Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 201 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 11561
دیروز  ------------------دیروز ------------------11810
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 39350

نقش مهم رسانه در بالا بردن میزان مشارکت مردم در برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوی نقش رسانه و نهادهای فرهنگی را در بالا بردن میزان مشارکت مردم، مصون‌سازی جامعه در برابر آسیب‌های اجتماعی به ویژه اعتیاد و اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر بسیار مهم دانست.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر خراسان رضوی، محمدحسین صالحی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان چناران که با حضور فرماندار و مدیران عضو برگزار شد، گفت: اعتیاد به موادمخدر یکی از مسائل مهم اجتماعی و آسیب نخست جامعه امروز است که کوتاهی در امر مبارزه با این پدیده شوم دامن‌گیر تک‌تک آحاد جامعه شده و بدون تردید منجر به سست شدن کانون گرم خانواده‌ها می‌شود و تمامی دستگاه‌های دولتی، سازمان‌های مردم‌نهاد و رسانه‌ها باید در این حوزه فعالیت بیشتری داشته باشند.


وی با اشاره به تبعات منفی و زیان بار اعتیاد در جامعه خاطر نشان کرد: موفقيت در مبارزه با مواد مخدر و روان‌گردان‌ها و حل این مشکل و معضل اجتماعی نیازمند مشارکت جدی مردم و استفاده از اين ظرفيت ارزشمند در اجرای برنامه‌های موثر پیشگیری از اعتیاد است.


دبیر شورا اظهار کرد: طرح «یاریگران زندگی» از جمله طرح‌های مهم در حوزه پیشگیری اولیه از اعتیاد است که مرحله نخست آن مربوط به دانش‌آموزان است. براساس این طرح حداقل 20 درصد مدارس استان تحت پوشش قرار خواهد گرفت. دانشجویان، کارگران، ورزشکاران، کارمندان و خانواده‌ها تحت پوشش قرار می‌گیرند.


صالحی گفت: طرح یاریگران زندگی از طرح‌های مهم در حوزه پیشگیری از اعتیاد با اولویت آموزش‌ و پرورش است که هدف از اجرای طرح این است کاهش نرخ شیوع اعتیاد است، زیرا فردی که به اعتیاد مبتلا شود، نه فقط اعضای خانواده را گرفتار می‌کند بلکه بخش‌های مختلفی جامعه را نیز دچار مشکل و آسیب می‌کند.


وی بیان کرد: براساس طرح «یاریگران‌ زندگی» با کمک آموزش ‌و پرورش برای دانش‌آموزان توانمند و علاقه‌مند کلاس‌های آموزشی در خصوص آشنایی با موادمخدر و سوءمصرف آن‌ها برگزار می‌شود. دانش‌آموزان با اتمام این کلاس‌ها می‌توانند آموزش لازم را به همکلاسی‌های خود بدهند و آنان را آگاه کنند.


دبیر شورا همچنین نقش رسانه و نهادهای فرهنگی را در جذب و بالا بردن میزان مشارکت مردم ،مصون سازی جامعه در برابر آسیب‌های اجتماعی به ویژه اعتیاد و اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر بسیار مهم دانست.


صالحی با بیان اینکه سطح زیر کشت و تولید مواد مخدر در افغاستان رو به افزایش است، بیان داشت: در سال گذشته سهم ایران از کشفیات جهانی ۷۶ درصد بوده که امسال با تلاش‌های فراوان دستگاه‌های مقابله‌ای به ویژه نیروی انتظامی و مرزبانی سهم ایران از کشفیات جهانی در تریاک به 90 درصد افزایش پیدا کرده است به همین دلیل جمهوری اسلامی عزم جدی و راسخ برای مقابله و مبارزه با مواد مخدر دارد.


وی با تاکید بر اینکه رسانه‌ها نقش بسزایی در مبارزه با موادمخدر و فرهنگ‌سازی در این زمینه دارند، گفت: برای موفقیت و داشتن خروجی مناسب در حوزه مبارزه با موادمخدر، علاوه بر مسئولان و دستگاه‌های متولی باید رسانه‌ها و تشکل‌های مردم‌نهاد در این زمینه احساس مسئولیت کرده و با جدیت بیشتری ورود کنند.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر خراسان رضوی98.08.27

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است