Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 117 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 13345
دیروز  ------------------دیروز ------------------16229
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 45833

مبارزه با مواد مخدر نيازمند حرکت جهادی است

امتیاز کاربران

دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: با اعتماد و امنیت اجتماعی می‌توان زمینه را برای مشارکت اجتماعی در عرصه مبارزه همه جانبه با مواد مخدر فراهم كرد، در حقيقت مبارزه با مواد مخدر نيازمند حرکت جهادی است.

به گزارش روابط عمومي شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان فارس؛ محمدرضا ابراهيمي در جلسه اين شورا ضمن ارائه گزارشي از اقدامات انجام شده در حوزه‌هاي مقابله با عرضه، فرهنگي و پيشگيري، درمان و حقوقي قضايي در سال 92 و با اشاره به شعار اجتماعي كردن مبارزه با مواد مخدر گفت: دولت تدبیر و امید در عرصه مبارزه با مواد مخدر به درستي و روشنگري، شعار اجتماعی‌کردن امر مبارزه با مواد مخدر را مطرح كرده است.

وي افزود: اگر ما از ابتداي انقلاب تاكنون رصد كنيم مي‌بينيم كه هر كجا مردم ورود جدي داشته‌اند ما در آن عرصه پيروز بوده‌ايم از این رو مسئولان امر به ویژه وزیر کشور و دبیرکل ستاد بر موضوع اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر تأکید داشته و اين شعار را به درستي مطرح نموده‌اند.

دبير شوراي هماهنگي استان در ادامه، تحقق شعار اجتماعی‌کردن امر مبارزه با مواد مخدر را از مهمترين اولويت‌هاي كاري دبيرخانه ستاد برشمرد و افزود: باید شوراهاي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر سراسر كشور نيز اين امر مهم را سر لوحه كاري خود قرار دهند و از اين طريق انگیزه لازم در مردم ایجاد شود.

ابراهيمي گفت: با اعتماد و امنیت اجتماعی می‌توان زمینه را برای مشارکت اجتماعی در عرصه مبارزه همه جانبه با مواد مخدر فراهم كرد و از اين طريق مي‌توان به یک سرمایه اجتماعی دست یافت و البته با یک برنامه‌ریزی دقیق و مدیریت جهادی این امر محقق خواهد شد چرا كه مبارزه با مواد مخدر به یک حرکت جهادی نیاز دارد.

گفتني است؛ در پايان جلسه مصوباتي در خصوص ارزيابي كميته‌ها، پاكسازي مناطق آلوده، راه‌اندازي ماده 42 و ايجاد ايستگاه بازرسي مصوب در مسير شيراز- جهرم – لارستان به تصويب رسيد.


منبع خبر: روابط عمومي شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان فارس93.2.2 

اهمیتی به سخنان حقوق بشری غربی‌ها نمی‌دهیم/ شهادت جوانان ایرانی برای جلوگیری از ورود مواد مخدر به اروپا

امتیاز کاربران

رئیس دستگاه قضا در واکنش به قطعنامه‌های حقوق بشری اتحادیه اروپا و کشورهای غربی گفت: آنها نسخه می‌دهند قصاص در ایران متوقف شود و خواستار آزادی همجنس بازی هستند اما بدانند اهمیتی به آنها نمی دهیم.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله صادق آملی لاریجانی روز یکشنبه در نوزدهمین نشست فرماندهان نیروی انتظامی اظهار داشت: در چند ماه اخیر هجمه هایی درباره حقوق بشر از سوی اتحادیه اروپا، وزارت خارجه انگلیس و آمریکا علیه کشور ما آغاز شده است که ما می‌گوییم برای خودشان بحث می کند چراکه اقدامات ما مبنایی است. آنها اعلام می کند که چرا در ایران اعدام وجود دارد که ما در پاسخ می گوییم که بخشی از آن ناشی از قصاص است که حق است.

وی ادامه داد: آنها برای ما نسخه می پیچند که اعدام نکنید و در کنارش می گویند همجنس بازی باید آزاد شود. به مسئولان عالی قضائی گفتم فرزندان ما در مرزها شهید می شوند تا مواد مخدر به اروپا نرود، آنها به جای قدردانی مدعی می شوند که چرا اعدام انجام می دهیم.

به گفته رئیس قوه قضائیه ایران برای تمیز نگه داشتن آنها شهید تقدیم می کند و حرف هایی که این افراد می زنند فریبنده است که می گویند به اعدام و خشونت مخالفیم.

وی تاکید کرد: غربی ها خیال می‌کند ما اهمیتی به آنها می‌دهیم اما می گوییم شماها چه کسانی هستید که در مقابل حق تعالی این گونه سخن می گویید، آنها در نگاه موحدان کسی نیستند.

رئیس قوه قضائیه در ادامه سخنان خود با اشاره به اهمیت امنیت در جامعه اظهار داشت: همه ما و مردم اهمیت امنیت در جامعه را احساس می کنیم و تاثیر امنیت بر پیشرفت کشور روشن است. امنیت در تمام ابعاد زندگی بشری ما و موازین روحی ما تاثیر دارد.

وی افزود: در جامعه امن فرزندان کشور رشد فکری و فرهنگی پیدا می کنند و ابعاد اقتصادی کشور تعالی پیدا می کند و اشتغال برای فرزندان کشور پیدا می شود. در پناه امنیت پایدار می توان ابداعات، تحقیقات و آموزش عالی داشت. امنیت در کشور رکن مهمی است اما فقط امنیت واقعی موثر نیست و احساس امنیت مهمتر است. این که بدانیم نیروی انتظامی و قوای امنیتی مشکلات را رصد می کنند احساس امنیت افزایش پیدا می کند. گاهی ضرر و خوف ضرر مطرح است.

رئیس قوه قضائیه تاکید کرد: امنیت خودش مهم است اما باید به گونه ای باشد که مردم احساس امنیت کنند. این موضوع نیاز به گفتن و دانستن مردم دارد. امنیت تابع عوامل متعددی است، قوه قضائیه، نیروی انتظامی، نیروهای امنیتی و وزارت اطلاعات در ایجاد امنیت دخیل هستند. ناجا یکی از ارکان مهم تامین امنیت است و تعامل خوبی با قوه قضائیه دارد. در حالی که ناجا ضابط قوه قضائیه است نفس تعامل موجب تعالی در اکثر ابعاد امنیتی شده است. در قانون ناجا و اصلاحات بعدی آن شاهد هستیم در ماده 8 ارتباط نیروی انتظامی و قوه قضائیه مطرح شده است. در این قانون مبارزه با مواد مخدر، قاچاقچیان، منکرات و فساد، پیشگیری از جرایم، بازرسی و تحقیق از متهمان، دستگیری متهمان و ابلاغ و اجرای احکام قضائی جزو وظایف نیروی انتظامی است.

آیت الله لاریجانی به بحث پیشگیری از وقوع جرایم اشاره کرد و گفت: پیشگیری از جرم در قانون اساسی بر عهده قوه قضائیه قرار داده شده است و تصور شده منظور از آن برخورد با جرایم است به طوری که بعضی از قضات ما نیز برخورد با مجرمان را در جهت پیشگیری از وقوع جرایم می دانند. بحث پیشگیری در قانون اساسی بعد از بحث تعقیب مجرمان آمده است. پیشگیری فراتر از تعقیب مجرمان است و امروز در تمام دنیا مساله پیشگیری از جرم مساله ای اساسی است.

وی با اشاره به اینکه پیشگیری از جرم کار فراقوه ای است، اظهار داشت: لایحه پیشگیری از جرم در مجمع تشخیص مصلحت نظام است و امیدواریم در آن جا سرنوشت خوبی پیدا کند.

رئیس دستگاه قضا خواستار برخورد مستمر و جدی با اشرار و قاچاقچیان مواد مخدر شد و گفت: هر گاه مقداری کوتاه می آییم مشکلات بر می گردد. همه باید سعی کنیم امنیت اجتماعی مردم را جدی بگیریم و کار در این حوزه مستمر باشد. ما بحث برخورد با اشرار، سارقان مسلح، قاچاقچیان و زورگیران را باید جدی تلقی کنیم و این موضوع را رها نکنیم. مردم انتظار دارند قوه قضائیه و نیروی انتظامی با قاطعیت وارد شود و طوری نباشد که این برخوردها دوره ای اجر شود.

وی با تاکید بر اینکه امنیت باید توام با عدالت باشد، ادامه داد: نیروی انتظامی نیروی گسترده ای است و نیاز به نظارت های مستمر دارد. این موضوع را در جلسات متعددی که با فرمانده نیروی انتظامی داشتیم مطرح کردیم که وی نوید بهبود داد. باید امنیت را توام با عدالت جلو ببریم، حکومت هایی بودند که امنیت را تامین کردند اما در برابرش آزادی مردم را سلب کردند. باید امنیت را توام با ارزش ها و معارف الهی جلو ببریم.

آیت الله لاریجانی در ادامه سخنان خود به بحث امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و گفت: امر به معروف و نهی از منکر مساله ای است که برای همه مومنان دغدغه آفرین شده است. در کشور ما همه باید دست به دست هم دهیم تا این مساله انسانی و اسلامی را پیش ببریم. یکی از نویسندگان غربی 800 صفحه در مورد امر به معروف و نهی از منکر نوشته است. نیروی انتظامی به عنوان ضابط قوه قضائیه و به عنوان وظایفی که در قانون برای آن در نظر گرفته شده است مساله امر به معروف و نهی از منکر را جدی بگیرد اما مراتب و شرایط آن را در نظر داشته باشد، نباید در برابر این موضوع کوتاه بیاییم زیرا نتیجه آن عوض شدن نگاه و فرهنگ است.

وی خاطرنشان کرد: به نظر می رسد اگر بخواهیم امنیت پایدار داشته باشیم باید نوع نگاه را عوض کنیم. باید نگاه، نگاه توحیدی باشد، چه میزان به قرآن اعتنا و عمل می کنیم. این نگاه توحیدی در سرتاسر قرآن متجلی است. نگاه قرآنی سرمنشاء همه اصلاحات است. نمی توان حق و عدالت را تنها به صرف برخورد قضات در کشور توسعه داد. مجرمان راه های مختلفی برای ارتکاب جرایم دارند.

رئیس دستگاه قضا خاطرنشان کرد: نگاه های ما باید تغییر کند. ما مسلمانیم و نگاه توحیدی و ایمانی آن طور که قرآن دستور داده در دل ما نیست که این را باید درستش کرد. باید باور کنیم حق تعالی کتاب هدایت را برای ما فرستاده است. قرآن ما را به مهمترین امور هدایت می کند و اگر نگاه ما این باشد دیگر به دنبال فرهنگ غربی نمی رویم، نگاه توحیدی کل حیات ما را عوض می کند. سبک زندگی که مقام معظم رهبری در این اواخر مطرح کردند بحث مهمی است. نحوه زندگی ما ایمانی است. دنیای غرب به همه فرهنگ ها و دنیا دستور می دهد و خود را تافته جدا بافته می داند، چه لزومی دارد که ما در این دستگاه کار کنیم. قرآن ما را به سویی می فرستد که دنبال حیات طیبه باشیم. نگاه عقل ابزاری نگاه مدرنیته است که در آن گفته می شود مصرف بیشتر شود.

وی به اعلامیه جهانی حقوق بشر اشاره کرد و گفت: در مقدمه این اعلامیه بحث کرامت انسانی مطرح شده است. کسی می تواند در این خصوص صحبت کند که خالق انسان باشد و قرآن انسان را می شناسد. شما انسان دیگری را تحویل می دهید. کسانی که اعلامیه جهانی حقوق بشر را نوشتند چه کسانی و از کجا بودند و بر چه اساسی کرامت انسانی را تفسیر کردند؟. گفتند ازدواج امری فردی است و عقل اقتضا می کند این حرف ها را نپذیریم. اساس تعالیم ما تعالیم انبیای الهی است. در بحث ها می گویند مشروعیت حکومت به رای مردم است اما مشروعیت به معنای شرعی یا فلسفه سیاسی درست نیست که بگوییم به رای مردم است، رای مردم در به فعلیت رساند حکومت نقش دارد و مردم باید صحنه بیایند که حکومت به فعلیت برسد. نباید تصور داشته باشیم در یک اختلاف فرهنگی نجات پیدا می کنیم. وقتی در را به روی ماهواره باز می کنیم و جوانان تا صبح پای ماهواره می نشینند معلوم است که چرا نماز صبح آنها قضا می شود.


منبع خبر: مهر 93.1.31 

نخستین جشنواره بهبودیافتگان اعتیاد در سنندج برگزار می‌شود (2)

امتیاز کاربران

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان از برگزاری نخستین بهبود یافتگان و فعالان حوزه اعتیاد در 31 فروردین‌ماه در سنندج خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، سلیم کریمی پیش از ظهر امروز در جلسه هماهنگی برگزاری نخستین جشنواره بهبودیافتگان اعتیاد در سنندج که با حضور جمعی از مسئولان در اداره‌کل بهزیستی استان برگزار شد، گفت: این جشنواره چهار هزار نفری به منظور ایجاد شور و نشاط اجتماعی و اطلاع‌رسانی برگزار می‌شود.

وی افزود: اگر با برگزاری این جشنواره بتوانیم حتی یک درصد از حمایت‌های اجتماعی به سمت معتادین بهبود یافته را جلب کنیم موفق عمل کرده‌ایم.

به گفته دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان، شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر به منظور تحقق اهداف در زمینه مبارزه و پیشگیری از اعتیاد با عضویت دستگاه‌های مختلف فعالیت می‌کند و برای تحقق اهداف در این حوزه نیازمند تعامل تمام دستگاه‌ها است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان با بیان این‌که اجتماعی کردن بحث مبارزه با مواد مخدر در استان مهم‌ترین اولویت این شورا است، افزود: هرچه بتوانیم در این زمینه توفیق حاصل کنیم در حوزه مبارزه با مواد مخدر موفق‌تر عمل خواهیم کرد.

به گفته کریمی، ایجاد حساسیت اجتماعی در بحث مواد مخدر موجب می‌شود، همه خود را در این حوزه مسئول بدانند و نسبت به جلوگیری از افزایش روند اعتیاد در جامعه تلاش کند.

وی با بیان این‌که خوشبختانه سازمان‌های مردم نهاد در سطح استان در زمینه مبارزه و پیشگیری از اعتیاد به خوبی ورود پیدا کرده و اقدامات خوبی نیز انجام می‌دهند، گفت: بحث ارائه آموزش‌های همگانی در زمینه تاثیرات اعتیاد از جمله اقداماتی است که توسط سازمان‌های مردم نهاد مورد توجه قرار گرفته است.

به گفته دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان، ارائه آموزش‌های پیشگیری در سطح روستاها با بهره‌گیری از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد از اولویت‌های شورای مبارزه با مواد مخدر است که از سال گذشته با جدیت آغاز و در سال‌جاری نیز ادامه دارد.

ایجاد نمایشگاه‌های دائمی با حضور مشاورین

کریمی ایجاد نمایشگاه‌های دائمی با حضور مشاورین در زمینه پیشگیری و مبارزه با اعتیاد را در سطح پارک‌ها ضروری خواند و گفت:‌ این مهم در برخی از استان‌ها اجرا و خوشبختانه نتایج و بازخورد مطلوبی داشته است.

به گفته وی، کردستان در زمینه خیرین و همچنین سازمان‌های مردم نهاد با وجود تمامی مشکلات حرف نخست را می‌زند و باید از این ظرفیت با برنامه‌ریزی دقیق استفاد بهینه شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان با بیان این‌که در زمینه مقابله با اعتیاد و حمایت از بهبودیافتگان خوشبختانه مسئولان دستگاه‌های مختلف و در راس آن استاندار پای کار است، عنوان کرد: توجه به بحث بیکاری، مسکن و افزایش حمایت‌های اجتماعی از بهبودیافتگان از مهم‌ترین تاکیدات استاندار در جلسات شورای مبارزه با مواد مخدر استان است.

کریمی در پایان ضمن قدردانی از تلاش و همکاری دستگاه‌های مختلف در بحث مبارزه و پیشگیری از اعتیاد در استان خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی، بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی، ورزش و جوانان، حوزه هنری، صدا و سیمای مرکز استان، اداره‌کل تعاون کار و رفاه اجتماعی و چند دستگاه دیگر در برگزاری این جشنواره با شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر همکاری داشته‌اند.

منبع خبر: فارس 93.1.26

نخستین جشنواره بهبودیافتگان اعتیاد در سنندج برگزار می‌شود

امتیاز کاربران

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان از برگزاری نخستین بهبود یافتگان و فعالان حوزه اعتیاد در 31 فروردین‌ماه در سنندج خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، سلیم کریمی پیش از ظهر امروز در جلسه هماهنگی برگزاری نخستین جشنواره بهبودیافتگان اعتیاد در سنندج که با حضور جمعی از مسئولان در اداره‌کل بهزیستی استان برگزار شد، گفت: این جشنواره چهار هزار نفری به منظور ایجاد شور و نشاط اجتماعی و اطلاع‌رسانی برگزار می‌شود.

وی افزود: اگر با برگزاری این جشنواره بتوانیم حتی یک درصد از حمایت‌های اجتماعی به سمت معتادین بهبود یافته را جلب کنیم موفق عمل کرده‌ایم.

به گفته دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان، شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر به منظور تحقق اهداف در زمینه مبارزه و پیشگیری از اعتیاد با عضویت دستگاه‌های مختلف فعالیت می‌کند و برای تحقق اهداف در این حوزه نیازمند تعامل تمام دستگاه‌ها است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان با بیان این‌که اجتماعی کردن بحث مبارزه با مواد مخدر در استان مهم‌ترین اولویت این شورا است، افزود: هرچه بتوانیم در این زمینه توفیق حاصل کنیم در حوزه مبارزه با مواد مخدر موفق‌تر عمل خواهیم کرد.

به گفته کریمی، ایجاد حساسیت اجتماعی در بحث مواد مخدر موجب می‌شود، همه خود را در این حوزه مسئول بدانند و نسبت به جلوگیری از افزایش روند اعتیاد در جامعه تلاش کند.

وی با بیان این‌که خوشبختانه سازمان‌های مردم نهاد در سطح استان در زمینه مبارزه و پیشگیری از اعتیاد به خوبی ورود پیدا کرده و اقدامات خوبی نیز انجام می‌دهند، گفت: بحث ارائه آموزش‌های همگانی در زمینه تاثیرات اعتیاد از جمله اقداماتی است که توسط سازمان‌های مردم نهاد مورد توجه قرار گرفته است.

به گفته دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان، ارائه آموزش‌های پیشگیری در سطح روستاها با بهره‌گیری از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد از اولویت‌های شورای مبارزه با مواد مخدر است که از سال گذشته با جدیت آغاز و در سال‌جاری نیز ادامه دارد.

ایجاد نمایشگاه‌های دائمی با حضور مشاورین

کریمی ایجاد نمایشگاه‌های دائمی با حضور مشاورین در زمینه پیشگیری و مبارزه با اعتیاد را در سطح پارک‌ها ضروری خواند و گفت:‌ این مهم در برخی از استان‌ها اجرا و خوشبختانه نتایج و بازخورد مطلوبی داشته است.

به گفته وی، کردستان در زمینه خیرین و همچنین سازمان‌های مردم نهاد با وجود تمامی مشکلات حرف نخست را می‌زند و باید از این ظرفیت با برنامه‌ریزی دقیق استفاد بهینه شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان با بیان این‌که در زمینه مقابله با اعتیاد و حمایت از بهبودیافتگان خوشبختانه مسئولان دستگاه‌های مختلف و در راس آن استاندار پای کار است، عنوان کرد: توجه به بحث بیکاری، مسکن و افزایش حمایت‌های اجتماعی از بهبودیافتگان از مهم‌ترین تاکیدات استاندار در جلسات شورای مبارزه با مواد مخدر استان است.

کریمی در پایان ضمن قدردانی از تلاش و همکاری دستگاه‌های مختلف در بحث مبارزه و پیشگیری از اعتیاد در استان خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی، بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی، ورزش و جوانان، حوزه هنری، صدا و سیمای مرکز استان، اداره‌کل تعاون کار و رفاه اجتماعی و چند دستگاه دیگر در برگزاری این جشنواره با شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر همکاری داشته‌اند.

منبع خبر: فارس 93.1.26

جمع‌آوری 605 معتاد ولگرد و بی‌خانمان در استان البرز

امتیاز کاربران

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان البرز گفت: با اجرای طرح جمع‌آوری معتادان پرخطر و ولگرد در استان البرز تاکنون 605 معتاد از سطح استان جمع‌آوری شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج به نقل از پایگاه خبری پلیس البرز، مجیدرضا شیرزادی اظهار داشت: با توجه به اینکه بخش عمده‌ای از جرایم به خصوص سرقت‌های جزء توسط معتادان پرخطر در سطح جامعه به وقوع می‌پیوندد بنابراین به لحاظ پیشگیری از وقوع این آسیب‌ها و همچنین برقراری امنیت شهروندان، طرح جمع‌آوری معتادان پرخطر در دستور کار مأموران این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: در راستای اجرای این طرح که از تاریخ 19 اسفند ماه سال گذشته آغاز و تاکنون به مرحله اجراء درآمد 605 نفر از معتادان ولگرد و بی خانمان از سطح شهرستان کرج جمع‌آوری و تحویل مراکز درمانی و بازپروری دارای مجوز قانونی شدند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان البرز در پایان خاطر نشان کرد: طرح جمع‌آوری معتادان ولگرد و بی خانمان تا پایان تعطیلات نوروزی و به منظور افزایش احساس امنیت و آرامش در سطح استان، در دستور کار پلیس قرار دارد.

«اظهارات افراد خارج از دبیرخانه ستاد، مندرج در پرتال ستاد الزاماً به معنای موضع رسمی ستاد مبارزه با موادمخدر نمی‌باشد.»منبع خبر: فارس 93.1.9 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است