Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 159 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 5778
دیروز  ------------------دیروز ------------------21213
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 100001

استاندار آذربایجان شرقی: اصلاح جامعه در گرو مبارزه سرسختانه با اعتیاد است

امتیاز کاربران


استاندار آذربایجان شرقی، ماموریت مبارزه با مواد مخدر را وظیفه سنگین مجموعه استانداری و دستگاه‌های اجرایی استان اعلام کرد و گفت: اصلاح جامعه در گرو مبارزه سرسختانه و اقدامات جدی و مقتدرانه در این زمینه است و دولت تدبیر و امید نیز مصمم به مبارزه جدی با مواد مخدر است.

به گزارش روابط عمومي شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان آذربايجان شرقي؛ دکتر اسماعیل جبارزاده در جلسه اين شورا اظهار داشت: آذربایجان شرقی در گذشته نه چندان دور جزو استان‌هایی بود که بحث اعتیاد در آن به ندرت دیده می‌شد و بروز و ظهور عمومی نداشت، اما متاسفانه گزارش‌های ارايه شده نشان می‌دهد كه اعتیاد در این استان ریشه دوانده است.

وی با اشاره به پخش فیلمی در ابتدای این جلسه در مورد قربانیان اعتیاد در استان و با بیان این که امروز یکی از روزهای تلخ من در مسؤولیت استانداری بود، گفت: از همین امروز با انگیزه و همت بیشتري برای ترمیم این وضعیت و مبارزه سرسختانه با بلیه خانمان‌سوز اعتیاد هم‌پیمان می‌شویم و تلاش می‌کنیم تا آذربایجان شرقی در چند سال آینده به استانی عاری از این پدیده شوم تبدیل شود، این کار قطعا شدنی است و لازمه آن نيز اراده و همت مجموعه مسؤولان استان است.

رییس شورای هماهنگی استان با بیان این که وجود حتي یک معتاد برای فروپاشی یک خانواده و آلوده کردن یک محله کافی است، افزود: وقتی که می‌دانیم خطر از کدام ناحیه است طبیعی است که همه وظیفه داریم با آن مبارزه کنیم، مبارزه با اعتیاد و ریشه‌کنی آن از اولین خواسته‌های مردم است و ما موظفیم که خواسته‌های آنان را تامین کنیم.

جبارزاده با انتقاد از تشکیل نشدن جلسات این شورا در نه ماه گذشته و اظهار تاسف از این موضوع اظهار داشت: چه کاری مهم‌تر از این بحث وجود دارد؟ وقتی جلسه تشکیل نشود چگونه می‌توان برای این موضوع مهم که خواسته اصلی مردم است هماهنگی و برنامه‌ریزی کرد و اقدامات را مورد بررسی قرار داد؟

وي در ادامه ضمن قدردانی از تلاش‌های مسعود خرم‌نیا دبير سابق اين شورا و معرفی محمدعلی نصرتی به عنوان دبیر جدید شورای هماهنگی استان گفت: از دبیر جدید که دارای سابقه طولانی و موفق در نیروی انتظامی و امر مبارزه با مواد مخدر است می‌خواهم كه با قدرت در این زمینه ورود کند، من نیز تمام اختیارات خود را به ایشان تفویض می‌کنم که البته این امر به معنی شانه خالی کردن از مسؤولیت نیست، چرا که خود من هم پای ثابت جلسات شورا خواهم بود.

استاندار استان با بیان این که امیدوارم از امروز با عزم و اراده مسؤولان امر، شاهد تحول در بحث مبارزه با مواد مخدر استان باشیم، افزود: همه موظفیم که به صورت جدی، هر امکانی را که برای این امر لازم است از منابع ملی و استانی فراهم کنیم و نباید كه در این زمینه دغدغه مسایل مالی وجود داشته باشد.

جبارزاده در بخش دیگری از سخنان خود بر استفاده از ظرفیت مردم و خیرين در امر مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد و گفت: پدیده اعتیاد جز با کمک مردم قابل حل نیست و نباید نقش مردم، خیرین، متدینین و دلسوزان جامعه در این خصوص نادیده گرفته شود، اگر آنها در اين خصوص به اهمیت موضوع واقف شوند و اعتمادشان جلب شود حتما مشارکت خواهند کرد لذا مشارکت مردم و خیرین لازم است.

وی صدا و سیما را پرمخاطب‌ترین رسانه و بهترین راه ارتباطی با مردم دانست و افزود: مسؤولان و دست‌اندرکاران صدا و سیما باید نسبت به اهمیت پدیده اعتیاد آگاه باشند و برای آگاه‌سازی مردم برنامه‌های لازم را تهیه کنند.

جبارزاده همچنین بر استفاده از ظرفیت آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها، شهرداری‌ها، هنرمندان و اهل فرهنگ و هنر در امر مبارزه با موادمخدر به منظور آموزش دانش‌آموزان و دانشجویان، پاک‌سازی سیمای شهر و خلق آثار هنری و تبلیغی تاکید کرد.

رييس شوراي هماهنگي استان همچنین از اداره کل ورزش و جوانان استان خواست به عنوان یکی از پایگاه‌های اصلی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با قدرت و همت بیشتری در این زمینه ورود کند.

جبارزاده با اشاره به تدوین سند جامع پیشگیری از اعتیاد در استان، تاکید کرد: هر سندی که در این رابطه تنظیم شود به عنوان دستورالعمل استانی لازم‌الاجراست و انتظار دارم مشابه این سند، سندي با محوريت مقابله با مواد مخدر متناسب با شرایط استان تدوین شود.

وی با انتقاد از برخوردهای مقطعی با پدیده اعتیاد، خاطرنشان کرد: پاک کردن لکه ننگ اعتیاد از استان جزو رسالت‌های ماست و برای تحقق این هدف، برخوردها باید مداوم و بابرنامه باشد.


معضل اعتیاد، دغدغه اصلی 92 درصد مردم جامعه است
همچنين در اين جلسه محمدعلی نصرتي دبير جديد شوراي هماهنگي استان از مواد مخدر به‌عنوان اصلی‌ترین آبشخور آسیب‌های ‏اجتماعی نام برد و گفت: محوری‌ترین اقدام در ‏خصوص اعتیاد، بحث پیشگیری است و در اين موضوع باید آموزش و آگاه‌سازی مردم را در اولویت قرار ‏دهیم‎.

وی از اعتیاد به‌عنوان پدیده‌ای شوم و خانمان‌برانداز یاد کرد و گفت: در نظرسنجی‌هایی که از سوی نیروی ‏انتظامی صورت گرفته 92 درصد از مردم، اعتیاد را دغدغه اصلی خود عنوان و از این موضوع ابراز نگرانی و ‏ناراحتی کرده‌اند‎.‎

‎دبیر شورای هماهنگی استان ادامه داد: تهدید سلامت جامعه، افزایش بزه‌کاری، ‏مختل شدن بهداشت جامعه، افزایش سرقت، طلاق و از هم پاشیدگی خانواده‌ها از مضرات اصلی اعتیاد است و همه ‏مسوولان و متولیان امر موظفند برای ریشه‌کردن اعتیاد از جامعه همت کنند‎.‎

‎ وی همچنین از اعتمادسازی به‌عنوان ركن اصلي در مبارزه با اعتیاد یاد کرد و گفت: اگر اعتماد متقابل بین مردم ‏و مسوولان ایجاد شود، خود مردم در این خصوص نقش آفرینی خواهند کرد‎.‎

نصرتی گفت: برای ریشه کردن اعتیاد از جامعه بسیج اجتماعی نیاز است و باید این حساسیت را در نزد مردم ‏ایجاد کنیم و با اقدامات علمی، فنی، هوشمندانه و هنرمندانه به مبارزه این پدیده شوم اجتماعی برویم‎.‎


منبع خبر: روابط عمومي شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان آذربايجان شرقي92/10/23 

سازمان‌های مردم‌نهاد بر اساس اصول علمي در حوزه پيشگيري از اعتياد فعاليت كنند

امتیاز کاربران

سرپرست دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس تاكيد كرد: سازمان‌های مردم‌نهاد براساس اصول و موازين علمي در حوزه پيشگيري از اعتياد فعاليت كنند.

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس، محمدرضا ابراهیمی در نخستين گردهمايي سازمان‌های مردم‌نهاد فعال در امر مبارزه گفت: دولت به تنهایی نمي‌تواند مشکلات موجود را برطرف كند به عبارت دیگر با توجه به ازدیاد خدمات رفاهی، درمانی، اجتماعی دولت یک تنه از انجام آنها ناتوان است، لذا مردم بايد وارد ميدان شوند و تجريه نيز نشان داده كه مردم‌ در بحران‌های سخت و دشوار نقش سازنده‌اي داشته‌اند.

سرپرست دبیرخانه در بخش دیگری از سخنان خود هدف از استفاده و بهره‌گیری از ظرفیت و پتانسیل سازمان‌های مردم‌نهاد را سرعت در خدمات‌رسانی عنوان کرد و افزود: هدف اصلی از استفاده بهینه و توسعه مشارکت مردم در ارائه خدمات، بالا بردن سرعت عمل و سهولت بخشیدن در امورات روزمره جامعه می‌باشد.

ابراهيمي به فعالیت سازمان‌های مردم و سمن‌ها در امر پیشگیری از اعتیاد و درمان افراد مبتلا به مواد مخدر در استان فارس اشاره و اضافه كرد: خوشبختانه 120 CB محله‌ای شهری و روستایی در استان به ثبت رسیده‌ است و این نشانه خوب و مثبتی است که می‌توانند دستگاه‌های متولی در امر پیشگیری از اعتیاد و درمان یاری دهند.

وي خواستار فعالیت سازمان‌های غیردولتی در عرصه مبارزه با مواد مخدر براساس علم روز دنیا شد و اظهار داشت: سازمان‌های غیردولتی باید از فعالیت‌های کلیشه‌ای و تکراری خودداری کرده و در راستای فعالیت‌های پیشگیرانه و درمانی نوآوری و ابتکار داشته باشند.

وي تصريح كرد: باید از اقدامات سنتی در زمینه پیشگیری از اعتیاد و درمان معتادین فاصله گرفت و بر اساس علم روز دنیا فعالیت كرد، همچنین باید از ظرفیت دانشجویان و اساتید در حوزه پیشگیری از اعتیاد بهره جست و از فضای مجازی و معنویت درمانی که امروزه در دنیا استفاده می‌شود در راستای اهداف مورد نظر بکارگیری كرد.


منبع خبر: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس92/9/30 

ارتقاء همكاري‌هاي ايران و سوئد عليه مساله جهاني مواد مخدر

امتیاز کاربران

مديركل روابط بين الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر و سفير سوئد در تهران ملاقات و پيرامون آخرين وضعيت كشت و توليد مواد افيوني در افغانستان و راه‌هاي ارتقاء همكاري‌ها در زمينه مبارزه با مواد مخدر بحث و مذاكره كردند.

به گزارش روابط عمومي ستاد مبارزه با مواد مخدر؛ محمود بيات مديركل روابط بين‌الملل ستاد در اين نشست رئوس اقدامات كشورمان را در قالب رويكرد متوازن در سه حوزه اقدامات مقابله‌اي، كاهش تقاضا و امور بين‌الملل تشريح كرد و گفت: استمرار انسداد مرزهاي شرقي و غربي كشور، ارتقاء ظرفيت‌هاي كمي و كيفي نيروهاي مقابله‌اي، مبارزه با پولشوئي ناشي از مواد مخدر، بازبيني قوانين و مقررات مربوط به مواد مخدر، داروهاي روانگردان و متامفتامين‌ها و مساعدت به سازمان‌هاي مردم‌نهاد از جمله اقدامات كشورمان در عرصه مبارزه با مواد مخدر است.

وي همچنين اجراي برنامه‌هاي پيشگيري، توسعه و تجهيز مراكز بازتواني و درمان معتادان، اجراي برنامه‌هاي پيشگيري از ايدز ناشي از تزريق مواد مخدر، حمايت از خانواده‌هاي معتادان، توسعه روابط و همكاري‌هاي دوجانبه و چند جانبه با سازمان‌هاي منطقه‌اي و نهادهاي ذي‌ربط سازمان ملل، همكاري با ابتكار پيمان پاريس، ابتكار سه جانبه و برنامه منطقه‌اي دفتر مواد مخدر و جرم سازمان ملل (UNODC) را از ديگر اقدامات كشورمان در اين عرصه برشمرد و افزود: در نتيجه اقدامات ايران مسير عمده ترانزيت به اروپا تغيير كرده است.

همچنين پيتر تيلور سفير سوئد در تهران با اشاره اقدامات جمهوري اسلامي ايران در زمينه مواد مخدر در منطقه و در قالب همكاري با دفتر UNODC اظهار داشت: كشور وي در نظر دارد كارشناس متخصصي در زمينه مبارزه با مواد مخدر به تهران اعزام دارد تا راه‌هاي همكاري دوجانبه و اقدام جهاني عليه كشت و توليد مواد مخدر را بررسي كنند.
گفتني است؛ در پايان طرفين بر ارتقاء همكاري‌ها عليه مساله جهاني مواد مخدر تاكيد كردند.


منبع خبر: روابط عمومي ستاد مبارزه با مواد مخدر92/1/29

تست

امتیاز کاربران

یسی

شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استانها

امتیاز کاربران


کاربر گرامی این بخش در دست بروز رسانی است .

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است