Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 160 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 11101
دیروز  ------------------دیروز ------------------17455
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 28556

اجرای طرح «یاری‌گران زندگی» در مدارس استان خراسان رضوی

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر خراسان رضوی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان عنوان کرد که طرح «یاریگران زندگی» در خراسان رضوی کلید خورد.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر خراسان رضوی، محمدحسین صالحی گفت: مرحله اول طرح «یاریگران زندگی» در حوزه دانش آموزی در 20 درصد مدارس استان اجرایی می شود.


وی گفت: جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان به ریاست استانداری، عالی‌ترین جلسه در حوزه مبارزه با مواد مخدر است که در این جلسه با توجه به اهمیت حوزه دانش‌آموزی، موضوع پیشگیری، درمان و صیانت دانش‌آموزان به عنوان اولویت اصلی دستگاه های عضو شورای هماهنگی استان مورد تاکید قرار گرفت.


وی افزود: متاسفانه گرایش مصرف مواد مخدر از سنتی به صنعتی در حال وقوع است که این موضوع با توجه به اثرات مخرب مصرف مواد مخدر صنعتی، آثار زیانبار بیشتری را در جامعه بجا می گذارد. لذا پیشگیری و تلاش در جهت کاهش تقاضا به عنوان یک اصل مهم و اساسی در دستور کار دستگاه های عضو بویژه دستگاهای فرهنگی و رسانه‌ها باید قرار گیرد که طرح یاریگران زندگی با همین رویکرد کلید خورده است.


صالحی بیان کرد: براساس طرح «یاریگران‌ زندگی» با کمک آموزش‌و پرورش برای دانش‌آموزان توانمند و علاقه‌مند کلاس‌های آموزشی در خصوص آشنایی با موادمخدر و سوءمصرف آن‌ها برگزار می‌شود. دانش‌آموزان با اتمام این کلاس‌ها می‌توانند آموزش لازم را به همکلاسی‌های خود بدهند و آنان را آگاه کنند.


دبیر شورا عنوان کرد: تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا آسیب‌های اجتماعی را به حداقل برسانیم. در حوزه اعتیاد همه دستگاه‌های مختلف دولت و حتی مردم نقش و وظیفه دارند تا با عزم جدی در مقابل این تهاجم صف آرایی کنیم.


صالحی گفت: مراکز ماده 16 دولتی هستند و سرانه‌ای برای نگهداری معتادان دارند که ستاد مبارزه با مواد مخدر برای آن‌ها در نظر می‌گیرد. این مراکز مطالباتی از سال‌های گذشته دارند که اکنون با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، بخشی از این مطالبات توسط ستاد مبارزه با موادمخدر ، سازمان بهزیستی و شهرداری مشهد پرداخت می شود تا مشکلات آن‌ها حل شود.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر خراسان رضوی98.08.27

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است