Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 177 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 14185
دیروز  ------------------دیروز ------------------17455
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 31640

ضرورت اجرای طرح «یاری‌گران زندگی» در مدارس خراسان رضوی

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


استاندار خراسان رضوی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بر ضرورت توجه به حوزه پیشگیری از اعتیاد در قشر دانش آموز و اجرای طرح «یاری‌گران زندگی» در مدارس استان خراسان رضوی تاکید کرد.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر خراسان رضوی، علیرضا رزم حسینی گفت: بحث کاهش آسیب های اجتماعی نظیر اعتیاد و پیشگیری از بروز آن همواره در دستور کار جلسات این شورا قرار داشته است دستور کارهای جلسات شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر که به صورت ماهانه برگزار می شود، باید هم مفید باشد و هم به تصمیم گیری منتهی شود. پیشگیری راه حل اصلی در مواجهه با آسیب های اجتماعی و اعتیاد است.


وی ضمن تقدیر از خدمات نیروی انتظامی و دستگاه‌های مسئول در امر مبارزه با مواد مخدر گفت: این تفکر که می‌گوید نیروی انتظامی، دستگاه‌های امنیتی و قضایی و یا سازمان زندان ها به دنبال بگیر و ببند هستند اشتباه است.


استاندار بیان داشت: استفاده از امکانات استانی و بخش خصوصی در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد آثار سازنده‌ای به دنبال خواهد داشت و اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی دانش‌آموزان و والدین در امر اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی امری ضروری است.


رزم‌حسینی ضمن تاکید بر ضرورت توجه به حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی و پیشگیری در قشر دانش‌آموز، خاطر نشان کرد: دستگاه‌های اجرایی ظرفیت ها و امکانات فراوانی در اختیار دارند، اداره کل آموزش و پرورش استان با استفاده از این ظرفیت‌ها و توانمندی خیرین می‌تواند برای کاهش آسیب‌های اجتماعی در حوزه دانش‌آموزان و اجرای طرح یاریگران زندگی در مدارس متمرکز شود.


وی بیان داشت: مرکز ماده 16 ترک اعتیاد و نگهداری از معتادین متجاهر حسن آباد مشهد با پیگیری‌های دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تکمیل خواهد شد، این مرکز بین 5 تا 6 هزار نفر ظرفیت پذیرش دارد. اگر 6 هزار نفر از معتادین متجاهر جمع‌آوری شوند، شهر مشهد پاکسازی خواهد شد، لذا این مهم در دستور کار قرار دارد و حول محور آن پیگیری صورت خواهد گرفت.


استاندار ضمن تاکید بر لزوم اقدامات پیشگیرانه خاطر نشان کرد: استفاده از ظرفیت معین‌های اقتصاد مقاومتی استان برای کاهش آسیب های اجتماعی ضرورت دارد، معین‌های اقتصاد مقاومتی استان مدیر توسعه منطقه هستند و در حوزه نیازهای اجتماعی و رفاهی جامعه هم می توانند ورود پیدا کنند.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر خراسان رضوی98.08.27

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است