Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 173 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 11594
دیروز  ------------------دیروز ------------------17455
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 29049

طرح یاریگران زندگی در مدارس کشور به اجرا درمی آید

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 مدیرکل مشاوره، امور تربیتی و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش گفت: طرح یاریگران زندگی درمدارس کشور به منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی ، رفتارهای پرخطر و مبارزه با اعتیاد به اجرا درمیآید.

مسعود شکوهی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا در کرج با بیان اینکه این طرح برای اولین بار در مدارس سراسر کشور اجرایی می شود، اظهارداشت: در این طرج به دنبال هم‌افزایی ، انسجام و هدفمند کردن فعالیت‌های تشکل‌های دانش‌آموزی در مدارس هستیم.

وی خاطرنشان کرد: این طرح با مشارکت معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش و ستاد مبارزه با مواد مخدر در دستوری کاری قرار گرفت. امسال ۲۰ درصد مدارس کشور زیر پوشش این طرح مهم آموزشی - مهارتی قرار میگیرند.

 طرح یاریگران زندگی در راستای افزایش توانمندی دانش‌آموزان و آگاهی‌بخشی به آنان در برابر آسیب‌ها اجتماعی پیش بینی شده است.

شکوهی با اشاره به اینکه درطرح یاریگران زندگی به دنبال فرهنگ‌سازی برای ارتقای سطح آگاهی دانش‌آموزان هستیم، اضافه کرد: آموزش و مهارت بهترین راه حل برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی و رفتارهای پرخطراست.

وی در ادامه به اجرای طرح نماد در مدارس پرداخت و تصریح کرد: طرح نماد یک نظام مراقبت اجتماعی و ائتلافی با همکاری دستگاه‌های مختلف است.

مدیرکل مشاوره، امور تربیتی و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ نیز طرح ملی نماد در حال اجراست  که ۲۰ هزار مدرسه تحتپوشش آن قرار گرفته اند.

شکوهی تاکید کرد: دانش آموزان نیاز به مراقبت دارند که مهمترین اصل این مراقبت را آگاهی بخشی به آنان در کانون خانه و مدرسه تشکیل می دهد.


منبع: ایرنا 98.08.29

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است