Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

ما 187 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 11276
دیروز  ------------------دیروز ------------------9263
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 100001

عضویت ایران در کمیسیون مواد مخدر،پیشگیری از جرم و عدالت، هیأت اجرایی یونیسف و کمیته جایزه جمعیت

امتیاز کاربران

جمهوری اسلامی ایران با رای اکثریت کشورهای عضو توانست عضویت در کمیسیون مواد مخدر، کمیسیون پیشگیری از جرم و عدالت کیفری، هیات اجرایی صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) و کمیته جایزه جمعیت ملل متحد را کسب کند.


به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس در جریان انتخابات تعیین اعضای نهادهای وابسته به شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد (اکوسوک) در مقر این سازمان در نیویورک، جمهوری اسلامی ایران سهمیه اختصاص داده شده به کشورهای آسیا و اقیانوسیه در چند نهاد را کسب کرد.

بر این اساس، جمهوری اسلامی ایران توانست عضویت کمیسیون پیشگیری از جرم و عدالت کیفری، هیات اجرایی صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) و کمیته جایزه جمعیت ملل متحد را به مدت 3 سال از ابتدای سال 2016 کسب کند. عضویت جمهوری اسلامی ایران در این نهادها قبلا به تایید کشورهای آسیا و اقیانوسیه رسیده بود.

همچنین در جریان انتخابات تعیین نمایندگان قاره های آسیا و اقیانوسیه جهت عضویت در کمیسیون مواد مخدر، با توجه به تعدد کشورهای نامزد عضویت از گروه آسیا و اقیانوسیه، توافق بین کشورهای این گروه بر سر تعیین نمایندگان گروه ممکن نشد و در نتیجه کار به رای گیری در سطح اکوسوک کشید، که در نهایت جمهوری اسلامی ایران توانست با کسب رای مثبت اکثریت اعضای این رکن سازمان ملل متحد به مدت 4 سال دیگر به عضویت این نهاد مهم بین‌­المللی نایل شود.

منبع خبر: فارس 94.01.20 

برنامه‌های شهرداری در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی

امتیاز کاربران

شهردار تهران با اشاره به توسعه کارهای اجتماعی گفت: در حوزه پیشگیری و کاهش از آسیب‌های اجتماعی، روند اعتیاد و طلاق و در زمینه توسعه و پیشرفت زنان سرپرست خانوار، برنامه‌های مفصلی خواهیم داشت و بخش عمده‌ای از وقت من در سال جاری در این زمینه صرف می‌شود.

به گزارش خبرنگار «زنان» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمد باقر قالیباف در ششمین جشن یاران کوثر که امروز در برج میلاد برگزار شد افزود: ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شهرداری تهران می‌تواند نه تنها به فکر مشکلات زنان سرپرست خانوار باشد بلکه می‌تواند به حل سایر مشکلات شهر تهران کمک کنند. حل مشکلات به تنهایی از عهده کارمندان شهرداری تهران بر نمی‌آید.

وی افزود: من از بخش‌های مختلف مانند ستاد توانمندسازی شهر تهران و معاونت اجتماعی خواستم که برای استفاده از همه ظرفیت‌ها بسیج شویم تا نه تنها آثار برکات آن را در شهر و زندگی خود ببینیم بلکه سایر شهرها نیز از آن بهره‌مند شوند.

شهردار تهران تاکید کرد: نباید منتظر باشیم کسی به ما کمک کند بلکه باید پس از توکل به خدا از توانایی‌های شخصی خود استفاده و به دیگران کمک کنیم. گره کشایی از کار خود گره گشایی از کار دیگران است.

وی تاکید کرد: مهمترین هدف ما باید افزایش مهارت‌های زندگی در ابعاد مختلف باشد که ما می‌توانیم در این زمینه از زنان سرپرست خانوار کمک بگیریم.

قالیباف تاکید کرد: از اعماق وجود جز به خدا به کسی دل نبندیم و بدانیم راز موفقیت و گره گشایی در امور مادی و معنوی در این است که از درون خود جز خدا به کسی اتکا نکنیم. محال است خداوند بنده‌ای را خلق کند و او را هدایت نکند و رزق او را ندهد، البته به شرط آنکه جز خدا به کسی فکر نکنیم.

منبع خبر: ايسنا 94.01.19

۲۰ خرداد، آخرین مهلت ارسال مقالات به کنگره بین المللی دانش اعتیاد

امتیاز کاربران


معاون پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور آخرین مهلت ارسال خلاصه مقالات به نهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد را ۲۰ خردادماه اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر،محسن روشن‌پژوه از برگزاری نهمین کنگره بین‌المللی دانش اعتیاد در شهریورماه جاری خبر داد و گفت: این کنگره با هدف ایجاد تحقیقات مشترک میان‌رشته‌ای در راستای پیشگیری، درمان و توانبخشی اعتیاد، توسط مرکز تحقیقات سلولی و مولکولی دانشگاه علوم پزشکی ایران و مرکز تحقیقات سوء مصرف و وابستگی به مواد دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با همکاری سازمان بهزیستی کشور، مرکز ملی مطالعات اعتیاد و ستاد مبارزه با مواد مخدر برگزار می‌شود.

معاون پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور بیولوژی اعتیاد، ژنتیک و اپیژنتیک، ارزیابی آزمایشگاهی و سنجش اعتیاد، مصرف الکل و عوارض آن، روان‌درمانی‌های اعتیاد، رفتارهای جنسی در مصرف مواد، پرستاری و مددکاری در اعتیاد، مشکلات جسمی در مصرف مواد، اختلالات همراه روانپزشکی در اعتیاد، پژوهش در اعتیاد و اپیدمیولوژی مصرف مواد، پیشگیری از اعتیاد، اعتیاد و مسایل قانونی، اعتیاد و ابعاد فرهنگی، ابعاد شناختی اعتیاد، درمان و بازتوانی در اعتیاد، اعتیاد در کودکان و نوجوانان، مسائل اجتماعی و اعتیاد، اعتیاد در گروه‌های خاص، اعتیاد در زنان، رفتارهای اعتیادی (خوردن، بازی و . . .) را از محورهای این کنگره برشمرد.

وی در پایان یادآور شد: علاقمندان تا ۲۰ خردادماه فرصت دارند نسبت به ارسال خلاصه مقالات به نهمین کنگره بین‌المللی دانش اعتیاد اقدام کنند.

یادآوری می‌شود، نهمین کنگره بین‌المللی دانش اعتیاد ۱۸ لغایت ۲۰ شهریورماه در مرکز همایش‌های بین‌المللی رازی با حضور اندیشمندان، پژوهشگران و مسئولان و درمانگران حوزه اعتیاد در کشور و منطقه برگزار خواهد شد.

منبع خبر: منبع خبر: مهر 94.01.17 

تلاش برای ریشه کنی اعتیاد در خانواده‌های سرپرست خانوار

امتیاز کاربران

مدیر ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار تحت پوشش شهرداری تهران گفت: تلاش می‌کنیم تا پایان سال جاری اعتیاد را در خانواده‌های تحت پوشش ستاد توانمندسازی ریشه کن کنیم و در این راستا مسئول مشاوره و مددکاری ستاد توانمندسازی فعالیت می‌کند.

به گزارش خبرنگار سرویس «زنان» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، فهیمه فیروزفر در ششمین جشن یاوران کوثر که امروز چهارشنبه در برج میلاد برگزار شد‌، افزود: نگاه خانواده‌ها به معتادان از اهمیت زیادی برخوردار است و تلاش کرده‌ایم در جهت تحکیم بنیان خانواده‌ها اعتیاد افراد در خانواده‌های زنان سرپرست خانوارریشه کن شود به همین منظور زنان سرپرست خانوار تحت پوشش شهرداری تهران می‌توانند با شماره 84155118 تماس بگیرند و به مسئول مشاوره و مددکاری ستاد در این زمینه صحبت کنند.

وی با اشاره به اهمیت آموزش‌، تاکید کرد: مادران باید به گونه‌ای آموزش ببینند که مراقب فرزندان خود در مقابل اعتیاد باشند در این زمینه محبت به فرزندان از اهمیت زیادی برخوردار است .هرچه به آنان بیشتر محبت کرده و مسائل منفی در خانواده‌ها کمتر مطرح شود‌، احتمال اعتیاد فرزندان کمتر می‌شود.

فیروز فر اضافه کرد: بیشتر مشکلات ما این است که آموزش کافی برای هیچ موضوعی نمی‌دهیم و نهادهای آموزشی سیستم به روزی ندارند علاوه بر آن فاصله میان نسل‌ها زیاد شده است.

وی خطاب به زنان سرپرست خانوار گفت: شما می‌توانید درخواست برگزاری هر دوره آموزشی را به منطقه محل سکونت خود بدهید و نگران هزینه آموزش نباشید چرا که مدت زمانی که برای یادگیری صرف می‌شود به چند برابر شدن توان فرد می‌انجامد.

مدیر ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار تحت پوشش شهرداری تهران با اشاره به برگزاری نمایشگاه زنان و تولید ملی اظهار کرد: ما باید همانطور که شهردار تهران گفته‌اند به سمت دائمی شدن این نمایشگاه حرکت کنیم و در این جهت لازم است همه کارآفرینان اجتماعی را تقویت کنیم تا به برند تبدیل شوند و برندها نیز علاقه پیدا کردند که به مراکز مهارت آموزی کوثر بپیوندند. در واقع ما تلاش کرده‌ایم تا با نگاه شبکه‌ ای از ظرفیت‌ها بهره ببریم و لازم است زنان سرپرست خانوار وارد کشور شوند و یک کار کشوری انجام دهیم.

نصب مارک‌های خارجی روی اجناس ایرانی ممنوع شود
وی با اشاره به نصب مارک‌های خارجی روی اجناس ایرانی گفت: بسیاری از پوشاکی که به اسم ترک و کره‌ای فروخته می‌شوند اجناس ایرانی هستند باید به سمتی برویم که نصب مارک‌های خارجی روی اجناس ایرانی ممنوع شود.

وی تاکید کرد: باید از تولید ملی حمایت و با همدلی و هم افزایی کار کنیم و در جهت ثابت کردن توانمندی‌های خود به دنیا تلاش کنیم.

وی با اشاره به برگزاری جلسه‌ای برای مدیران کل امور بانوان استان‌های کشور در سال گذشته گفت: مدل اجرایی برای زنان سرپرست خانوار شهرداری تهران به این مسئولان آموزش داده شد و آنان در حال آموزش نکات فراگرفته در استان‌های خود هستند و این مدل هنوز اجرایی نشده است.

فیروز فر در پایان با اشاره به نام گذاری سال جاری به نام «دولت ملت همدلی و همزبانی» گفت: اگر به خاطر خداوند کار کنیم به علت یکسان بودن مسیر همدلی تحقق می‌یابد.

منبع خبر: ايسنا 94.01.19

تاثیر مثبت برداشتن تحریم ها بر موضوع مقابله با مواد مخدر

امتیاز کاربران

 

رییس کارگروه کاهش تقاضای اعتیاد کمیته مستقل مبارزه با مواد مخدر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: برداشتن تحریم ها تاثیر جدی و مثبت در امر مقابله با موادمخدر دارد.

سعید صفاتیان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا، فروش ادوات و دادن اطلاعات را دو نکته مهم در امر مقابله با مواد مخدر و اعتیاد عنوان کرد که تحریم ها تاثیری منفی بر آنها دارند.

وی در رابطه با تحریم ادوات در حوزه مواد مخدر اظهارداشت: در این بخش،مواردی همچون تامین سگ های مواد یاب، لوازم الکترونیک، دوربین های دید در شب و سایر تجهیزات و ادوات کشف موادمخدر شامل تحریم است.

وی ادامه داد: در حوزه کاهش تقاضا نیز برای تهیه داروها، لوازم و روش های آزمایشگاهی با مشکلات جدی تحریم مواجه هستیم. به عنوان مثال در بخش روش های آزمایشگاهی تنها از طریق آزمایش ادرار نمی توان مثبت بودن موارد اعتیاد را تشخیص داد زیرا روش های دیگری از جمله تشخیص از طریق مو و بزاق دهان نیز امکان پذیر است که ما در این زمینه نیز در تحریم بوده ایم.

وی اظهار امیدواری کرد که با برداشتن تحریم ها استفاده از روش های مختلف تشخیص موارد اعتیاد آسان تر شود.

صفاتیان افزود: همچنین با کاهش قیمت دلار ، سود ناشی از قاچاق موادمخدر نیز کاهش می یابد و این کاهش سود ، قاچاقچیان خرد را از عرصه قاچاق خارج و درآمد قاچاقچیان کلان را هم کمتر می کند.

رییس کارگروه کاهش تقاضای اعتیاد کمیته مستقل مبارزه با مواد مخدر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه به فعالیت گروهی تحت عنوان گروه مینی دوبلین، متشکل از کشورهای اروپایی در زمینه مبارزه با موادمخدر اشاره کرد و اظهارداشت: با برداشتن تحریم ها این گروه بهتر می تواند به کشورمان در رابطه با مقابله با مواد مخدر کمک کند.

صفاتیان تاکید کرد: در صورت برداشتن تحریم ها ، سرمایه گذاری در حوزه درمان، پیشگیری، برگزاری دوره های تخصصی و شرکت در کنگره های بین المللی و دعوت از افراد از سطوح اجرایی جهان به کشورمان نیز امکان پذیر می شود.


منبع خبر: ايرنا 94.01.17

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است