Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شهداي مبارزه با مواد مخدر

استفتائات حضرات مراجع و علما اعلام

پیام‌های پیشگیری از سوءمصرف مواد

ما 327 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 6861
دیروز  ------------------دیروز ------------------13704
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 34292

دولت دنبال ساماندهی زنان كارتن خواب است

امتیاز کاربران

 دبیركارگروه سلامت و محیط زیست معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: دولت، معاونت زنان و سازمان های متولی دنبال ساماندهی وضعیت زنان كارتن خواب هستند و هیچ برنامه ای برای عقیم سازی این زنان ندارند.

ناهید خداكرمی روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: ما با عقیقم سازی مخالفیم چون زنان كارتن خواب بیشتر نیاز به خدمات مددكاری دارند و هرگز دولت، وزارت بهداشت و معاونت زنان هیچ تصمیمی را بدون نظر كارشناسی اعلام نمی كنند، آنطور كه برخی از رسانه ها اعلام كرده اند كه طرح عقیم سازی از سوی معاونت زنان اجرا می شود.

سال گذشته در جلسه معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با مشاوران امور بانوان در دستگاههای اجرایی در وزارت بداشت یكی از فعالان زن موضوعی تحت عنوان عقیم سازی زنان كارتن خواب را مطرح كرد كه وزیر بهداشت پس از پایان این نشست در جمع خبرنگاران اعلام كرد كه هیچ طرحی برای عقیم سازی این زنان وجود ندارد و هر برنامه ای برای این زنان معتاد نیازمند ارائه خدمات آموزشی است و معاونت امور زنان هیچ اظهار نظری در این باره نداشته است، اما اكنون پس از گذشت یكسال یكی از رسانه ها این موضوع را به نق شهیندخت مولاوردی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری مطرح كرده است.

وی تصریح كرد: معاونت زنان در واكنش به این موضوع اعلام می كند كه چنین تصمیماتی نیاز به كار كارشناسی دقیق دارد و اولویت اجرای برنامه ها برای زنان كارت خواب آسیب شناسی از این پدیده شوم است.

وی ادامه داد: هرگز بحث عقیم سازی زنان كارت خواب از سوی این نهاد مطرح نبوده و مسئولان این نهاد معتقد هستند كه باید توانمندسازی زنان و دختران برای پیشگیری از رفتارهای پرخطر، محو فقر و اشتغال برای زنان به ویژه سرپرستان خانوار را در برنامه كاری داشته باشیم و اینها اصل مهم در حل پدیده بی خانمانی در زنان و مردان است.

خداكرمی اضافه كرد: برخی رسانه های نوپا هرازگاهی بحث های كهنه و قدیمی را بازنشر می كنند كه این موضوعات خوراك تبلیغاتی برای شبكه های خارج از ایران است و هیچ نفعی برای زنان كارتن خواب در كشور ندارد.

وی خاطرنشان كرد: برای رفع مشكلات زنان كارتن خواب نهادهای مختلفی مسئول هستند و همه انگشت های اتهام به سوی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری است در صورتی كه می شود با علت یابی و آسیب شناسی این مساله را حل كرد.

وی ابراز امیدواری كرد همه دستگاه های متولی از جمله شهرداری، بهزیستی، ناجا و قوه قضائیه با همكاری رسانه های گروهی بتوانند مشكل زنان كارتن خواب را حل كنند.

منبع خبر: ايرنا 95.01.30 

دادستان تهران: برای مبارزه جدی‌تر با قاچاق مواد مخدر تمرکز بر باندهای بزرگ الزامی است

امتیاز کاربران


دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت: تمرکز بر شناسایی و انهدام باندهای بزرگ قاچاق مواد مخدر الزامی است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عباس جعفری دولت‌آبادی در نشست مشترک معاونان دادستان و سرپرستان دادسراها و قضات دادسرای مواد مخدر تهران و رئیس پلیس مواد مخدر کشور، با اشاره به حضور مردم در روز هفتم اسفند پای صندوق رای در سراسر کشور، گفت: مردم بار دیگر با حضور خود در انتخابات، وفاداری خود به نظام را به اثبات رساندند.

وی در ادامه به اقدامات مشترک دادستانی تهران و نیروی انتظامی در مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و گفت: وجود 10 هزار زندانی مواد مخدر در زندان‌های تهران بیانگر جدی بودن وظیفه دستگاه‌های مربوط در مقابله با این نوع جرایم است.

دولت‌آبادی خاطرنشان کرد: تمرکز بر روی باندهای بزرگ قاچاق مواد مخدر دستاورد بیشتری خواهد داشت.

وی تمرکز بر روی پیشگیری، رفع آسیب‌ها، تشدید مقابله با جرایم مواد مخدر و ضربه زدن به بنیان‌های مالی قاچاقچیان مواد مخدر را مهم‌ترین راهکار برخورد با این جرایم برشمرد و اظهار کرد: قانون مبارزه با مواد مخدر و اسناد بالادستی بر پیشگیری از جرایم مواد مخدر تاکید دارد.

دادستان تهران حضور معتادین متجاهر را یکی از مشکلات مهم کلانشهر تهران برشمرد و گفت: این معتادان چهره پایتخت را مخدوش کرده‌اند.

جعفری دولت آبادی افزود: در حوزه معتادان همه دستگاه‌ها باید همکاری کنند و این کاری نیست که تنها پلیس و دستگاه قضایی آن را به سرانجام برسانند، بلکه سازمان بهزیستی، وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی، ستاد مبارزه با مواد مخدر، شهرداری‌ها و سایر دستگاه‌های اجرایی باید در این زمینه همکاری کنند.

وی بیان کرد: نکته مهم‌تر از لزوم همکاری و هماهنگی میان دستگاه‌های مرتبط با موضوع اتخاذ سیاستی است که معتادان به چرخه قبلی بازنگردند؛ زیرا در حال حاضر چرخه اعتیاد به نحوی است که معتاد پس از درمان دوباره به چرخه قبلی باز می‌گردد. امروزه اقدامات خوبی در جمع‌آوری معتادان متجاهر در سطح شهر تهران انجام شده که قابل تقدیر است، اما این ایراد را دارد که ممکن است دوباره این چرخه تکرار شود.

جعفری دولت‌آبادی با اشاره به برخی پرونده‌های پولشویی مرتبط با جرایم مواد مخدر گفت: بخشی از جریان پولشویی در کشور ناشی از تجارت مواد مخدر است.

وی با بیان اینکه قاچاقچیان مواد مخدر برای فرار از ضبط اموال و دارایی‌های خود را به نام اشخاص دیگری ثبت می‌کنند، تاکید کرد: شناسایی اموال متهمان و ردیابی وجوه ناشی از مواد مخدر مهم‌ترین ضربه به عقبه این تجارت محسوب می‌شود.

دادستان تهران در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به طرح اتهامات حقوق بشری از سوی برخی کشورهای غربی پیرامون اعدام قاچاقچیان مواد مخدر در ایران اضافه کرد: رسیدگی و محکومیت مجرمین جرایم مواد مخدر بر اساس مستندات پرونده‌ها و قوانین موضوعه کشور صورت می‌گیرد. به‌ویژه این که قانون جدید آیین دادرسی کیفری تجدیدنظر از سوی دیوان عالی کشور در پرونده‌های جرایم مواد مخدر در مورد مجازات‌های سنگین را پذیرفته است.

در ادامه نشست سردار مویدی رئیس پلیس مواد مخدر کشور، مواد مخدر را تهدید جهانی دانست و گفت: در پایتخت با همکاری نهادها و سازمان‌های متولی وضعیت نسبتاً خوبی فراهم شده است.

رییس پلیس مواد مخدر کشور با بیان این که سازمان متبوع او اقدامات پیشگیرانه را در خصوص مواد مخدر به عمل خواهد آورد، خواستار حمایت بیشتر همه دستگاه برای مقابله با این جرایم شد.

در ادامه این جلسه نمایندگان دستگاه‌های اجرایی آخرین وضعیت فعالیت‌های دستگاه متبوع خود در خصوص جمع‌آوری معتادین متجاهر را تشریح کردند.

در این جلسه همچنین تعدادی از معاونان دادستان و چند نفر از قضات دادسرا در مورد مبارزه با مواد مخدر راهکارهایی پیشنهاد کردند.

منبع خبر: ايسنا 94.12.10

از سوي معاونت امور زنان و خانواده رياست جمهوري صورت مي‌پذيرد؛ تهيه قوانين و مقررات مربوط به حوزه زنان و خانواده‌هاي آسيب‌ديده از اعتياد

امتیاز کاربران

مديركل دفتر توسعه مشاركت‌هاي مردمي و سازمان‌هاي مردم‌نهاد ستاد مبارزه با موادمخدر از تهيه قوانين و مقررات مربوط به حوزه زنان و خانواده‌هاي آسيب‌ديده از اعتياد از سوي معاونت امور زنان و خانواده رياست جمهوري خبر داد.

به گزارش روابط عمومي ستاد مبارزه با موادمخدر؛ سيد حسن موسوي چلك در حاشيه هفتمين جلسه كميته تخصصي زنان و خانواده‌هاي آسيب پذير ستاد گفت: در اين جلسه، گزارشي از اقدامات انجام شده توسط نماينده معاونت امور زنان و خانواده رياست جمهوري در سه حوزه آموزش، حمايت اجتماعي و بانك اطلاعات مراكز زنان كه در تفاهم‌نامه مشترك بين ستاد و معاونت مذكور پيش بيني شده بود،‌ ارائه شد.

وي در ادامه، هدف از تشكيل اين كميته را تحليل و شناسايي نقاط قوت و ضعف، فرصت‌ها و تهديدها، رصد وضعيت موجود و آينده‌پژوهي وضعيت زنان و بررسي قوانين و مقررات موجود عنوان كرد و ادامه داد: شناسايي ضرورت و پيگيري رفع خلاءهاي قانوني، بررسي اقدامات انجام شده در كشور در حوزه زنان و خانواده در بخش‌هاي دولتي و غيردولتي، تدوين شاخص‌هاي اختصاصي در حوزه پيشگيري، درمان و حمايت‌هاي اجتماعي، تعيين اولويت‌هاي پژوهشي، تصويب برنامه‌هاي پيشنهادي ملي و بين‌المللي در حوزه زنان، هماهنگي بين دستگاه‌هاي مرتبط و بهره‌مندي حداكثري از ظرفيت دستگاه‌ها را از ديگر وظايف اين كميته است كه در مورد چگونگي تحقق اين وظايف در هفتمين جلسه اين كميته بحث و بررسي شد.

مديركل دفتر توسعه مشاركت‌هاي مردمي ستاد افزود: در اين جلسه پس از بحث و بررسي اعضا مصوب شد كه قوانين و مقررات مربوط به حوزه زنان و خانواده آسيب‌ديده از اعتياد در حيطه وظايف كميته توسط معاونت امور زنان و خانواده رياست جمهوري با همكاري دستگاه‌ها و مراجع ذي‌ربط تهيه شده و دستگاه‌ها اقدامات انجام شده خود در حوزه زنان و خانواده را به دبيرخانه كميته ارسال كنند.

وي بيان داشت: همچنين تحليل و شناسايي نقاط قوت و ضعف، فرصت‌ها و تهديدها در اين حوزه توسط سازمان بازرسي و با همكاري دستگاه‌هاي عضو كميته و اشخاص حقيقي و حقوقي ذي‌ربط و كارشناسان و نخبگان اجتماعي انجام خواهد شد.


منبع خبر: روابط عمومي ستاد مبارزه با موادمخدر93.08.06

کشف 262 کيلو گرم مواد مخدر و دستگيري 8 نفر قاچاقچي در البرز

امتیاز کاربران

فرمانده انتظامي استان البرز از کشف 262 کيلوگرم مواد مخدر از نوع ترياک و مواد روانگردان شيشه در آخرين عمليات پليس مبارزه با مواد مخدر استان البرز و شهرستان ساوجبلاغ اين استان خبر داد .

به گزارش پايگاه خبري پليس ، سرهنگ کامراني صالح در تشريح اين خبر گفت : چندي قبل ماموران پليس مبارزه با مواد مخدر استان در جريان فعاليت تعدادي از عناصر قاچاقچي مستقر در مرزهاي شرقي کشور قرار گرفتند که قصد دارند در قالب يک باند گسترده ، مقادير زيادي مواد مخدر را به استان هاي البرز و تهران منتقل کنند .

وي گفت : با توجه به اطلاعات به دست آمده ، اقدامات عملياتي ويژه در اين خصوص آغاز و در اين حين مشخص شد که اعضاي باند ضمن خريداري يک باب منزل مسکوني در شهر پرند در صدد انتقال محموله مواد مخدر به آنجا و سپس توزيع آن در استان هاي تهران و البرز مي باشند .

آدرس منزل مورد نظر در پي ردزني ها و اقدامات اطلاعاتي ماموران شناسايي و در تاريخ هفتم شهريور ماه طي عمليات مشترک پليس مبارزه با مواد مخدر استان البرز و فرماندهي ويژه غرب استان تهران و حصول اطمينان از وجود مواد مخدر و قاچاقچيان در منزل مورد نظر، آن مکان به محاصره ماموران درآمد .

فرمانده انتظامي استان البرز گفت : در اين عمليات تعداد 5 نفر قاچاقچي مواد مخدر دستگير و در بازرسي از آنجا مقدار 3 گرم ترياک ، 2 گرم شيره ترياک ، يک قبضه وافور ، يک قبضه اسلحه شکاري ، تعداد 24 تير فشنگ و در بازرسي از پارکينگ و خودرو قاچاقچيان به ترتيب مقدار 80 و 150 کيلوگرم ترياک کشف و به همراه متهمان به پليس مبارزه با مواد مخدر منتقل شدند .

کشف 30کيلو گرم مواد مخدر در درگيري مسلحانه پليس ساوجبلاغ

سرهنگ کامراني صالح همچنين از کشف 30 کيلوگرم مواد روانگردان شيشه دردرگيري مسلحانه پليس ساوجبلاغ با قاچاقچيان خبر داد .

وي در تشريح اين خبر گفت : ماموران پليس مبارزه با مواد مخدر شهرستان ساوجبلاغ با خبر شدند که افرادي با اجاره يک ويلا در حوزه بخش چهارباغ ساوجبلاغ اقدام به تهيه و توزيع مواد مخدر صنعتي مي کنند .

سرهنگ کامراني صالح افزود : بلافاصله ماموران وارد عمل شده و پس از اطمينان از صحت و سقم خبر به محل مورد نظراعزام و با رعايت کليه جوانب احتياط ، با هماهنگي مقام قضايي به منزل مورد نظر وارد شدند اما دو نفر از اعضاي باند که با مشاهده ماموران قصد فرار داشتند با سرعت عمل ماموران يکي از آنها دستگير و نفر دوم نيز که قصد حمله داشت با استفاده از قانون به کارگيري سلاح و شليک تير هوائي و در نهايت شليک دو عدد تير به ناحيه پاي چپ دستگير شد.

لازم به ذکر است که نفر سوم اين باند نيز در داخل خانه ويلايي دستگيرودر مجموع از اعضاي اين باند که شامل سه نفر بودند مقدار 30 کيلوگرم ماده روانگردان شيشه ، تعداد سه دستگاه خودروي سبک و يک دستگاه موتور سيکلت کشف شد .

منبع خبر: پايگاه خبري پليس 93.06.09 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است