Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 126 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 12174
دیروز  ------------------دیروز ------------------13918
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 42169

بازگشت شربت تریاک به مراکز ترک اعتیاد تا ۲ هفته دیگر

امتیاز کاربران


رئیس اداره اعتیاد وزارت بهداشت از بازگشت مجدد شربت تریاک به مراکز ترک اعتیاد ظرف ۲ تا ۳ هفته آینده خبر داد.

فیروزه جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس ضمن اعلام این خبر افزود: شربت تریاک در هفته‌های گذشته با کمبود مواد اولیه آن مواجه شد و مراکز درمان ترک اعتیاد دچار مشکلاتی شدند با این وجود قرار شد پیگیری‌های لازم انجام شود و در مدت چند هفته مشکل کمبود آن برطرف شود و شرکت تولید کننده به تولید مجدد آن اقدام کند.

وی ادامه داد: به همین منظور پایان دو هفته گذشته قرار شده ماده اولیه شربت تریاک به کارخانه تولید کننده تحویل داده شود.

جعفری گفت: طبق برآوردهای انجام شده دو سه هفته زمان می‌برد تا شربت تریاک تهیه شده و به مراکز ترک اعتیاد تحویل داده شود البته این در شرایطی است که اتفاق خاصی در این مسیر نیفتد.

به گزارش خبرنگار فارس در هفته‌های گذشته شرکت‌های تولید کننده مواد اولیه شربت تریاک اعلام کردند عدم تولید این شربت ظرف یک سال گذشته دلیل کمبود این ماده درمانی بوده است به همین دلیل وزارت بهداشت اعلام کرد مراکز ترک اعتیاد تا بازگشت مجدد این دارو از متادون و بوپرنورفین برای برخی معتادان استفاده کنند.

این در حالی است که به گفته مسئولان هم‌اکنون ذخایر تولید ماده اولیه شربت تریاک رو به اتمام است و این دارو از سوی بسیاری از معتادان بهترین روش برای درمان اعلام شده است.

در کنار کمبود این دارو همچنین شایعاتی مبنی بر نقش پلیس در کمبود شربت تریاک مطرح شد که البته فرمانده نیروی انتظامی اعلام کرد که طبق قانون تنها انبارداری مواد مکشوفه در اختیار ناجا قرار دارد و این مسئله که این مواد به کجا داده می‌شود وظیفه ستاد مبارزه با مواد مخدر است و بر اساس دستور قاضی یا تصمیم ستاد مبارزه با مواد مخدر این مواد تحویل کارخانجات تولیدی یا امحا می‌شود.

توزیع شرکت تریاک از چند سال گذشته در مراکز ترک اعتیاد آغاز شد‌ه‌ است.


«اظهارات افراد خارج از دبیرخانه ستاد، مندرج در پرتال ستاد الزاماً به معنای موضع رسمی ستاد مبارزه با موادمخدر نمی باشد.»


منبع خبر: فارس 92/3/19

روسیه خواستار تشریك مساعی بین المللی در امر مبارزه با قاچاق مواد مخدر شد

امتیاز کاربران


مسكو - 'سرگئی لاوروف'، وزیر امور خارجه روسیه خواستار تشریك مساعی بین المللی و مشاركت واقعی همه كشورهای جهان در امر مبارزه با تولید و قاچاق مواد مخدر شد.

به گزارش ایرنا به نقل از گزارش وزارت امور خارجه روسیه، لاوروف روز شنبه در دیدار با 'یوری فدوتف' معاون دبیر كل سازمان ملل متحد و مدیر اجرایی اداره سازمان ملل گفت: روسیه طرفدار افزایش همكاری های بین المللی در مبارزه با تهدید مواد مخدر در افغانستان است.

وی، قاچاق مواد مخدر از افغانستان را تهدیدی برای امنیت منطقه دانست و بر لزوم همكاری بین المللی و بویژه كشورهای منطقه برای مقابله با این تهدید تأكید كرد.

در این دیدار، مسایل مربوط به همكاری روسیه و سازمان ملل در زمینه مبارزه با جرم و جنایت، از جمله در زمینه مبارزه با قاچاق مواد مخدر و چشم انداز توسعه طرح های مشترك مبارزه با فساد اداری و نیز همكاری بین المللی در مبارزه با جرایم سایبری مورد بحث قرار گرفت.

طرفین بر لزوم توسعه همكاری های بین المللی در امر مبارزه با تهدید مواد مخدر در افغانستان با توجه به خروج نیروهای خارجی از این كشور تا سال ۲۰۱۴ ' تأكید كردند.

لاوروف و فدوتف همچنین تكامل و بهبودی ساز و كارهای بین المللی مبارزه با مواد مخدر را مورد تأكید قرار دادند.

روسیه، تولید و قاچاق مواد مخدر از افغانستان را تهدیدی بسیار جدی می داند و بارها از كشورهای جهان خواستار همكاری و مشاركت در مقابله با این تهدید شده است.

به گفته 'ویكتور ایوانف' رییس سازمان فدرال مبارزه با قاچاق مواد مخدر روسیه، در افغانستان در زمان حاضر ۵۰ هزار تن مواد مخدر انبار شده است.

«اظهارات افراد خارج از دبیرخانه ستاد، مندرج در پرتال ستاد الزاماً به معنای موضع رسمی ستاد مبارزه با موادمخدر نمی باشد.»


منبع خبر:‌ايرنا 92/3/18

پوتین: مواد مخدر افغانستان غرب را تهدید می كند

امتیاز کاربران

 مسكو - 'ولادیمیر پوتین' رییس جمهوری روسیه اعلام كرد: قاچاق مواد مخدر از افغانستان كشورهای اروپایی و آمریكا و كانادا را تهدید خواهد كرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، پوتین روز چهارشنبه در افتتاح كنفرانس بین المللی سه روزه سازمانهای مبارزه با تولید و قاچاق مواد مخدر در مسكو گفت: تولید و قاچاق مواد مخدر از افغانستان، مسأله مختص روسیه و كشورهای همجوار آن نیست؛ بلكه به كشورهای اروپایی و آمریكا و كانادا هم مربوط می شود.

رییس جمهوری روسیه تصریح كرد: افغانستان از توانمندی كافی برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر برخوردار نیست و افزون بر این مسأله، نیروهای خارجی هم سال آینده از این كشور خارج می شوند.

وی هشدار داد: عواقب این اقدام ناگوار خواهد بود.

پوتین بر تشریك مساعی بین المللی برای كمك به افغانستان در مبارزه با چالش های فراروی این كشور در وهله نخست تأمین امنیت این كشور توسط خود نیروهای افغان تأكید كرد.

رییس جمهوری روسیه با استناد به آمار سازمان ملل متحد گفت: در افغانستان بیش از یكهزار مركز تولید و فرآوری مواد مخدر فعالیت می كند و سطح زمین های زیر كشت در این كشور به حدود ۱۵۴ هزار هكتار رسیده كه ۱۸ درصد افزایش یافته است.

پوتین در این رابطه بر آمادگی روسیه برای اقدام در زمینه مبارزه با مواد مخدر ازجمله از طریق ساختارهای منطقه ای همچون سازمان پیمان امنیت دسته جمعی و اتحادیه اروپا تأكید كرد.

سی امین كنفرانس بین المللی سه روزه سازمانهای مبارزه با تولید و قاچاق مواد مخدر را سازمان فدرال مبارزه با قاچاق مواد مخدر روسیه و سازمان مبارزه با مواد مخدر آمریكا برگزار می كند.

در این كنفرانس سران سازمانهای مبارزه با مواد مخدر از بیش از ۱۲۰ كشور جهان و نیز نمایندگانی از سازمان ملل، سازمان پیمان امنیت دسته جمعی، سازمان همكاری شانگهای و گروه بریكس شركت دارند.

در كنفرانس مسكو، فعالیت های كنفرانس بین المللی سران سازمانهای مبارزه با مواد مخدر در سی سال اخیر جمع بندی خواهد شد.
«اظهارات افراد خارج از دبیرخانه ستاد، مندرج در پرتال ستاد الزاماً به معنای موضع رسمی ستاد مبارزه با موادمخدر نمی باشد.»


منبع خبر: ايرنا 92/3/16

قاره امریكا شیوه مبارزه با مواد مخدر را تغییر می دهد

امتیاز کاربرانمادرید - كشورهای قاره امریكا با انتقاد از شیوه واشنگتن در مبارزه با قاچاق مواد مخدر، بر بازنگری در شیوه كنونی مبارزه علیه مواد مخدر در این قاره و تدوین یك 'نقشه راه' جدید تاكید كردند.

به گزارش ایرنا، این توافق روز پنجشنبه در پایان چهل و سومین مجمع عمومی وزیران خارجه سازمان كشورهای قاره امریكا در شهر آنتیگوا كشور گواتمالا بدست آمد.

رسانه های منطقه امروز شنبه به نقل از 'فرناندو كارره را' وزیر خارجه گواتمالا گزارش دادند كه كشورهای شركت كننده در اجلاس مذكور، سركوب پلیسی و نظامی در جنگ علیه مواد مخدر را كه از ۴۰ سال پیش از سوی دولت ایالات متحده امریكا پیش برده می شود، مورد انتقاد قرار داده و بر لزوم یافتن یك 'استراتژی جامع' در این زمینه تاكید كردند.

وی گفت:' ما معتقدیم مبارزه علیه مواد مخدر باید احترام به حقوق بشر، آموزش، حفاظت از بهداشت عمومی، پیشگیری از خشونت، و مبارزه با پولشویی و انتقال سلاح را نیز شامل شود.'

رسانه های منطقه گزارش داده اند كه وزیران امور خارجه كشورهای عضو سازمان كشورهای قاره آمریكا در چهل و سومین نشست مشترك خود در گواتمالا تغییر راهبرد مبارزه با مواد مخدر را مورد تاكید قرار دادند اما 'جان كری' وزیر خارجه امریكا گفت كه در هر صورت، سركوب نظامی و پلیسی به عنوان جزئی گریزناپذیر باید در هر گونه استراتژی در این زمینه لحاظ شود.

شركت كنندگان در این نشست در بیانیه پایانی خود توافق كردند به مبارزات جدی علیه مواد مخدر ادامه دهند.

در حاشیه این اجلاس، اعضای جدید كمیسیون حقوق بشر این سازمان منصوب شدند و 'الیاس خائوا' وزیر خارجه ونزوئلا نیز موضع برخی كشورها مبنی بر كوتاهی كاراكاس در مبارزه با مواد مخدر را رد كرد.

او گفت:'همه سازمانهای بین المللی تلاشهای بی وقفه دولت ونزوئلا در مبارزه با مواد مخدر را برسمیت می شناسند.»

در همین راستا، 'آلخاندرو كلیریس' رئیس اداره ملی مبارزه با مواد مخدر ونزوئلا اعلام كرد:« در سال جاری میلادی نیروهای مبارزه با مواد مخدر این كشور به كمك نیروهای گارد ملی موفق به توقیف ۲۱ تن انواع مواد مخدر شده اند.»

به نوشته روزنامه 'كورئو دل اورینوكو' چاپ كاراكاس، او گفت: روز پنجشنبه گذشته نیروهای گارد ملی ونزوئلا موفق به كشف و ضبط محموله ای به وزن ۴۰۶ كیلوگرم كوكایین در استان مارگاریتا شدند و سه نفر را در این ارتباط دستگیر كردند.

«اظهارات افراد خارج از دبیرخانه ستاد، مندرج در پرتال ستاد الزاماً به معنای موضع رسمی ستاد مبارزه با موادمخدر نمی باشد.»


منبع خبر: ايرنا 92/3/18

افغانستان خواستار تشریك مساعی بین المللی برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر شد

امتیاز کاربران'بازمحمد احمدی'، معاون مبارزه با مواد مخدر وزارت كشور افغانستان در گفت و گو با یك رسانه روسی، خواستار تشریك مساعی بین المللی برای مبارزه با تولید و قاچاق مواد افیونی در این كشور شد.

به گزارش ایرنا، 'احمدی' كه برای شركت در همایش بین المللی سران سازمان های مبارزه با قاچاق مواد مخدر در مسكو به سر می برد، روز جمعه در گفت و گو با رادیو دولتی 'صدای روسیه' اظهار داشت: در سالهای اخیر افغانستان به موفقیت هایی در عرصه مبارزه با تولید و قاچاق مواد مخدر دست یافته است.

وی اضافه كرد: اما ابعاد این مساله به قدری گسترده است كه برای مبارزه موثر با آن به تلاش های بین المللی و منطقه ای نیاز است.

معاون وزیر كشور افغانستان گفت: كشور ما تنها حلقه ای از زنجیره بزرگ مافیای بین المللی قاچاق مواد مخدر است و این شبكه بزرگ نیروها و منابع مالی بسیار گسترده ای را در اختیار دارد.

احمدی اضافه كرد: افغانستان بارها اعلام كرده است كه به تنهایی از عهده مبارزه با مواد مخدر برنمی آید و متاسفانه جامعه جهانی به این درخواست كابل توجه لازم را ندارد و بخش عمده همكاریها با شركای خارجی در قالب دوجانبه صورت می گیرد.

وی همچنین به همكاری كشورش با روسیه در زمینه مبارزه با قاچاق مواد مخدر اشاره كرد و افزود: در حال حاضر وزارت كشور افغانستان با سازمان فدرال مبارزه با قاچاق مواد مخدر روسیه همكاری نزدیكی دارد.

احمدی به عنوان مثال به انجام چهار عملیات بزرگ علیه شبكه قاچاقچیان مواد مخدر در افغانستان با استفاده از اطلاعات سازمان فدرال مبارزه با قاچاق مواد مخدر روسیه اشاره كرد كه به گفته وی موفقیت آمیز بود.

معاون وزیر كشور افغانستان از آموزش پرسنل مبارزه با مواد مخدر كشورش در روسیه به عنوان بخش دیگری از همكاریهای مسكو و كابل در زمینه مبارزه با قاچاق مواد مخدر اشاره كرد.

وی در همین حال این همكاریها را ناكافی دانست و گفت: روسیه در برنامه های مبارزه با مواد مخدر در افغانستان از جمله مقابله با كشت خشخاش باید مشاركت فعال داشته باشد.

روسیه قاچاق مواد مخدر در افغانستان را تهدیدی عمده برای خود و همسایگان این كشور می داند.

'ویكتور ایوانف' رییس سازمان فدرال مبارزه با قاچاق مواد مخدر روسیه به تازگی اعلام كرد: از نظر قاچاق مواد مخدر، افغانستان بیشترین تهدید را برای روسیه در بر دارد.


وی افزود:در این كشور حدود ۵۰ هزار تن مواد مخدر تولید و انبار شده است.

رییس سازمان فدرال مبارزه با قاچاق مواد مخدر روسیه گفت: از آغاز اقدامات نظامی غرب در افغانستان در سال ۲۰۰۱، تولید هرویین در این كشور ۴۰ برابر افزایش یافته و ابعاد فاجعه آمیزی به خود گرفته است به طوری كه سالانه ۵۰۰ تن هرویین در این كشور تولید می شود.


«اظهارات افراد خارج از دبیرخانه ستاد، مندرج در پرتال ستاد الزاماً به معنای موضع رسمی ستاد مبارزه با موادمخدر نمی باشد.»


منبع خبر: ايرنا 92/3/17

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است