Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 179 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 13741
دیروز  ------------------دیروز ------------------16229
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 46229

از سوي معاونت امور زنان و خانواده رياست جمهوري صورت مي‌پذيرد؛ تهيه قوانين و مقررات مربوط به حوزه زنان و خانواده‌هاي آسيب‌ديده از اعتياد

امتیاز کاربران

مديركل دفتر توسعه مشاركت‌هاي مردمي و سازمان‌هاي مردم‌نهاد ستاد مبارزه با موادمخدر از تهيه قوانين و مقررات مربوط به حوزه زنان و خانواده‌هاي آسيب‌ديده از اعتياد از سوي معاونت امور زنان و خانواده رياست جمهوري خبر داد.

به گزارش روابط عمومي ستاد مبارزه با موادمخدر؛ سيد حسن موسوي چلك در حاشيه هفتمين جلسه كميته تخصصي زنان و خانواده‌هاي آسيب پذير ستاد گفت: در اين جلسه، گزارشي از اقدامات انجام شده توسط نماينده معاونت امور زنان و خانواده رياست جمهوري در سه حوزه آموزش، حمايت اجتماعي و بانك اطلاعات مراكز زنان كه در تفاهم‌نامه مشترك بين ستاد و معاونت مذكور پيش بيني شده بود،‌ ارائه شد.

وي در ادامه، هدف از تشكيل اين كميته را تحليل و شناسايي نقاط قوت و ضعف، فرصت‌ها و تهديدها، رصد وضعيت موجود و آينده‌پژوهي وضعيت زنان و بررسي قوانين و مقررات موجود عنوان كرد و ادامه داد: شناسايي ضرورت و پيگيري رفع خلاءهاي قانوني، بررسي اقدامات انجام شده در كشور در حوزه زنان و خانواده در بخش‌هاي دولتي و غيردولتي، تدوين شاخص‌هاي اختصاصي در حوزه پيشگيري، درمان و حمايت‌هاي اجتماعي، تعيين اولويت‌هاي پژوهشي، تصويب برنامه‌هاي پيشنهادي ملي و بين‌المللي در حوزه زنان، هماهنگي بين دستگاه‌هاي مرتبط و بهره‌مندي حداكثري از ظرفيت دستگاه‌ها را از ديگر وظايف اين كميته است كه در مورد چگونگي تحقق اين وظايف در هفتمين جلسه اين كميته بحث و بررسي شد.

مديركل دفتر توسعه مشاركت‌هاي مردمي ستاد افزود: در اين جلسه پس از بحث و بررسي اعضا مصوب شد كه قوانين و مقررات مربوط به حوزه زنان و خانواده آسيب‌ديده از اعتياد در حيطه وظايف كميته توسط معاونت امور زنان و خانواده رياست جمهوري با همكاري دستگاه‌ها و مراجع ذي‌ربط تهيه شده و دستگاه‌ها اقدامات انجام شده خود در حوزه زنان و خانواده را به دبيرخانه كميته ارسال كنند.

وي بيان داشت: همچنين تحليل و شناسايي نقاط قوت و ضعف، فرصت‌ها و تهديدها در اين حوزه توسط سازمان بازرسي و با همكاري دستگاه‌هاي عضو كميته و اشخاص حقيقي و حقوقي ذي‌ربط و كارشناسان و نخبگان اجتماعي انجام خواهد شد.


منبع خبر: روابط عمومي ستاد مبارزه با موادمخدر93.08.06

کشف 262 کيلو گرم مواد مخدر و دستگيري 8 نفر قاچاقچي در البرز

امتیاز کاربران

فرمانده انتظامي استان البرز از کشف 262 کيلوگرم مواد مخدر از نوع ترياک و مواد روانگردان شيشه در آخرين عمليات پليس مبارزه با مواد مخدر استان البرز و شهرستان ساوجبلاغ اين استان خبر داد .

به گزارش پايگاه خبري پليس ، سرهنگ کامراني صالح در تشريح اين خبر گفت : چندي قبل ماموران پليس مبارزه با مواد مخدر استان در جريان فعاليت تعدادي از عناصر قاچاقچي مستقر در مرزهاي شرقي کشور قرار گرفتند که قصد دارند در قالب يک باند گسترده ، مقادير زيادي مواد مخدر را به استان هاي البرز و تهران منتقل کنند .

وي گفت : با توجه به اطلاعات به دست آمده ، اقدامات عملياتي ويژه در اين خصوص آغاز و در اين حين مشخص شد که اعضاي باند ضمن خريداري يک باب منزل مسکوني در شهر پرند در صدد انتقال محموله مواد مخدر به آنجا و سپس توزيع آن در استان هاي تهران و البرز مي باشند .

آدرس منزل مورد نظر در پي ردزني ها و اقدامات اطلاعاتي ماموران شناسايي و در تاريخ هفتم شهريور ماه طي عمليات مشترک پليس مبارزه با مواد مخدر استان البرز و فرماندهي ويژه غرب استان تهران و حصول اطمينان از وجود مواد مخدر و قاچاقچيان در منزل مورد نظر، آن مکان به محاصره ماموران درآمد .

فرمانده انتظامي استان البرز گفت : در اين عمليات تعداد 5 نفر قاچاقچي مواد مخدر دستگير و در بازرسي از آنجا مقدار 3 گرم ترياک ، 2 گرم شيره ترياک ، يک قبضه وافور ، يک قبضه اسلحه شکاري ، تعداد 24 تير فشنگ و در بازرسي از پارکينگ و خودرو قاچاقچيان به ترتيب مقدار 80 و 150 کيلوگرم ترياک کشف و به همراه متهمان به پليس مبارزه با مواد مخدر منتقل شدند .

کشف 30کيلو گرم مواد مخدر در درگيري مسلحانه پليس ساوجبلاغ

سرهنگ کامراني صالح همچنين از کشف 30 کيلوگرم مواد روانگردان شيشه دردرگيري مسلحانه پليس ساوجبلاغ با قاچاقچيان خبر داد .

وي در تشريح اين خبر گفت : ماموران پليس مبارزه با مواد مخدر شهرستان ساوجبلاغ با خبر شدند که افرادي با اجاره يک ويلا در حوزه بخش چهارباغ ساوجبلاغ اقدام به تهيه و توزيع مواد مخدر صنعتي مي کنند .

سرهنگ کامراني صالح افزود : بلافاصله ماموران وارد عمل شده و پس از اطمينان از صحت و سقم خبر به محل مورد نظراعزام و با رعايت کليه جوانب احتياط ، با هماهنگي مقام قضايي به منزل مورد نظر وارد شدند اما دو نفر از اعضاي باند که با مشاهده ماموران قصد فرار داشتند با سرعت عمل ماموران يکي از آنها دستگير و نفر دوم نيز که قصد حمله داشت با استفاده از قانون به کارگيري سلاح و شليک تير هوائي و در نهايت شليک دو عدد تير به ناحيه پاي چپ دستگير شد.

لازم به ذکر است که نفر سوم اين باند نيز در داخل خانه ويلايي دستگيرودر مجموع از اعضاي اين باند که شامل سه نفر بودند مقدار 30 کيلوگرم ماده روانگردان شيشه ، تعداد سه دستگاه خودروي سبک و يک دستگاه موتور سيکلت کشف شد .

منبع خبر: پايگاه خبري پليس 93.06.09 

امحاي بيش از 820 كيلوگرم انواع مواد مخدر در اراك

امتیاز کاربران

رییس پلیس مبارزه با موادمخدر استان مرکزی در مراسم امحاء بيش از 820 كيلو گرم انواع مواد مخدر در ميدان كوهنورد اراك با اشاره به كشف بيش از يك تن انواع مواد مخدر در سال 93 گفت: معضل مواد مخدر مربوط به بيش از 170 كشور دنياست كه براساس آمار هاي بين المللي چيزي حدود 250 ميليون نفر سوء مصرف كننده مواد مخدر و روانگردان در جهان وجود دارد.

به گزارش روابط عمومي شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر؛ سرهنگ حسني با اشاره به افزايش رضايتمندي عمومي به عنوان اولويت پليس در سال 93 اظهار داشت: پاكسازي مناطق آلوده شهري و روستايي به خصوص تفرجگاه‌ها از حيث خرده فروشان مواد مخدر با قوت انجام مي‌پذيرد.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی استان مرکزی سه شهید در راه مبارزه با مواد مخدر به پیشگاه امام عصر(عج) تقدیم کرده است، گفت: نيروي انتظامي سال گذشته موفق به کشف سه هزار و 270 کیلوگرم انواع مواد مخدر شده است.

حسني با اشاره به افزايش 68 درصدي دستگيري هاي قاچاقچيان مواد مخدر نسبت به سال 91 افزود: پليس مبارزه با مواد مخدر استان علاوه بر فعاليت در عرصه هاي مقابله اي در حوزه هاي پيشگيري نيز وارد فعاليت شده است كه بيش از 2500 نفر تحت آموزش هاي پليس قرار گرفته است.
در ادامه زيدوند دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان نيز گفت: با توجه به اينكه حلقه مفقوده در سياست ها و برنامه هاي مبارزه با مواد مخدر با مشاركت گرفتن مردم بود، در سال جاري اولويت اصلي اجتماعي نمودن امر مبارزه با مواد مخدر است.

وي با اشاره به سياست هاي كلي مبارزه با مواد مخدر ابلاغ شده از سوي مقام معظه رهبري (مد ظله العالي) افزود: تنها راه عملي ساختن منويات ايشان، حضور مردم در مبارزه با بلاي خانمان سوز مواد مخدر است.

زيدوند با تشريح اقدامات دبيرخانه شوراي هماهنگي در عرصه هاي مختلف مقابله، درمان، پيشگيري و صيانت از خانواده ها به حمايت جدي از اشتغال معتادين بهبود يافته اشاره كرد و افزود اگر براي اشتغال معتادين بهبود يافته اقدام مؤثري صورت نپذيرد در آينده اي نه چندان دور شاهد عود مجدد آنان خواهيم بود.

دبير شوراي هماهنگي ضمن تقدير و تشكر از اقدامات پليس مبارزه با مواد مخدر و دستگاه قضايي بيان كرد: مبارزه با مواد مخدر فقط وظيفه يك نهاد نيست بلكه تمامي بخش هاي دولتي مسئوليت دارند.

در این آئین ورزشکاران باستانی ، جودو و دیگر رشته هاي رزمي به هنرنمایی پرداختند تا نشان دهند که ورزش دشمن اعتیاد است. اهدای لوح تقدیر به فعالان مبارزه با مواد مخدر در زمینه های انتظامی، فرهنگی ، آموزشی و اجتماعی از دیگر برنامه های این آیین بود.


منبع خبر:  روابط عمومي شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر93.4.9 

کشف بیش از 80 کیلو تریاک در یزد

امتیاز کاربران

ماموران پليس مبارزه با مواد مخدر شهرستان مهریز 80 کیلو و 500 گرم تریاک را كشف كردند.

به گزارش روابط عمومي شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر يزد، علي روستايي دبير شوراي با اعلام اين خبر گفت: در راستای مبارزه با قاچاقچیان و سوداگران مرگ، مامورين پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان مهریز به 4 نفر در محورهای شهرستان مشكوك شدند كه در بازرسي از آنان، بیش از 80 کیلو تریاک بدست آمد.

وي گفت: در این رابطه متهمین پس از تشکیل پرونده جهت مراحل بعدی تحویل مقامات قضایی شدند.


منبع خبر: روابط عمومي شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر يزد93.5.4 

رويكرد اجتماعي، به معناي جلب مشاركت عمومي در مبارزه با مواد مخدر است

امتیاز کاربران

مديركل روابط عمومي ستاد مبارزه با مواد مخدر از امضاي تفاهم‌نامه همكاري اين ستاد با مركز صدا و سيماي آذربايجان غربي خبر داد و رويكرد اجتماعي مبارزه با مواد مخدر را به معناي جلب مشاركت عمومي‎در اين مبارزه دانست. ‎

به گزارش روابط عمومي شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان آذربايجان غربي؛ فرزين رحيم‌نظري در جلسه صبح امروز با مديران مركز صدا و سيماي استان آذربايجان غربي نقش رسانه را در امر مبارزه حائز اهميت دانست و گفت: رسانه‌ها اين توان را دارند كه جامعه را در نهضت همگاني مبارزه با مواد مخدر هدايت كنند.

وي دغدغه اصلي وزير كشور و دبيركل ستاد مبارزه با مواد مخدر را اجتماعي شدن مبارزه با اين پديده شوم دانست و گفت: ايشان اعتقاد دارد كه رويكرد اجتماعي شدن مبارزه با مواد مخدر به معناي جلب مشاركت تمامي ظرفيت‌هاي جامعه، فرصت مديريت مناسب را به ستاد مبارزه با مواد مخدر خواهد داد تا با بهره‌مندي از اين فرصت‌ نسبت به مقابله جدي و قاطع با اين مشكل جامعه، اقدام كند.

مديركل روابط عمومي ستاد در ادامه، نشانه موفقيت‌هاي مركز صدا و سيماي استان را توليدات تاثيرگذار اين مركز دانست و گفت: برنامه‌هاي توليد شده به شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر كمك مي‌كند تا رويكرد اجتماعي شدن در اين استان به معناي واقعي تجلي پيدا كند.

گفتني است؛ اين جلسه به‌منظور هماهنگي و تنظيم تفاهم‌نامه همكاري في‌مابين ستاد مبارزه با مواد مخدر و صدا و سيماي مركز آذربايجان غربي تشكيل شده بود كه در نهايت در خصوص توليد و پخش 42 قسمت برنامه گفتگو محور راديويي و 42 قسمت برنامه گفتگو محور تلويزيوني تفاهم نامه‌اي به امضا رسيد.

رحيم‌نظري همچنين در جلسه مشترك با مديران مركز صدا و سيماي مهاباد كه در آن شهرستان تشكيل شد، اجتماعي شدن مبارزه با مواد مخدر را رويكرد جديد ستاد عنوان كرد و رسانه ملي را تاثيرگذارترين ابزار براي تحقق اين امر برشمرد و افزود: رسانه مي‌تواند تمام سليقه‌هاي اجتماع را در مسير درستي هدايت كند و با معرفي صحيح مشكلات حوزه اعتياد جامعه را به توانمندشدن راهنمايي كند.

گفتني است، در اين جلسه نيز تفاهم نامه همكاري في مابين اداره كل روابط عمومي ستاد مبارزه با مواد مخدر و صدا و سيماي مركز مهاباد منعقد شد.


منبع خبر: روابط عمومي شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان آذربايجان غربي93.3.13 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است