Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 216 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 11582
دیروز  ------------------دیروز ------------------11810
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 39371

اعتیاد ریشه اکثر جرائم و آسیب‌های اجتماعی است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر یزد بر ارجاع معتادان متجاهر به مرکز تبصره 2 ماده 16 قانون مبارزه با مواد مخدر با رعایت کامل آئین نامه اجرایی مربوطه تاکید کرد.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان یزد؛ سید مصطفی کرباسی در جلسه مشترک کمیته‌های تخصصی مقابله با عرضه و درمان و حمایت این شورا که با حضور اعضای کمیته‌ها در محل دبیرخانه برگزار شد، اظهار داشت: همه ما به این موضوع اذعان داریم که اعتیاد بلایی خانمان سوز است و ریشه اکثر جرائم و آسیب‌های اجتماعی بوده و در بحث برخورد و مقابله با مواد مخدر و درمان معتادان، قانون تکلیف را مشخص کرده است.


وی افزود: همه دستگاه‌ها متناسب با وظیفه و تکالیفی که برعهده دارند باید وظایف خود را در کلیه بخش‌ها به درستی انجام دهند تا بتوانیم در این راه موفق باشیم.


دبیر شورا بر رعایت دقیق آئین نامه اجرایی مراکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب معتادان موضوع ماده 16 قانون و ارجاع معتادان متجاهر واقعی به مرکز تبصره 2 ماده 16 استان تاکید و خاطرنشان کرد: ساماندهی معتادان متجاهر و دارای رفتارهای پرخطر نقش مؤثری در کاهش آسیب‌های اجتماعی و بهداشتی در جامعه دارد.


وی تصریح کرد: طرح دادگاه درمان مدار و جمع آوری معتادان متجاهر با هماهنگی دبیرخانه شورا و مشارکت دستگاه‌های مرتبط از جمله دستگاه قضایی، نیروی انتظامی، بهزیستی و دانشگاه علوم پزشکی در حال اجراست و لازم است دستگاه های مربوط جهت کاهش مسائل و مشکلات مرکز مربوطه همکاری کنند.


در ادامه هر یک از اعضای کمیته های درمان و مقابله ضمن برآورد آمار واقعی معتادان متجاهر، نظرات و پیشنهادات خود را جهت همکاری هرچه بهتر در خصوص جمع آوری، ساماندهی و نگهداری معتادان مذکور و رفع نواقص و مشکلات مرکز تبصره 2 ماده 16 استان بیان کردند.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان یزد98.08.28

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است