Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 313 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 13589
دیروز  ------------------دیروز ------------------15077
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 13589

سازمان‌های مردم‌نهاد در عرصه مبارزه با مواد مخدر مشارکت کنند

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس گفت: مُعضل مواد مخدر صرفاٌ مربوطه به یک قشر خاص نیست بلکه همه آحاد جامعه به‌نوعی در مقابله با آن مسئول هستند.


به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، محمدرضا ابراهیمی با بیان این مطلب در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان خُنج که با حضور فرماندار، مدیران و رؤسای دستگاه‌های عضو در محل فرمانداری آن شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: اعتیاد، اولین آسیب اجتماعی در کشور معرفی شده است و جوان و نوجوانان ما را هدف قرار داده است باید با برنامه‌ریزی صحیح از ظرفیت‌ها و پتانسیل سازمان‌های دولتی و مردم‌نهاد در جهت گسترش فرهنگ مبارزه با مواد مخدر و افزایش سطح آگاهی افراد جامعه به‌خصوص نوجوانان و جوانان استفاده بهینه کرد.


وی استفاده از ظرفیت‌های سازمان‌های مردم‌نهاد را در پیشگیری از اعتیاد مهم برشمرد و افزود: علاوه بر فعالیت دستگاه‌های دولتی می‌بایست بستر لازم به‌منظور مشارکت حداکثری سازمان‌های مردم‌نهاد در عرصه مبارزه با مواد مخدر فراهم شود چراکه این سازمان‌ها باوجود پتانسیل‌های موجود می‌توانند در مبارزه همه‌جانبه علیه مواد مخدر موفق عمل کنند.


دبیر شورا با تأکید بر لزوم اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی برای مردم و خطرات و تهدیدات مواد مخدر در جامعه بیان کرد: کانون‌های هدف ازجمله دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی، محیط‌های کسب‌وکار و محله‌ها نیز باید نسبت به موضوع مواد مخدر حساس شود تا بتوان مشکلات و آسیب‌های ناشی از مواد مخدر را کنترل کرد.


ابراهیمی گفت: پیامدها و آسیب‌های ناشی از مصرف مواد مخدر بسیار خطرناک است لذا باید آموزش و اطلاع‌رسانی به‌موقع مبتنی بر اصول علمی و حرفه‌ای در دستور کار همگان باشد.


وی در پایان سخنان خود ضمن تأکید بر همکاری بیش‌از پیش دستگاه‌ها در امر مبارزه با مواد مخدر، بیان داشت: مُعضل مواد مخدر صرفاٌ مربوطه به یک قشر خاص نیست بلکه همه آحاد جامعه به‌نوعی در مقابله با آن مسئول هستند لذا باید با همکاری بیش‌ازپیش و با اجرای اقدامات فرهنگی، پیشگیری، مقابله با ورود و عرضه مواد مخدر و همچنین درمان و حمایت‌های اجتماعی نسبت به افراد آسیب پذیر و کاهش آسیب‌های ناشی از مُعضلات آن اقدام گردد.


در پایان جلسه کمیته های تخصصی زیر مجموعه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان خُنج به ارائه گزارش عملکرد خود پرداختند.


منبع: روابط عمومی دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس98.08.18

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است