Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 168 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 14175
دیروز  ------------------دیروز ------------------17455
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 31630

مواد مخدر در محیط‌های کاری موجب خسارات جبران‌ناپذير به كشور شده است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


استاندار خوزستان گفت: مواد مخدر و شيوع اعتياد در محيط‌هاي كارگري و مجموعه‌هاي صنعتي كشور موجب تأثيرات منفي و خسارات جبران‌ناپذير خانوادگي، اجتماعي، فرهنگي و اقتصادي به كشور شده است .


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خوزستان؛ دكتر شريعتي در هفتمين جلسه شورا با اشاره به اینکه میزان کشفیات موادمخدر به همان اندازه که افزایش یافته به همان اندازه هم نگرانی‌ها را بالا برده است، گفت: آب‌های استحفاظی این استان به محلی برای ترانزیت موادمخدر توسط قاچاقچیان تبدیل شده است.


وي به تلاش سوداگران مرگ برای جابجایی مواد مخدر از مسیرهای استان اشاره کرد و گفت: دریا از گستره زیادی برخوردار است اما با این وجود باید برخوردها با جدیت و هوشیاری همراه باشد تا اقداماتی که از سوی دریابانی، نیروی انتظامی، اداره اطلاعات و سپاه پاسداران انجام می گیرد موثر و کوبنده باشد.


استاندار با تاكيد بر لزوم برخورد مستمر با خرده فروشان مواد مخدر اظهار داشت: در این شرایط لازم است که تلاش بیشتری در مقابله با قاچاقچیان و خرده فروشان مواد مخدر انجام شود.


شریعتی با تأكيد مجدد بر لزوم پاکسازی فضای پیرامون مدارس و دانشگاه‌های خوزستان از وجود فروشندگان مواد مخدر گفت: این اقدام باید با برنامه‌ریزی بین نیروی انتظامی و مسئولان مدارس بصورت مستمر انجام و در دستور كار قرار داشته باشد .


وی با اشاره به اینکه برخی مدارس در معرض آسیب مواد مخدر هستند، گفت: باید با برنامه‌ریزی پیشگیرانه دانش‌آموزان را از چنین آسیب‌هایی دور کرد.


استاندار همچنین وجود مرکز ترک اعتیاد ماده ۱۶ را یکی از مهمترین اقدامات تاثیرگذار در جمع‌آوری معتادان متجاهر دانست و بر راه‌اندازی هرچه زودتر آن در خوزستان تاکید کرد.


وی افزود: مسئولیت راه‌اندازی این مرکز بر عهده سپاه حضرت ولی عصر (عج) خوزستان است و از همه دستگاه‌های مربوطه خواسته می‌شود تا در راه‌اندازی آن همکاری لازم را داشته باشند.


استاندار با بيان لزوم رصد موضوع شيوع اعتياد در محيط‌هاي كارگري گفت: مواد مخدر و شيوع اعتياد در محيط‌هاي كارگري و مجموعه‌هاي صنعتي استان علاوه بر به خطر انداختن سلامت جسمي و رواني نيروي كار، موجبات فراهم کردن تأثيرات منفي و ايراد خسارات جبران‌ناپذير خانوادگي، اجتماعي، فرهنگي و اقتصادي به كشور شده است لذا ضروريست در اسرع وقت ضمن تشكيل كميته در اين خصوص موضوع پيگيري و گزارش روند اجرايي كار به دبيرخانه شورا منعكس شود .


وی در پایان؛ تزریق نشاط و امید به جامعه را برای دوری از گرایش به آسیب‌های اجتماعی موثر خواند و بر اجرای جشن‌های شهرستانی مانند پارسال در خوزستان تاکید کرد.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خوزستان98.08.27

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است