Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 164 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 9977
دیروز  ------------------دیروز ------------------17455
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 27432

لزوم مشارکت خیرین حوزه سلامت در توانمندسازی معتادان بهبودیافته

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوی در دیدار با تعدادی از خیرین حوزه سلامت و مدیرکل بهزیستی استان بر لزوم مشارکت خیرین حوزه ی سلامت در توانمندسازی معتادان بهبود یافته در خراسان رضوی تاکید کرد.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوی، محمد حسین صالحی در این جلسه گفت: رشد و تعالي هر نظام اجتماعي در پرتو همبستگي و انسجام اجتماعي و مشاركت عمومي افراد آن جامعه تحقق مي يابد و در نگاه اسلامي و مباني اعتقادي از جمله عوامل تقويت همبستگي اجتماعي و مشاركت عمومي،  مي‌توان به تفاهم، همدلي و نوع دوستي اشاره داشت كه لازمه تحقق آن،  مشاركت عمومي و  استفاده از تمام ظرفيت هاي موجود می باشد .


وی با اشاره به لزوم مشاركت مردمي در حوزه صيانت اجتماعي افزود: در حال حاضر بیش از 2200 نفر در 11 مرکز ماده 16 و تبصره 2 در مشهد دوران بازپروری را می‌گذرانند که مسئله‌ی مهم پاک‌شدگان پس از ترخیص از کمپ، ماندگاری پاکی آنها است که به اشتغال، امیدواری و انگیزه‌مندی آنها بستگی مستقیم دارد.


دبیر شورا با بیان اینکه معتادان متجاهر، غالبا از سوی خانواده و جامعه طرد شده‌اند گفت:‌ با حمایت و پشتیبانی خیرین می بایست مراکز ویژه ای راه اندازی شود که اینها دوباره سیر جامعه‌پذیری و زندگی عادی را در پیش بگیرند و این امر مستلزم ورود خیرین است.


صالحی تصریح کرد: موضوع ماندگاری پاکی معتادان با همکاری و مساعدت خیرین، امری است که در چندین سال گذشته مغفول مانده  و با برنامه ریزی های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان و تاکید استاندار محترم در این خصوص ،از این ظرفیت در راستای درمان و صیانت اجتماعی استفاده خواهد شد زیرا خیرین یکی از مهمترین قدرت های اجتماعی هستند که می‌توانند پاک‌شدگان را برای ادامه‌ی زندگی سالم، یاری کنند.


وی به نشست استاندار و رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با خیرین حوزه سلامت اشاره کرد و گفت: حسب تاکید استاندار و پیگیری های ایشان ، خیرین حوزه سلامت برای راه اندازی مراکز ترک اعتیاد در خراسان رضوی مشارکت خواهند داشت و علاوه بر راه اندازی مرکز درمان و کاهش آسیب برای افراد زیر 18 سال ،خدمات روان درمانی و مددکاری اجتماعی نیز به این افراد و خانواده هایشان ارائه می شود .


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوی98.08.28

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است