Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 293 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 18665
دیروز  ------------------دیروز ------------------15077
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 18665

اجرای طرح «یاریگران زندگی» در مدارس فارس در سالجاری

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس گفت: آموزش‌وپرورش با تولید فکر می‌تواند به کاهش اعتیاد در جامعه کمک کند.


به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، محمدرضا ابراهیمی با بیان این مطلب در جلسه شورای استانی سیاست‌گذاری اجرای طرح «یاریگران زندگی» در مدارس فارس اظهار داشت: برای اینکه جوانانی سالم و عاری از اعتیاد داشته باشیم باید به آموزش‌وپرورش کمک کنیم.


وی افزود: آموزش‌وپرورش با تولید فکر می‌تواند به کاهش اعتیاد در جامعه کمک کند.


دبیر شورا با اشاره به این موضوع که طرح «یاریگران زندگی» باهدف ساماندهی مبارزه با پدیده اعتیاد است، گفت: این طرح بستری برای اقدامات فرهنگی و پیشگیرانه در جامعه است و اولویت این طرح با آموزش‌وپرورش است.


ابراهیمی اظهار داشت: متأسفانه آن‌هایی که جامعه ما را در ترویج مواد مخدر هدف قرار داده‌اند؛ هدف اصلی‌شان نوجوانان و جوانان است؛ لذا باید برنامه‌های و اقدامات پیشگیرانه را برای آحاد جامعه به‌ویژه خانواده بزرگ آموزش‌وپرورش اجرایی کنیم که بی‌شک نتایج بهتری را در جامعه دریافت خواهیم کرد.


در ادامه این جلسه، علی عسکر نجفی مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس گفت: طرح یاریگران زندگی باهدف پیشگیری و کاهش مصرف مواد مخدر در بین دانش آموزان در 20 درصد مدارس فارس در سال جاری اجرا می‌شود.


وی افزود: هدف اصلی این طرح کاهش تمایل و خودداری از تجربه مصرف مواد مخدر و پیشگیری از آسیب‌پذیری و بروز اعتیاد در دانش آموزان است.


رئیس کمیته فرهنگی و پیشگیری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس افزود: این طرح در مرحله اول خود در سال جاری، همانند سراسر کشور در 20 درصد مدارس فارس اجرا خواهد می‌شود و پس از بررسی نتایج آن در سال آینده در 60 درصد مدارس و در سال 1400 نیز در همه مدارس اجرا می‌شود.


وی تأکید کرد: برای اجرای مطلوب این طرح از ظرفیت‌های مدارس کشور همچون مشاورین و به‌ویژه تشکل‌های رسمی و غیررسمی فعال برای پیشگیری، کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی، به‌ویژه اعتیاد در مدارس و جامعه دانش‌آموزی استفاده می‌شود.


نجفی گفت: توانمندسازی کمی و کیفی گروه‌ها و تشکل‌های دانش‌آموزی، یکی از رویکردهای مهم برای اجرای این طرح است و تلاش می‌کنیم تا از ابتکارات تشکل‌های دانش‌آموزی در مبارزه با آسیب‌های اجتماعی، به‌ویژه اعتیاد بهره گیریم.


مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس بر لزوم بهره‌گیری از ابزارهای فرهنگی در فرهنگ‌سازی این طرح در سطح جامعه تأکید کرد و گفت: تولید محتوای مطلوب در فضای مجازی و یاری‌گرفتن از رسانه‌های دیداری و شنیداری همچون روزنامه‌ها و صداوسیما می‌تواند بسیار راهگشا باشد.


منبع: روابط عمومی دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس98.08.14

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است