Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 31 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 1401
دیروز  ------------------دیروز ------------------2397
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 18834

اجراي برنامه‌هاي فرهنگي پیشگیری در كانون‌هاي هدف پيشگيري از اعتياد و مناطق پرخطر مشهد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی در بازدید از محله های حاشیه شهر مشهد و فرآیند برنامه‌های پیشگیری اولیه از اعتیاد سازمان‌های مردم نهاد، بر اجراي برنامه‌هاي فرهنگي پیشگیری در مناطق پرخطر و كانون‌هاي هدف پيشگيري از اعتياد تاكيد كرد.


به گزارش روابط عمومی شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی، محمدحسین صالحی در بازدید از محله آسیب‌خیز طوس با تاكيد بر لزوم توجه و دقت بر اجراي برنامه‌هاي فرهنگي استاندارد در مناطق پرخطر و كانون‌هاي چهارگانه هدف گفت: اميدواريم با همكاري مشاركت فعال دستگاه هاي عضو شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر و سازمان های مردم نهاد، به اهداف برنامه در زمينه‌هاي مختلف از جمله كنترل عرضه و كاهش تقاضا برسيم و جمعيت هدف را تحت پوشش برنامه‌هاي آموزشي پيشگيري از اعتياد قرار دهيم.


وي افزود: در راستاي بند 57 سياست هاي كلي برنامه ششم توسعه مبني بر مديريت مصرف و كاهش اعتياد ساليانه به ميزان  5 درصد و  نيز مواد قانون برنامه ششم توسعه، با مد نظر قرار دادن ميزان شيوع مصرف مواد در استان، نسبت به  برنامه‏ريزي فعاليت هاي پيشگيري از اعتياد با همكاري و مشاركت فعال دستگاه هاي عضو شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان و ساير دستگاه هاي مرتبط و سازمان های مردم نهاد اقدام لازم انجام خواهد شد.


دبير شورا با بیان اینکه یکی از راهبردهای اساسي در مبارزه با مواد مخدر افزایش آگاهی، حفظ انسجام خانواده‌ها و اهتمام به برنامه‌هاي پيشگيرانه است، گفت: تنها از طريق آموزش و اطلاع رساني مناسب است كه مي توانيم افراد را نسبت به عوارض وپيامدهاي جبران ناپذير اعتياد مطلع سازيم و به آگاهي ودانش مسلح نماييم.


صالحی افزود: گسترش برنامه‌های فرهنگی و پیشگیری از اعتیاد در سطح استان با هدف کاهش حداقل 5 درصدی نرخ بروز اعتیاد با تقویت عوامل محافظت کننده و کاهش عوامل خطر با اولویت زنان و جوانان، بهره گیری از ظرفیت رسانه ملی، ارتقاء دانش عمومی و آگاهی گروه های مختلف اجتماعی، ایجاد فرهنگ انزجار از مواد مخدر در دستور كار كميته فرهنگي پيشگيري استان مي باشد.


دبير شورا گفت: اگر بتوانیم مشارکت مردم را در عرصه مبارزه و مقابله با مواد مخدر و همچنین پیشگیری و فرهنگ‌سازی عدم استفاده از مواد مخدر و اصلاح رفتارهای نوجوانان و جوانان وارد كنيم، در تحقق رویکرد اجتماعي مبارزه با مواد مخدر موفق شده‌ايم.


وی بر لزوم استفاده از گروه‌هاي تاثيرگذار جامعه در حوزه پيشگيري از اعتياد تاكيد كرد و افزود: حضور و مشارکت مردم در عرصه مبارزه و مقابله با مواد مخدر و همچنین پیشگیری و فرهنگ‌سازی عدم استفاده از مواد مخدر و اصلاح رفتارهای نوجوانان و جوانان می تواند منجر به موفقیت های زیادی شود كه اين مهم  نیازمند همکاری و همراهی آحاد جامعه در امر پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر است.


منبع: روابط عمومی شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی98.09.06

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است