Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 258 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 1775
دیروز  ------------------دیروز ------------------17455
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 19230

طرح جهاد اجتماعی با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی در حاشیه شهر مشهد اجرا می‌شود

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوی از اجرای طرح جهاد اجتماعی در حاشیه شهر مشهد مقدس خبر داد.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوی، محمدحسین صالحی در جلسه گردهمایی فرمانداران شهرستان‌های استان در محل استانداری گفت: با توجه به آسیب‌های جدی فرهنگی، اجتماعی اعتیاد بر جامعه باید با برنامه‌ریزی صحیح و اصولی از سوی مسئولین دستگاه های دولتی و با استفاده از توان مردم و ظرفیت‌های موجود اعم از دولتی و غیردولتی به مقابله با این پدیده شوم و رويكرد اجتماعي شدن مبارزه با مواد مخدر پرداخت.


وی در ادامه با اشاره به اجرای طرح ابتکاری استاندار محترم با عنوان "طرح جهاد اجتماعی " با هدف کاهش آسیب های اجتماعی در حاشیه شهر افزود: سازمان های مردم نهاد و تیم های اجتماع محور زیر نظر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان ظرفیت مناسبی برای اجرای برنامه های پیشگیرانه طرح جهاد اجتماعی در حاشیه شهر مشهد هستند و بر اساس هماهنگی صورت گرفته تمام این ظرفیت در همکاری مشترک با دفاتر تسهیلگری نسبت به اجرای برنامه های آموزشی سبک زندگی ، مهارتهای فرزند پروری و پیشگیری اولیه از اعتیاد در سکونتگاه های غیر رسمی حاشیه شهر اقدام خواهند کرد.


صالحی گفت: با توجه به سلسله نشست های هم اندیشی و برنامه ریزی و کارگروه تخصصی اجرای طرح نجات ، با انعقاد تفاهم‌نامه‌های فرهنگی پیشگیری، درمان و کاهش آسیب، ایجاد فرصت‌های شغلی و صیانت اجتماعی از بهبودیافتگان، فرآیند تبدیل مشهد به شهر بدون معتاد متجاهر آغاز شده و با همکاری دستگاه‌های عضو شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اجرایی خواهد شد.


وی افزود: بر اساس طرح جهاد اجتماعی، تعداد 8 محله در حاشیه شهر مشهد شامل محله‌های اسماعیل آباد، امام هادی (ع)، پورسینا، دروی، زرکش، سیس آباد، قربانی و مهرآباد با جمعیتی معادل ۱۸۸ هزار و ۹۹۵ نفر به‌عنوان اولویت کار انتخاب شده و در فاز اول از محله شهید مطهری طرح آغاز می‌شود.


شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با هماهنگی دستگاه‌های ذی ربط و استفاده از ظرفیت تشکل های مردمی و دفاتر تسهیل‌گری برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد، درمان، صیانت و مبارزه با مواد مخدر را در قالب طرح جهاد اجتماعی و با هدف کاهش آسیب اعتیاد در محله شهید مطهری آغاز کرده است.


صالحی ضمن تبیین برنامه‌های پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر به ویژه طرح یاریگران زندگی گفت: در راستای انجام تفاهم‌نامه میان ستاد مبارزه با مواد مخدر و وزارت آموزش و پرورش طرح «یاری‌گران زندگی» در مدارس مقاطع مختلف استان اجرایی که مرحله اول این طرح مهم آموزشی – مهارتی در حوزه دانش آموزی در 20 درصد مدارس استان اجرایی می شود.


دبیر شورا اظهار داشت: طرح یاریگران زندگی درمدارس استان خراسان رضوی به منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی، رفتارهای پرخطر و پیشگیری اولیه از اعتیاد به اجرا درمی‌آید و در این طرج با افزایش توانمندی دانش‌آموزان و آگاهی‌بخشی به آنان در برابر آسیب‌ها اجتماعی، به دنبال هم‌افزایی، انسجام و هدفمند کردن فعالیت‌های تشکل‌های دانش‌آموزی در مدارس هستیم.


صالحی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین اهداف طرح یاریگران زندگی فرهنگ‌سازی برای ارتقای سطح آگاهی دانش‌آموزان است، افزود: آموزش و افزایش سطح مهارت و توامندسازی دانش آموزان بهترین راه حل برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی و رفتارهای پرخطر در بین گروه حساس دانش آموزی است.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوی98.09.06

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است