد کاهش 10 درصدی سرقت در سطح استان بوده‌ایم.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: در این قرارگاه جمعی از رده‌های مختلف انتظامی استان و شهرستان بصورت هماهنگ برای مقابله با سرقت همکاری و هماهنگی می‌کنند.

وی تقویت حضور و پاکسازی نقاط آلوده را از جمله اقدامات انجام شده در این قرارگاه عنوان کرد و افزود: هر هفته چهار مرحله پاکسازی در مناطق آلوده استان انجام می‌شود که در این زمینه دستگیریهایی نیز صورت گرفته است.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه نزاع‌های فردی و جمعی، اعتیاد، سرقت‌های خرد، خرده فروشی مواد مخدر و جرائم حوزه رانندگی را از مهم‌ترین جرائم استان عنوان کرد.

امان‌اللهی در ادامه با اشاره به کاهش 26 درصدی جرائم خشن در استان در سال جاری، عنوان کرد: خوشبختانه استان کرمانشاه به لحاظ جرائم خشن در مقایسه با سایر استانها با در نظر گرفتن وسعت و جمعیت در رتبه‌های میانی کشور قرار دارد و از این نظر جزو استانهای اول کشور نیستیم.

وی ارتباط مؤثر با رسانه‌ها را یکی از راه‌های تقویت احساس امنیت در جامعه عنوان کرد و افزود: علاوه بر این تقویت حضور نیروهای پلیس در جامعه، اجابت سریع خواسته‌های مردمی، حضور بموقع در صحنه حوادث و توجه به دغدغه و نگرانی و خواسته‌های مردمی از جمله دیگر راهکارها و برنامه‌های پلیس در جهت تقویت احساس امنیت است.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه، اضافه کرد: همچنین در این راستا پلیس پیگیری آموزش همگانی از طریق رسانه و جراید و نیز برگزاری نشست‌هایی با افراد تأثیرگذار جامعه از جمله ائمه جماعات را در دستور کار دارد.

وی تصریح کرد: پلیس از تمامی ظرفیت‌های مؤثر در کنار اطلاع‌رسانی درست در خصوص وقایع به منظور تقویت احساس امنیت در جامعه استفاده خواهد کرد.

او همچنین تلاش در راستای اجتماعی کردن موضوعات و خروج آنها از حالت امنیتی و جلب هر چه بیشتر مشارکت مردمی در این زمینه را نیز از دیگر راهکارها و برنامه‌ها در جهت تقویت احساس امنیت عنوان کرد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به جمع‌آوری روزانه معتادان ولگرد از سطح شهر، اظهار کرد: متأسفانه با توجه به ظرفیت محدود اردوگاه‌های نگهداری این افراد شاهد حضور مجدد آنها در جامعه هستیم.

وی تصریح کرد: نگهداری و بحث درمان معتادان ولگرد در حوزه کار پلیس قرار نداشته و در این زمینه باید دستگاه‌های متولی وارد کار شوند.

وی عنوان کرد: در صورت افزایش و ارتقاء ظرفیت اردو گاه‌های جمع‌آوری معتادان ولگرد، پلیس هر چه سریعتر تمامی معتادان ولگرد را از سطح شهر جمع‌آوری خواهد کرد.

امان‌اللهی ادامه داد: قطعا جمع‌آوری معتادان ولگرد تأثیر بسیاری در کاهش سایر جرائم خواهد داشت.

وی اظهار کرد: در حال حاضر مسوولین استان در همه بخش‌ها انگیزه بسیاری برای جمع‌آوری معتادان ولگرد دارند و جمع‌آوری معتادان تابلو به جد پیگیری می‌شود و در این زمینه صحبت‌هایی نیز با وزیر کشور در خصوص افزایش ظرفیت اماکن نگهداری این افراد شده است.

 

منبع خبر: ايسنا 93.5.19

اجراي 136مرحله طرح پاكسازي نقاط آلوده در كرمانشاه

امتیاز کاربران

دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان كرمانشاه از اجراي 136 مرحله طرح پاكسازي نقاط آلوده در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر؛ علي شمشيري در اين رابطه گفت: در راستاي تشديد اقدامات مقابله‌اي مبني بر استمرار اجراي طرح پاكسازي نقاط آلوده و پاكسازي چهره شهرستان‌هاي تابعه ، در تير ماه سال جاري نيروي انتظامي استان اقدام به اجراي طرح مذكور در كليه شهرهاي استان نمود.

وي در ادامه گفت: اقدامات فوق طي 136 مرحله انجام شد كه منجر به كشف مقادير قابل توجهي مواد مخدر و دستگيري تعدادي توزيع‌كننده شده است.

وي اظهار داشت: با پيگيري و حساسيت مسئولين و دست اندركاران، روند اجراي طرح از وضعيت مطلوبي برخوردار بوده و با برنامه‌ريزي‌ها و هماهنگي‌هاي بعمل آمده اجراي طرح در طول سال تداوم خواهد داشت و انشاء ا... با شدت بيشتري با عوامل تهيه و توزيع مواد مخدر و متجاهرين به اعتياد برخورد خواهد شد.

منيع خبر: شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان كرمانشاه93.5.19 

NGO ها جزء موفق‌ترين سازمان‌ها در درمان و پيشگيري از اعتياد هستند

امتیاز کاربران

رييس دانشگاه علوم پزشكي كرمانشاه، سازمان‌هاي مردم نهاد NGO) ) را جزو موفق‌ترين و موثرترين سازمان‌ها معرفي كرد.

به گزارش روابط عمومي شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر كرمانشاه؛ به دنبال سفر وزير كشور و دبيركل ستاد در تير ماه سال جاري به استان كرمانشاه و تاكيد به برگزاري جلسه درمان با حضور روساي شبكه هاي بهداشت و رؤساي سازمان بهزيستي شهرستانهاي تابعه، جلسه اي با حضور دبيرشوراي هماهنگي و به رياست رييس دانشگاه برگزار شد.

دكتر كريم رياست دانشگاه علوم پزشكي در اين جلسه كه به منظور بررسي مسائل و مشكلات مراكز MMT استان برگزار شد، ضمن تاكيد به نقش اساسي روانشناسان و مددكاران مراكز، خواستار تقويت و حمايت آنان شد زيرا ركن مهم در بهبود كيفيت اين مراكز بهره‌گيري از تجارب روانشناسان و مددكاران دوره ديده مي‌باشد. وي اظهار داشت: هدف از تاسيس مراكز MMT درمان و كاهش آسيب مي باشد و ما مي بايستي به ارتقاء كيفيت اين مراكز توجه داشته باشيم تا به كميت و تعداد آنها. 

وي در خصوص نحوه فعاليت اين مراكز خواستار تشكيل يك كميته پژوهشي با حضور معاونت پژوهشي دانشگاه – مركز تحقيقات سوء مصرف مواد غرب كشور و بيمارستان فارابي شد و گفت: موفقيت مراكز MMT و كاهش آسيب زماني حاصل مي شود كه ما بتوانيم يا يك پژوهش علمي آمار و اطلاعات دقيقي از چگونگي نحوه كار اين مراكز بدست آوريم.

دكتر كريم در ادامه بيان داشت: انجمن‌هاي NA وNGOها جزء موفق ترين و موثر ترين سازمان‌ها در راستاي درمان و پيشگيري از اعتياد مي باشند بنابراين ما بايد شرايطي را فراهم آوريم كه از همكاري و همفكري اين سازمانها ياري بگيريم.


منبع خبر: روابط عمومي شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر كرمانشاه93.5.18 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است