Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

ما 124 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 13560
دیروز  ------------------دیروز ------------------22626
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 83299

مردم فريب تبلیغات دروغين سوداگران مرگ را نخورند

امتیاز کاربران

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس هشدار داد: قاچاقچيان به خاطر سودآوری بیشتر، مواد مخدر را با عناوین مختلفي وارد بازار مي‌كنند اما مردم بايد هوشيار باشند و فريب تبلیغات دروغين سوداگران مرگ را نخورند.

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، کارگاه آموزشی یک‌روزه مردم نهاد با هدف مشارکت‌های مردمی در سازمانهای مردم نهاد و شناخت انواع داروها و مواد مخدر صنعتی در شیراز برای سازمانهای مردم نهاد و روانشناسان برگزار شد.

محمدرضا ابراهیمی در خصوص داروها و مواد مخدر صنعتی در بازار گفت: در حال حاضر تنوع مصرف مواد مخدر در بازار مصرف زیاد شده و قاچاقچیان به منظور فروش و سودآوری بیشتر، مواد مخدر را با عناوین مختلف جهت مصارف گوناگون همچون رفع افسردگی و استرس، لاغری، چاقی، بهبودی پوست و رفع ناتوانی جنسی در بازار عرضه مي‌كنند. 

وی افزود: متاسفانه برخي از مردم جهت نیاز خود فريب تبلیغات واهی و دروغ سودجویان را مي‌خورند و بدین‌وسیله به مواد و داروها گرایش می‌کنند.

وي تصريح كرد: متأسفانه مصرف آنها در بین قشر جوان و نوجوان بیشتر دیده می‌شود و علت آن نیز کسب لذت و خوشی است که باید در این خصوص آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی شود.

دبیر شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر فارس ادامه داد: اولویت مهم شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر توانمندسازی سازمانهای مردم نهاد و NGO ها است زیرا NGOها مستقیم با مردم در ارتباط هستند و حد واسط بین دولت و مردم هستند و از این رو می‌توان موضوعات مربوط به حوزه مواد مخدر و اعتیاد را پیگیری و مشکلات را حل كنيم.

ابراهيمي ادامه داد: از طرفی NGOها تجربیات خوبی در امر مبارزه با مواد مخدر دارند و می‌توانند دولت را در این راه یاری و همراهی كنند، اجتماعی کردن امر مبارزه با مواد مخدر راهی نو است و نیازمند مشارکت همگانی دارد.


منبع خبر: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس93.2.6 

طرح جمع‌آوري و ساماندهي معتادان پر خطر در شيراز ادامه دارد

امتیاز کاربران

دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر فارس؛ طرح جمع‌آوري و ساماندهي معتادان حاد و پر خطر با مشاركت شهرداري و شوراي ‏اسلامي شهر شيراز ادامه خواهد يافت.‏

به گزارش روابط عمومی شور ای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس؛ محمدرضا ابراهيمي در جلسه شوراي اسلامي شهر شيراز حضور يافت و از تشريك مساعي شورا و شهرداري شيراز در طرح جمع‌آوري و ساماندهي معتادان حاد و پر خطر تقدير و تشكر كرد و گفت: اين طرح از نيمه اسفند ماه سال گذشته تاكنون آغاز شده و هم‌اكنون نيز در حال اجراست.

وي افزود: اجراي اين طرح ممكن نبود مگر با همكاري و تامل بين‌بخشي دستگاه‌هاي ذي‌ربط به ويژه شوراي اسلامي شهر و شهرداري شيراز و اجراي اين طرح موجب پاكسازي شهر شيراز از لوث معتادين متجاهر و مورد اقبال مردم و مسئولين به ويژه نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه شيراز و استاندار فارس واقع شد كه جا دارد از همه عزيزان تشكر مي‌كنم.

وي افزود: اين طرح براي اولين بار به خوبي اجرا شده و در نظر است كه براي معتادان بهبوديافته با همكاري دستگاه‌هاي ذي‌ربط اشتغال‌زايي صورت گيرد كه در آينده برنامه‌ها اطلاع‌رساني مي‌شود.

گفتني است در اين جلسه مقرر شد اعتبار طرح جمع‌آوري و ساماندهي معتادان حاد و پرخطر توسط شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان و توسط شوراي اسلامي شهر و شهرداري شيراز تامين شود.


منبع خبر: روابط عمومی شور ای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس93.2.6 

برگزاري اختتاميه دومين جشنواره نوجوان سالم در استان يزد

امتیاز کاربران

دومين جشنواره نوجوان سالم در راستاي ايجاد بستري سالم و نشر شيوه‌هاي زندگي سالم و پيشگيري از رفتارهاي پرخطر و حادثه‌ساز و با هدف كلي ترويج شيوه‌هاي زندگي سالم و پيشگيري از رفتارهاي پرخطر در استان يزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي ستاد مبارزه با مواد مخدر يزد؛ علي روستايي در اين همايش دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر يزد كه به همت اداره آموزش و پرورش شهرستان مهريز ‏و همكاري دبيرخانه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان در سالن همايشات سازمان تبليغات ‏اسلامي شهرستان مهريز برگزار شد، ‏به موضوع بليه اعتياد در جامعه اشاره كرد و گفت: ما معتقديم كه در هر تجمعي كه دانش‌آموزان در حوزه فعاليت‌هاي پيشگيري وارد شده‌اند اثرات مثبت آن را شاهد بوده‌ايم.

روستايي، سياست‌هاي كشور در زمينه مبارزه با مواد مخدر را در سه بخش مقابله با عرضه، درمان و فرهنگي پيشگيري عنوان كرد و افزود: كشور ما از لحاظ جغرافيايي در جوار بزرگترين كشور توليد كننده مواد مخدر دنيا قرار دارد و بيشترين حجم توليد آن كشور مي‌بايست از طريق كشور ما انتقال داده شود و به همين خاطر است كه ما در عرصه مبارزه با مواد مخدر هزينه‌هاي مادي و معنوي زيادي را متحمل مي‌شويم.

دبير شوراي هماهنگي استان با اشاره به به اينكه امروزه مسئله مواد مخدر به‌عنوان يك مشكل جدي مطرح بوده و مافياي آن در سراسر جهان فعاليت دارد، گفت: امروزه دشمنان سعي دارند هر روز مواد مخدر جديدي را براي نابودي نسل فعال و جوان كشور با تبليغات گسترده و شكيل وارد بازار مصرف كنند و ما مي‌بايست همواره در برابر اين تهديدات آگاهانه و هشيارانه عمل كنيم.

همچنين سيد علي كارآموز مدير آموزش و پرورش شهرستان مهريز هدف از برگزاري جشنواره نوجوان سالم را در راستاي ايجاد بستري سالم و نشر شيوه‌هاي زندگي سالم و پيشگيري از رفتارهاي پرخطر و حادثه‌ساز و با هدف كلي ترويج شيوه‌هاي زندگي سالم و پيشگيري از رفتارهاي پرخطر خواند و از تمامي دست اندركاران سهيم در برگزاري اين جشنواره تقدير و تشكر كرد.

گفتني است؛ در اين مراسم كه با حضور جمعي از مسئولين شهرستان مهريز و تعداد 300 نفر از دانش‌آموزان سراسر استان كه در اين جشنواره شركت داشتند و نمايشگاه نقاشي با موضوع اعتياد كه در جوار محل همايش برپا شده بود مورد بازديد مسئولان وشركت كنندگان در همايش قرار گرفت.


منبع خبر: روابط عمومي ستاد مبارزه با مواد مخدر يزد93.2.2 

داشتن نگاه جهادي در برنامه‌ريزي‌ها، لازمه رسيدن به اهداف مبارزه همه جانبه با مواد مخدر است

امتیاز کاربران

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: برای رسیدن به اهداف مورد نظر در مبارزه همه جانبه با مواد مخدر یک برنامه‌ریزی دقیق با نگاه جهادی لازم است.

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، محمدرضا ابراهیمی در اولین جلسه کمیته فرهنگی و پیشگیری شورا که در سازمان بهزیستی برگزار شد، گفت: تاکنون فعالیت‌های گوناگونی در حوزه‌های مختلف اعم از مقابله با عرضه، فرهنگی و پیشگیری، درمان حمایت های اجتماعی صورت گرفته است و به منظور انجام این فعالیت‌ها هزینه‌های زیادی صرف شده تا جامعه از آسیب مواد مخدر و اعتیاد در امان باشد، لیکن به نتیجه مطلوب و دلخواه و همچنين اهداف مورد نظر نرسیده‌ایم.

وی افزود: برای رسیدن به اهداف مورد نظر در امر مبارزه همه جانبه با مواد مخدر یک برنامه‌ریزی دقیق با نگاه جهادی لازم است و در این راستا باید زمینه را برای اجتماعی‌کردن مبارزه با مواد مخدر که همان مشارکت بخش خصوصی و سازمان‌های مردم‌نهاد می‌باشد، فراهم كرد.

ابراهیمی تصریح کرد: سازمان‌های مردم‌نهاد فعال در عرصه‌های فرهنگی و پیشگیری و درمان در کار خود تجارب و موفقیت‌هایی کسب كرده‌اند و اعتقاد بر این است که برای تحقق توسعه پایدار و بالا بردن امنیت اجتماعی، مشارکت مردم و اجتماعی کردن امر مبارزه با مواد مخدر کاملاً مهم و ضروری است و در این خصوص باید اهتمام ویژه داشت. لذا برای اینکه در این مسیر موفق شویم بايد از ظرفيت سازمان‌های مردم‌نهاد ااستفاده كنيم زیرا آنها از خود مردم هستند و با هزینه کم‌تر می‌توان از این طریق برنامه ها و راهکارهای مورد نظر را در میان مردم منتقل و اجرا كرد.

دبیر شوراي هماهنگي استان در ادامه، خواستار بکارگیری و استفاده بهینه از روحانیون، بسیج، ورزش و جوانان در راستای اجتماعی کردن امر مبارزه با مواد مخدر شد و اضافه کرد: استفاده از ظرفیت‌ گروه‌های مرجع اعم از روحانیون، بسیج، ورزش و جوانان که طیف وسیعی از مردم را زیر پوشش دارند به خوبی می‌توانند در این خصوص همکاری كنند.

در پایان این جلسه مصوباتی در خصوص حمایت از سمن‌ها توسط دستگاه‌های ذی‌ربط، تهیه کلیپ، میزگرد، برنامه های انمیشن توسط صدا و سیما، فعال کردن شوراهای اسلامی شهرهای استان در امر اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر، راه اندازی اتاق فکر در حوزه فرهنگی و پیشگیری، برگزاری کارگاههای آموزشی، آموزش پرسنل دستگاهها جهت تربیت مربی پیگیری به تصویب رسید.


منبع خبر: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس93.2.4 

مبارزه با مواد مخدر با نگاه جهادي و اعتقادي محقق مي‌شود

امتیاز کاربران

دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر فارس با بيان اينكه مبارزه با مواد مخدر با نگاه جهادي و اعتقادي محقق مي‌شود، گفت: بايد باورها و اعتماد مردم بالا برود و در آنها حساسيت ايجاد شود.

به گزارش روابط عمومي شوراي هماهنگي مبارزه باموادمخدراستان فارس؛ محمدرضا ابراهيمي در جلسه شوراي فرعي مبارزه با مواد مخدر شهرستان فراشبند در اين جلسه، به تشريح وضعيت مواد مخدر پرداخت و گفت: ايران در همسايگي بزرگترين توليدكننده موادمخدر و در مسير ترانزيت قرار دارد و تاكنون هزاران شهيد وجانباز در اين راه تقديم نظام شده‌اند ليكن به دليل سودآوري تجارت مواد مخدر قاچاقچيان از اين تجارت پر سود چشم پوشي نمي‌كنند و كشور ما با بيشترين هجمه روبروست.

وي افزود: آسيبي كه مواد مخدر و اعتياد به جامعه وارد مي‌كند، بسيار سهمگين و خطرناك است لذا بايد در امر مبارزه با مواد مخدر تلاش مضاعف كرد.

دبير شوراي هماهنگي استان ادامه داد: فرمانداران به‌عنوان روساي شوراي فرعي مبارزه با مواد مخدر شهرستان‌ها بايد از ظرفيت‌هايي كه در اختيار دستگاه‌هاي اجرايي در شهرستان‌ها مي‌باشد، استفاده بهينه كنند تا از گسترش آلودگي در جامعه جلوگيري شود.

ابراهيمي در بخش ديگري از سخنانش روحانيون و نيروهاي بسيج را بهترين ظرفيت در امر آگاهسازي مردم عنوان واضافه كرد: روحانيون در بين عموم مردم از مقبوليت خوبي برخوردارند و مي توانند به‌عنوان افراد تاثيرگذار و نيروهاي موثر در امر آگاهسازي و اطلاع‌رساني در خصوص مواد مخدر و مضرات آن افراد جامعه را هوشيار كنند، همچنين بسيج از امكانات و ظرفيت‌هاي خوبي برخوردار است تا در راستاي آموزش و اطلاع‌رساني درخصوص پديده شوم اعتياد به مردم گام‌هاي اساسي بردارد. 

وي خواستار تحقق شعار اجتماعي كردن امر مبارزه با موادمخدر در جامعه شد و اظهار داشت: عملي شدن شعار اجتماعي كردن امر مبارزه با مواد مخدر در جامعه در گرو همگاني شدن آن است تا مردم احساس خطر نكنند و حساسيت درجامعه ايجاد نگردد، اين شعار محقق نخواهد شد، بنابراين بايد باورها واعتماد مردم را بالا برد تا سرمايه اجتماعي افزايش يابد.


منبع خبر:  روابط عمومي شوراي هماهنگي مبارزه باموادمخدراستان فارس93.2.2 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است