Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 256 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 16624
دیروز  ------------------دیروز ------------------19524
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 100001

معاون كاهش تقاضا و توسعه مشاركت‌هاي مردمي ستاد مبارزه با مواد مخدر: مردم در بازگشت بهبوديافتگان به جامعه، حامي آنان باشند (2)

امتیاز کاربران

معاون كاهش تقاضا و توسعه مشاركت‌هاي مردمي ستاد مبارزه با مواد مخدر در همايش بزرگ بهبوديافتگان در استان يزد گفت: مردم در فرآيند بازگشت مجدد افراد بهبوديافته به جامعه، حامي و پشتيبان اين گروه باشند تا شاهد تثبيت كانون گرم خانواده‌هاي اين عزيزان باشيم.

به گزارش روابط عمومي شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان يزد؛ بابك دين‌پرست در اين همايش كه در محل سالن تربيت معلم شهيد پاك‌نژاد برگزار شد، با بيان اينكه مصون‌سازي آحاد جامعه و واكسينه كردن مردم در برابر معضل اعتياد، نخستين اقدام در حوزه فرهنگي پيشگيري است گفت: ستاد مبارزه با مواد مخدر با تصويب و ابلاغ سند جامع پيشگيري اوليه از اعتياد كه براي دوره پنج ساله 94-90 تنظيم شده، تلاش دارد تا 40 درصد مردم كشور را تحت پوشش برنامه‌هاي استاندارد پيشگيري از اعتياد قرار دهد كه در اين راستا استان يزد به عنوان اولين استان موفق شده تا برش استاني سند جامع پيشگيري از اعتياد را در قالب سند يك و پنج ساله تهيه كند.

وي افزود: همه اقدامات فرهنگي و پيشگيرانه، تنها زماني اثربخش خواهد بود كه خانواده‌ها و آحاد جامعه، خود تصميم بگيرند كه از اهريمن اعتياد پرهيز كنند و متأسفانه بخش اعظم افرادي كه در ورطه اعتياد افتاده‌اند، عالماً و عامداً چشم خود را بر سرانجام مرگ بار اعتياد كه همان تباهي قطعي است، بسته‌اند.

اين مقام مسوول در ستاد بيان داشت: درمان اعتياد پايان كار نيست و بر عكس آغاز كاري است سخت‌تر و به مراتب شكننده‌تر از حالت عادي، به همين دليل است كه متأسفانه بخش قابل توجه‌اي از افراد بهبوديافته، مجدداً به سمت اعتياد يا بهتر بگويم به آغوش اهريمن مرگ، باز مي‌گردند و در عين حال خواهش بنده از مردم جامعه اين است كه در فرآيند بازگشت مجدد افراد بهبوديافته، حامي و پشتيبان اين گروه باشند تا شاهد تثبيت كانون گرم خانواده‌هاي اين عزيزان باشيم.

دين‌پرست خطاب به بهبوديافتگان گفت: مي‌خواهم به‌عنوان خدمتگذار كوچك شما، درخواست كنم كه با مشاركت خانوادگي، اين فضاي صميمي را حفظ كنيد و عشق و مهرورزي را به هم هديه كنيد، به درگاه ايزد منان پناه ببريد و با تقويت باورهاي ديني و مذهبي و نهايتاً با رجوع به فطرت پاك الهي، پاك بمانيد، پاك زندگي كنيد و در سايه توجهات حق تعالي، زندگي سرشار از عشق و محبت و سلامتي داشته باشيد.

همچنين منصور دشتي دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر در اين همايش گفت: در استان يزد در حال حاضر 103 مركز دولتي و 14 مركز كوتاه مدت اقامتي جهت درمان معتادان وجود دارد و در سال‌جاري نيز شاهد افزايش 50 درصدي مراجعين به چرخه درمان اعتياد نسبت به سال گذشته بوديم.

گفتني است؛‌ در پايان اين مراسم به فعالان عرصه درمان اعتياد با اهداء لوح ياد بود، تقدير به‌عمل آمد.


منبع خبر: روابط عمومي شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان يزد91/1/03

مصرف دوگانه مخدرهای سنتی و صنعتی توسط معتادان/ شناسایی پاتوقهای معتادان

امتیاز کاربران

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: برخی معتادان تریاک و شیشه را به صورت همزمان مصرف می‌کنند که درمان آنها بسیار مشکل است.

طاها طاهری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه بیشترین مواد مخدر سنتی در کرمان مصرف می شود اظهار داشت: در کلانشهرها شاهد افزایش مصرف مواد مخدر صنعتی هستیم و بازار مصرف این مواد شهرهای بزرگ هستند. امروز بیشترین مواد مخدر صنعتی در پایتخت مصرف می شود.

وی با اشاره به اینکه برخی معتادان مصرف دوگانه دارند، تاکید کرد: برخی معتادان هم ماده مخدر شیشه و هم تریاک مصرف می کنند که این موضوع یک پدیده نوظهور است. این گونه معتادان پروسه درمان را بسیار سخت می کنند و درمان آنها بسیار دشوار است.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه سکونتگاهها و پاتوق معتادان در پایتخت به زودی شناسایی و با آنها برخورد می شود، افزود: تمام تلاش خود را می کنیم تا در تهران نیز همانند سایر استانها تلاش بیشتری درعرصه مبارزه با مواد مخدر کنیم تا عقب ماندگی سالهای اخیر جبران شود. دراین زمینه طرحهای ویژه ای برای برخورد با معتادان و توزیع کنندگان مواد مخدر و انهدام پاتوقهای آنها داریم.

وی درباره فعالیت مرکز درمانی ماده مخدر شیشه گفت: خوشبختانه این مرکز تا کنون موفق عمل کرده اند و امیدواریم در سایر استانها نیز راه اندازی شوند.


منبع خبر: مهر 29/9/91

اقدامات دستگاه قضایی برای برخورد با قاچاقچیان مواد مخدر باید جدی تر شود

امتیاز کاربران

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: والدین فرد معتاد مظلوم‌ترین و بی‌پناه‌ترین افراد جامعه هستند که باید برای پاسخگویی به مطالبات این قشر و برخورد با قاچاقچیان، اقدامات ستاد و پلیس و دستگاه قضایی جدی‌تر از گذشته شود.

ˈطاها طاهریˈ روز سه شنبه در حاشیه برگزاری نهمین اجلاس وزرای کشورهای ایران، افغانستان و پاکستان در امر مبارزه با مواد مخدر(ابتکار سه جانبه) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، افزود: تجارت مواد مخدر از نقطه آغاز تولید تا مصرف بوده و مساله بازار مصرف مقصد و بازار مصرف ایران دو دلیل عمده جابه جایی مواد مخدر از مسیرهای کشور است.

وی با بیان آنکه عمده قاچاقچیان مواد مخدر در کشور خرده فروش هستند، اظهار داشت: هماهنگی لازم با دستگاه قضایی برای اجرای طرح برخورد با خرده فروشان مواد مخدر با هدف ایجاد امنیت در بطن جامعه انجام شده است.

طاهری تصریح کرد: باید هزینه دسترسی به مواد‌مخدر در کشور افزایش پیدا کند تا خرده‌ فروشان نتوانند به راحتی با توزیع این بلای خانمانسوز قتل‌عام جوانان و نوجوانان کشور را رقم بزنند.


منبع خبر: ايرنا 28/9/91

سازمان ملل همکاری ایران، افغانستان و پاکستان را در مبارزه با مواد مخدر ستود

امتیاز کاربران

یک مقام سازمان ملل از همکاری ایران، افغانستان و پاکستان در زمینه مبارزه با مواد مخدر ستایش کرد و گفت: این همکاری موفقیت های عملی بسیاری در پی داشته است.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان ملل، ˈیوری فدوتوفˈ مدیر اجرایی دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل روز سه شنبه با اشاره به همکاری جمهوری اسلامی ایران، پاکستان و افغانستان در زمینه مبارزه با مواد مخدر گفت: همکاری نزدیک سه کشور شاهد موفقیت های عملیاتی بوده است.

این مقام سازمان ملل گفت: بیش از هشت تن مواد مخدر در عملیات مشترک سه کشور تاکنون کشف شده است.

ˈ یوری فدوتوفˈ مدیر اجرایی دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل به تازگی از ایران دیدار داشته و با مقام های جمهوری اسلامی ایران درباره تلاش برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر گفتگو کرده است.

وی همچنین در اجلاس مشترک ایران، افغانستان و پاکستان برای مقابله با مواد مخدر در تهران حضور یافت.

این مقام سازمان ملل در دیدار با دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر جمهوری اسلامی ایران گفت: در تمامی گزارش ها و ارزیابی ها در سازمان ملل تاکید می کنیم که ایران بیشترین نقش را در مبارزه با کشفیات مواد مخدر از جمله تریاک و حشیش ایفا می کند و در این زمینه هم هزینه های زیادی پرداخت کرده است.


منبع خبر: ايرنا 29/9/91

معاون دبیر کل و مدیر اجرایی یو ان ا دی سی؛ جلب نظر شرکای سازمان ملل در همکاری با ایران / ایران منعکس کننده مفهوم مبارزه با مواد مخدر در جهان

امتیاز کاربران


معاون دبیر کل و مدیر اجرایی یو ان ا دی سی گفت: ایران به طور حتم منعکس کننده مفهوم مبارزه در راستای مقابله با مواد مخدر در سطح منطقه است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران، یوری فدتوف در دیدار خود با وزیر کشور دکتر نجار ظهر امروز در سالن مجامع بین المللی وزارت امور خارجه گفت: ایران به طور یقین از پیشروان مبارزه با مواد مخدر در جهان است که مورد استقبال دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد قرار گرفته است.

وی افزود: ما نیز با فعالیت های خود درصدد هستیم نظرات مشترک شرکای سازمان ملل را در خصوص همکاری های همه جانبه در این راستا بدست آوریم.

فدتوف خاطر نشان کرد: امیدواریم امضای این اعلامیه به امضای یک حرکت راهبردی بین سه کشور پاکستان و ایران و افغانستان صورت پذیرد و ما نیز همچنین تمامی گزارشات ایران اعم از هزینه های بسیار و کشفیات فراوانشان را در راستای مبارزه با مواد مخدر تاکید می کنیم و به طور حتم ایران منعکس کننده مفهوم مبارزه با مواد مخدر در جهان است.


 

منبع خبر: باشگاه خبرنگاران جوان 28/9/91

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است