Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 117 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 1333
دیروز  ------------------دیروز ------------------2397
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 18766

فرهنگسرای یاریگران زندگی در منطقه ۱۲ پایتخت راه‌اندازی می‌شود

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با اشاره به سابقه محله هرندی واقع در منطقه ۱۲ پایتخت و آسیب‌های اجتماعی موجود در آن گفت: فرهنگسرای یاریگران زندگی در این منطقه راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش روز شنبه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، حجت‌الاسلام میثم امرودی در نشست هماهنگی کاهش آسیب‌های اجتماعی شهر تهران در محل ناحیه ۴ شهرداری منطقه ۱۲ اظهارداشت: سال ۹۵ طرح دوساله‌ای تهیه شد و ۴۶ نقطه آسیب‌خیز تهران از جمله هرندی شناسایی شد.

وی گفت: بعد از ارائه گزارش در شورای اسلامی شهر تهران، طرح با همکاری نهادهای گوناگون مانند ستاد مبارزه با مواد مخدر آغاز به کار کرد و در حوزه اجتماعی و فرهنگی ورود کردیم.

امرودی افزود: مبارزه با مواد مخدر یکی از وظایفی است که رهبر معظم انقلاب آن را از اولویت‌های کشور می‌دانند، هر کسی در این حوزه نقشی دارد و سازمان فرهنگی هنری باید به این مسئله ورود کند.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران بیان کرد: فرهنگسراهای تهران باید به سمت تخصصی‌شدن برود و یکی از فرهنگسراهای سازمان فرهنگی هنری در حوزه «یاریگران زندگی» و کمک به خانواده‌ها برای مبارزه با آسیب‌های اجتماعی فعالیت خواهد کرد.

وی گفت: در حال حاضر این فرهنگسرا در حال تصویب مراحل قانونی است و تا یک ماه آینده در منطقه ۱۲ راه‌اندازی می‌شود.

امروی افزود: هماهنگی برای مدیریت پروژه عمرانی فرهنگسرا در حال انجام است و از لحاظ محتوایی نیز مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۱۲ زیر نظر معاونت فرهنگی سازمان فرهنگی هنری مسئولیت خواهد داشت.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با تاکید بر جانمایی مناسب امکانات مختلف فرهنگسرای یاریگران زندگی اظهارداشت: این فرهنگسرا کاملاً اهداف تربیتی دارد و قصدمان این است که بزرگ‌ترین و تخصصی‌ترین نمایشگاه آسیب‌های اجتماعی را در کنار این فرهنگسرا دایر کنیم و در این کار باید با شهرداری منطقه ۱۲ ارتباط نزدیکی داشته باشیم.

وی بیان کرد: اگر این فرهنگسرا به توفیقات قابل توجهی رسید، حتی می‌توان کارهای مشابهی در سراسر کشور به اجرا رساند. هر کار خوبی که در تهران انجام شود، تبدیل به کار کشوری می‌شود.

امرودی افزود: در کشور ما خطوط و سلایق مختلف سیاسی وجود دارد اما خطی هست به نام «معلمی» که ورای اینهاست، ما معلم هستیم. هیچ معلمی از شاگردش نمی‌پرسد پدر تو به کدام جریان سیاسی تعلق دارد، ما آمده‌ایم معلمی کنیم، آسیب‌های اجتماعی درد مشترک و اولویت اول همه است و جبهه ما جبهه انقلاب و رویکردمان، رویکرد معلمی است.

غلامعلی افروز استاد ممتاز دانشگاه تهران در حوزه روانشناسی هم در این نشست گفت: فرهنگسرای «یاریگران زندگی» باید به یک پاتوق فرهنگی هنری برای حضور هنرمندان، علما و نخبگان تبدیل شود.

وی همچنین با تاکید بر مراقبت ویژه از دانش‌آموزان مناطق پرآسیب از ابتدا تا پایان تحصیل گفت: برپایی شورای علمی و فرهنگی در فرهنگسرای یاریگران زندگی، راه‌اندازی کمیته محتوایی و کمیته اجرایی و... باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز در این نشست گفت: آمریکایی‌ها در بحث مواد مخدر راهبردی دارند که هر دهه آن را بازنگری می‌کنند.

ناصر اصلانی افزود: سال ۲۰۰۰ وقت تبیین راهبرد جدید بود و در این سال دو راهبرد جدید به مجموعه فعالیت‌هایشان اضافه شد، آنها برای اولین بار عنوان کردند که ما اشتباه کردیم با ایران جنگیدیم تا پیش از این خود را در جنگ ایران و عراق دخیل نمی‌دانستند و برای اولین بار مسئولیت این اتفاق را پذیرفتند.

وی بیان کرد: در این نشست آنها صراحتا ذکر می‌کنند که بهترین روش برای براندازی نظام جمهوری اسلامی و از بین بردن جوانان ایرانی ترویج مواد مخدر است، آنها در همان سال‌ها به عنوان منادیان امنیت در افغانستان حضور پیدا کردند.

اصلانی ادامه داد: زمانی که آنها در افغانستان مستقر شدند، تولید مواد مخدر ۲۰۰ تن بود و سال ۲۰۱۷ به ۱۰ هزار تن رسید. برنامه این بود که در افغانستان مستقر شوند تا مواد مخدر را ترویج دهند و این موضوع بر ایران به عنوان همسایه این منطقه تاثیر می‌گذارد، راهبرد بعدی که در آن روز بنا شد، پیشگیری از ترویج مواد مخدر در کشورشان بود.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر کشور نیز با اشاره به دو رکن اساسی مبارزه با مواد مخدر گفت: مبارزه در این حوزه دو بال دارد، یکی مقابله و دیگری پیشگیری، صیانت و درمان.

سردار  محمدمسعود زاهدیان افزود: در حوزه مقابله اقدامات موثر و ارزشمندی بعد از پیروزی انقلاب صورت گرفته است، تا جایی که راه‌ها و راهبردهای کشور ما در جهان مطرح شده است اما باید اقدامات موثری نیز در حوزه پیشگیری و درمان انجام دهیم.

زاهدیان بیان کرد: نمایشگاهی که امروز در حوزه فرهنگی و پیشگیری در حال برگزاری است، شاید بیش از دو سال است که در نیروی انتظامی در حال بررسی است و روز به روز در حال تکمیل‌تر شدن است.

وی گفت: سردار مومنی از زمانی که در ستاد حضور پیدا کردند ضمن اینکه در حوزه مقابله فعالیت‌های مهمی را انجام داده‌اند، اکنون اولویت را بر پیشگیری گذاشته‌اند، آن را سطح‌بندی کرده‌اند و با حضور استادان بنام، هیات‌های اندیشه‌ورزی تشکیل داده‌اند که ایده یاریگران زندگی هم محصول این تفکر است.

زاهدیان با اشاره به اهمیت شروع این حرکت در تهران اظهارداشت: عموما حرکت‌های بزرگ از پایتخت کشورها آغاز می‌شود اما فارغ از این موضوع، آنچه آغاز این حرکت در تهران را اولویت قرار می‌دهد تعداد مبتلایان است.

وی گفت: معتادان متجاهری که در سطح کشور جمع‌آوری شده‌اند ۱۸ هزار نفر هستند اما تنها در تهران ۱۷ هزار و ۵۰۰ نفر معتاد جمع‌آوری شده‌اند.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر کشور افزود: خدار ا شاکریم که امروز شهرداری تهران بیش از پیش در حوزه آسیب‌های اجتماعی فعال شده است و امیدواریم با این خرد جمعی، کار ارزشمندی را بنا نهیم تا الگویی برای کل کشور باشد.


منبع: ایرنا 98.08.26

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است