Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 166 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 9980
دیروز  ------------------دیروز ------------------17455
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 27435

سازمان‌های مردم‌نهاد نقشی مهم در پیشگیری از اعتیاد دارند

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان سمنان گفت: سازمان‌های مردم‌نهاد و فعالان عرصه اجتماعی نقشی مهم در پیشگیری از اعتیاد دارند که باید از این ظرفیت به خوبی در پیشگیری از شیوع آسیب‌های اجتماعی استفاده کرد.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سمنان؛ حسن ارگی در این رابطه ابراز داشت: سازمان‌های مردم‌نهاد، در واقع نمایندگان افراد یک جامعه هستند که می‌توانند با ارتقای آگاهی مردم در پیشگیری از شیوع آسیب‌های اجتماعی مانند اعتیاد نقش ایفا کنند.


وی ادامه داد: سازمان‌های مردم‌نهاد بر پایه ۲ اصل آگاهی‌بخشی و مشارکت مردمی شکل می‌گیرند که این ۲ اصل مهم در شکل‌گیری سازمان‌های مردم نهاد، زمینه‌ساز توسعه اجتماعی و پیشگیری از آسیب اجتماعی است.


دبیر شورا بیان کرد: اعتیاد بلای خانمانسوزی است که اجتماعی شدن امر مبارزه با مواد مخدر، بهترین رویکرد و راهبرد است و این مساله باید به یک فرهنگ تبدیل شود.


ارگی خاطرنشان کرد: آگاهی و ارتقای خودباوری و عزت نفس مهم‌ترین و اساسی‌ترین راهکار در پیشگیری از اشاعه اعتیاد است و رسانه و نهادهای آموزشی نقشی مهم در آگاهی بخشی به جامعه در پیشگیری از شیوع اعتیاد دارد.


وی گفت: عواملی همچون نبود آموزش‌های مناسب و بهره نگرفتن از مشاوران، درگیری‌های خانوادگی، معتاد بودن یکی از زوج‌ها و یا هر دو نفر، افسردگی و نداشتن نشاط اجتماعی از جمله عوامل گرفتاری در دام اعتیاد است.


دبیر شورا یادآور شد: آموزش مهارت نه گفتن به نوجوانان کمک زیادی به پیشگیری از کشیده شدن آنها به سمت سیگار و مواد مخدر دارد.


ارگی اضافه کرد: عواملی همچون نبود آموزش‌های مناسب و بهره نگرفتن از مشاوران، درگیری‌های خانوادگی، معتاد بودن یکی از زوج‌ها و یا هر دو نفر، افسردگی و نداشتن نشاط اجتماعی از جمله عوامل گرفتاری در دام اعتیاد است.


وی گفت: اعتیاد و مصرف مواد مخدر زمینه‌ای برای بروز سایر آسیب‌های اجتماعی است و عوارض ناشی از آن تهدیدی جدی برای جامعه بشری و موجب رکود اجتماعی در زمینه‌های مختلف می‌شود.


دبیر شورا یادآور شد: براساس آمار نیروی انتظامی هشت تن و ۹۷۶ کیلوگرم انواع موادمخدر از ابتدای سال ۹۸ تا پایان مهر و در مدت مشابه سال گذشته چهار تن و ۸۷۸ کیلوگرم انواع مواد مخدر توسط ماموران مبارزه با موادمخدر استان سمنان کشف و ضبط شد.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سمنان98.08.27

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است