Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 92 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 12064
دیروز  ------------------دیروز ------------------11810
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 39853

استفاده از ظرفیت کانون‌های فرهنگی و مذهبی مرتبط با سازمان تبلیغات اسلامی در طرح یاریگران زندگی

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


مدیرکل دفتر توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم‌نهاد ستاد مبارزه با مواد مخدر بر استفاده از ظرفیت کانون‌های فرهنگی و مذهبی مرتبط با سازمان تبلیغات اسلامی در طرح یاریگران زندگی تاکید کرد.


به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر؛ عبداله نظری در دیدار با مدیرکل تشکل‌های دینی و فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه بیانیه گام دوم انقلاب نکات بسیار ریز و دقیقی دارد، گفت: مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در این خصوص بر روی کار جهادی، فکر جهادی و فعالیت جهادی بسیار تأکید دارند.


وی تصریح کرد: تمرکز بر تفکر و روحیه جهادی، موجب عزت و پیشرفت کشور خواهد شد.


این مقام مسئول در ستاد ادامه داد: در دوره گذشته گفتمان اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر در هدف راهبردی ستاد مطرح بود و جلسات متعددی با مداحان، وعاظ، خیرین و سایر متنفذین اجتماعی برگزار شد، در این دوره نیز به‌منظور دستیابی به اهداف تبیینی، به دنبال تعریف کار ویژه‌های خاص برای کانون‌های مختلف اجتماعی از جمله حوزه‌های مرتبط با سازمان تبلیغات اسلامی می‌باشیم.


نظری در ادامه؛ تبیین خط‌مشی جدید با بهره‌مندی از رویکرد یاریگران زندگی با شعار «یاریگر هم باشیم» را برای کانون‌های فرهنگی و مذهبی مرتبط با سازمان تبلیغات یکی از کار ویژه‌های خاص برشمرد.


وی اظهار کرد: همچنین برگزاری دوره‌های توانمندسازی برای جامعه عظیم هدف سازمان تبلیغات همچون کانون مداحان، وعاظ، مبلغین مقیم و گروه‌های فرهنگی و هنری مؤثر در سراسر کشور به‌منظور آشنایی آنان با برنامه‌های حوزه کاهش تقاضای مواد مخدر از دیگر کار ویژه‌های مورد نظر می‌باشد.


مدیرکل سازمان‌های مردم‌نهاد ستاد افزود: تقویت تشکل‌های انقلابی و دینی یکی از باورها و برنامه‌های اصلی دفتر توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم‌نهاد ستاد است که برگرفته از فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) می‌باشد.


نظری بیان کرد: قطع به یقین با اجرای دقیق طرح یاریگران زندگی و ایجاد یک هم‌افزایی منسجم بین ستاد و سازمان تبلیغات، اقدامات بسیار مؤثری را در حوزه جلب مشارکت‌های اجتماعی و کاهش نرخ شیوع اعتیاد انجام خواهیم داد.
مواد مخدر خانمان‌برانداز است.


همچنین حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر باباخانی مدیرکل تشکل‌های دینی و فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی در این دیدار گفت: مواد مخدر خانمان‌برانداز است و می‌بایست در همه لایه‌های اجتماعی برای دفع این معضل خانمان‌برانداز دغدغه‌مند باشیم.


وی افزود: با اقدامات اداری و صرفاٌ ابلاغ سازمانی کار پیش نمی‌رود، در سازمان تبلیغات اسلامی، قرارگاه و اتاق عملیات وجود دارد که با تفکر جهادی به دنبال جبران کاستی‌های موجود هستم.


مدیرکل تشکل‌های دینی و فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی ادامه داد: اگر بخواهیم کار سمبلیک انجام دهیم و صرفاّ به برگزاری جلسات بسنده کنیم باری از دوش مردم و نظام برداشته نخواهد شد، لیکن پیشنهاد می‌شود در حوزه‌های تخصصی سازمان تبلیغات که بی‌واسطه یا با واسطه مرتبط می‌باشیم ورود کنید.


باباخانی گفت: مداحان شاخص و جامعه وعاظ یکی از گروه‌های مرجع هستند که در طرح یاریگران زندگی می‌توانند همراه ستاد باشند.


وی افزود: در کشور 600 مجموعه فرهنگی را ساماندهی کرده‌ایم که از این تعداد، 100 کانون فرهنگی ظرفیت بسیار بالایی را برای همراهی در برنامه‌های ستاد دارند.


مدیرکل تشکل‌های دینی و فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی اظهار داشت: اتحادیه انجمن‌های اسلامی، حوزه هنری، مؤسسات تبیان و مهر نیز می‌توانند در تولید محتواهای هنری و فرهنگی کمک نمایند.


وی افزود: 50 مجموعه فرهنگی بزرگ در کشور را داریم که به صورت تخصصی به موضوع آسیب‌های اجتماعی می‌پردازند. لذا به منظور بهره‌مندی از این ظرفیت عظیم پیشنهاد می‌شود یک تفاهم‌نامه‌ای در سطح مدیران دو مجموعه منعقد تا متناسب با اعتبار تخصیصی به همراه هم زمینه تحقق برنامه‌های فوق‌الذکر را فراهم آوریم.

منبع:روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر98.08.29

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است