Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 251 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 1763
دیروز  ------------------دیروز ------------------17455
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 19218

ورزش می‌تواند یک درمان مکمل برای اعتیاد باشد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان‌شرقی، ورزش را یک درمان مکمل برای اعتیاد خواند.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی؛ دکتر رضا استادرحیمی در افتتاحیه ششمین المپیاد ورزشی بهبودیافتگان اعتیاد که با حضور معاون پیشگیری بهزیستی استان، مدیرعامل سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری، اعضای دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان و بیش از 200 نفر از افراد بهبودیافته در قالب تیم‌های مراکز اقامتی میان مدت در مجموعه ورزشی شهروند شهرداری کلان شهر تبریز برگزار شد، حضور یافت.


وی با بیان اینکه راه‌های برخورد با مصرف انواع مواد مخدر نیاز به تغییر رویکرد با نگاه آسیب شناسانه دارد، گفت: ورزش مرتب می تواند با افزایش روحیه شادی و نشاط ، افسردگی را در فرد کاهش دهد و تا حدی جایگزین مواد مسکن خارجی شود که از خارج به بدن وارد می‌شود؛ لذا زمانی که فرد توسط ورزش به روحیه‌ای با نشاط دست یابد و بر اضطراب و افسردگی‌های خود غلبه کند ،‌ نیازی به مصرف مواد مخدر نخواهد داشت.


دبیر شورا افزود: هدف شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان ترویج دادن فرهنگ ورزشی در بین افراد بهبودیافته در جهت مانایی روند درمان و بهبودی کامل این افراد می‌باشد.


وی بیان داشت: مراسم اختتامیه این المپیاد ورزشی شنبه 9 آذر ماه سال 98 با حضور جمعی از بهبودیافتگان، سمن‌های فعال در حوزه درمان و کاهش آسیب‌های اجتماعی و مدیران ارشد استانی به همراه شخصیت‌های ورزشی در تالار اندیشه پارک ائل‌گلی برگزار خواهد شد.


گفتنی است؛ این مسابقات امسال در 8 رشته ورزشی به صورت 3 رشته تیمی ( فوتسال، والیبال، طناب‌کشی) و 5 رشته انفرادی ( شنا، شطرنج، دو و میدانی، تنیس روی میز، آمادگی جسمانی) برگزار می‌گردد.

منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی98.09.06

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است