Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 297 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 18685
دیروز  ------------------دیروز ------------------15077
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 18685

سامان دهی۷۰درصد معتادان متجاهر تهران/لزوم مشارکت مردمی برای درمان

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


معاون قضایی دادستان کل کشور از جمع آوری و سامان دهی ۷۰ درصد معتادان متجاهر تهران خبر داد و گفت: برای جمع آوری مابقی این افراد نیز مصمم هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، سعید عمرانی پیش از ظهر یکشنبه در جلسه شناسایی اموال قاچاقچیان مواد مخدر که در محل دادگستری خراسان جنوبی برگزار شد، اظهار داشت: این کارگاه ها در ارتباط با نحوه برخورد با بنیان های مالی قاچاقچیان مواد مخدر است.

وی با بیان اینکه امروز در دنیا یک شیوه پیشرفته ای برای مبارزه با تمامی جرائم مالی وجود دارد، بیان کرد: در این شیوه بنیان های مالی مجرمین مورد ضربه قرار می گیرد و در این مسیر نحوه شناسایی اموال بسیار مهم است.

معاون قضایی دادستان کل کشور با اشاره به اینکه در حال حاضر ده ها مرجع مالی داریم که در بدو دستگیری متهمی که باید اموال او مصادره شود باید از آن ها استعلام گرفته شود، عنوان داشت: موسسات مالی، ثبت اسناد، بورس، بیمه و راهور و خیلی از مراکزی که می توان در آن سرمایه گذاری کرد از جمله این مراجع مالی هستند.

عمرانی تأکید کرد: اگر رگ ها و گلوی مالی گرفته شود ارزشش کمتر از مقابله با قاچاقچیان در مرزها نیست.

وی با اشاره به اینکه هدف قوه قضائیه رفع اطاله و رسیدگی سریع به پرونده ها است، بیان داشت: با این وجود برخی موانع برای جمع آوری اطلاعات این زمان را افزایش می دهند اما آن ها را رصد می کنیم تا بتوانیم در کمترین زمان به پرونده ها رسیدگی کنیم.

معاون قضایی دادستان کل کشور با اشاره به اینکه قوه قضائیه برای شناسایی اموال مجرمین در یک رقابت با مجرمین قرار داد، افزود: باید تلاش کنیم تا از آن ها جلو بزنیم چراکه مجرمین از ترفندهای جدیدی در این زمینه استفاده می کنند.

عمرانی با اشاره به اینکه مجرمین راه های زیرکانه ای برای مخفی ماندن اموال خود استفاده می کنند، بیان کرد: به عنوان مثال در یک مورد در حساب یک بچه دو ساله چند میلیارد پول بود که برای فرار از شناسایی اموال مجرم انجام شده بود.

تلاش قوه قضائیه برای مقابله با ترفندهای مالی مجرمان

وی اضافه کرد: قوه قضائیه تلاش می کند این دایره را محدود کرده تا بتوانیم با ترفندها و ابزارها این اموال را شناسایی کنیم.

معاون قضایی دادستان کل کشور ادامه داد: ۳۳ هزار و ۸۰۰ شهید و ۱۲ هزار جانبار در حوزه مبارزه با مواد مخدر هر ادعایی در مورد اینکه ایران کشوری امن برای قاچاقچیان است را رد می کند.

عمرانی با بیان اینکه اگر کشور ایران ذره ای در این بخش کوتاهی می کرد الان اروپاییان خواب و یک لحظه آرامش نداشتند، افزود: ایران علم مبارزه با مواد مخدر را به دوش گرفته و تمامی سازمان های بین المللی مکرر اذعان به مبارزه جدی ایران در حوزه مواد مخدر داشته و اعلام کرده اند که ایران سد محکمی در مقابل قاچاقچیان بوده و غرب را حفظ کرده است.

وی همچنین از جمع آوری و سامان دهی ۷۰ درصد معتادان متجاهر و بی خانمان تهران خبر داد و گفت: در این راستا با همکاری دستگاه های ذی ربط ظرفیت هایی برای جمع آوری این معتادان از سطح شهر انجام شده و با دستور قضائی در این محل ها که در واقع محلی برای ترک است، نگهداری می شوند.

معاون قضایی دادستان کل کشور اضافه کرد: در بعد اجتماعی باید اجتماع و خیران کمک کنند تا این افراد را به گونه ای یتیم های کشور بدانند چراکه نگاه کراهت چیزی را درست نمی کند.

عمرانی با تأکید بر اینکه باید نخستین پذیرای این افراد خانواده باشد، عنوان داشت: اگر پشتوانه عاطفی برای این افراد وجود نداشته باشد باز هم زمینه بازگشت به اعتیاد در صورت ترک وجود دارد.

وی با بیان اینکه نقش رسانه ها در اجتماعی کردن این کار بسیار مهم است، بیان کرد: نجات انسان از ساخت مدرسه و مسجد مهم تر است و باید تلاش کنیم تا با همکاری رسانه ها مشارکت مردمی را در این زمینه جذب کنیم.


منبع: مهر 98.08.12

پربازديدترين خبرها طي هفته گدشته

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است