Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 97 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 11983
دیروز  ------------------دیروز ------------------11810
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 39772

استاندار مرکزی: آگاهی ونظارت خانواده ها در کاهش گرایش جوانان به موادمخدر موثر است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 استاندار مرکزی گفت: آگاهی و نظارت خانواده ها در کاهش گرایش جوانان به مصرف مواد مخدر موثر است، چراکه مانع از قرار گرفتن فرزندان در این مسیر می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سید علی آقازاده پیش از ظهر چهارشنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: نیروی انتظامی، بسیج و سپاه در بحث مقابله با قاچاق مواد مخدر اقدامات بسیاری را انجام می دهند چرا که اگر تلاش در این حوزه کم صورت پذیرد آثار و عوارض ناشی از آن ابعاد گسترده تری پیدا می کند.

وی ادامه داد: در حوزه اقدامات پیشگیری و درمان حوزه مواد مخدر جبهه وسیعی روبروی ما قرار گرفته است که اگر تلاش های بخش مردمی، سمن های غیر دولتی، خیرین نبود شرایط الان به گونه ای دیگر رقم می خورد.

استاندار مرکزی گفت: سال گذشته گزارشی از مرگ و میر معتادین بر اثر سرما ارایه نشده است و امسال نیز باید همین رویه دنبال شود و دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با اعتباراتی که در اختیار دارد برای اسکان معتادین در فصل سرما مساعدت بیشتری داشته باشد.

آقازاده افزود: شهرداری اراک محلی امن را برای نگهداری از وسایل معتادین نیز در نظر بگیرد. در شب های آینده به صورت سرزده باید از محل اسکان معتادین بازدید به عمل آورد و در همان مکان تصمیم های لازم اخذ شود.

استاندار مرکزی بیان کرد: آگاه سازی لازم به مردم و خانواده ها نسبت به خطرات مصرف مواد مخدر باید صورت پذیرد تا با نظارت خود مانع از گرایش جوانان به این حوزه شوند و باید این مهم جزو دستور کار این شورا قرار گیرد.

آقازاده افزود: امروزه کشور با وجود قیمت پایین مواد مخدر در معرض تهدید قرار دارد و هر اندازه تلاش می کنیم به سرعت سوداگران قاچاق مواد مخدر دست پیدا نمی کنیم. بنابراین در این شرایط راهی جز آگاهی سازی مردم نسبت به این مساله وجود ندارد و در غیر این صورت تعداد معتادین، پرونده های آن ها، زنان آسیب پذیر، زندانیان و... رو به افزایش خواهد بود که در کشور ما از معضلی اجتماعی به معضل امنیتی تبدیل شده است.

وی خاطر نشان کرد: امیدواریم با انجام کار کارشناسی، مطالعه شده و علمی توسط دبیرخانه شورای مبارزه با مواد مخدر استان تصمیم های مناسب و ملموس در امر مقابله، پیشگیری و درمان را شاهد باشیم.


منبع: مهر 98.08.29

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است