Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 171 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 7390
دیروز  ------------------دیروز ------------------24844
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 67804

اجرای طرح یاریگران زندگی در مدارس فارس در سال جاری

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس گفت: طرح یاریگران زندگی باهدف پیشگیری و کاهش مصرف مواد مخدر در بین دانش آموزان در ۲۰ درصد مدارس فارس در سال جاری اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی عسکر نجفی در جلسه شورای استانی سیاست‌گذاری اجرای طرح یاریگران زندگی در مدارس فارس گفت:  هدف اصلی این طرح کاهش تمایل و خودداری از تجربه مصرف مواد مخدر و پیشگیری از آسیب‌پذیری و بروز اعتیاد در دانش آموزان است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس افزود: این طرح در مرحله اول خود در سال جاری، همانند سراسر کشور در ۲۰ درصد مدارس فارس اجرا خواهد می شود و پس از بررسی نتایج آن در سال آینده در ۶۰ درصد مدارس و در سال ۱۴۰۰ نیز در همه مدارس اجرا می‌شود.

وی تأکید کرد : برای اجرای مطلوب این طرح از ظرفیت‌های مدارس کشور همچون مشاورین و به‌ویژه تشکل‌های رسمی و غیررسمی فعال برای پیشگیری، کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی ،به‌ویژه اعتیاد در مدارس و جامعه دانش‌آموزی استفاده می‌شود.

نجفی گفت: توانمندسازی کمی و کیفی گروه‌ها و تشکل‌های دانش‌آموزی ،یکی از رویکردهای مهم برای اجرای این طرح است و  تلاش می‌کنیم تا از ابتکارات تشکل‌های دانش‌آموزی در مبارزه با آسیب‌های اجتماعی ،به‌ویژه اعتیاد بهره گیریم.

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس بر لزوم بهره‌گیری از  ابزارهای فرهنگی در فرهنگ‌سازی این طرح در سطح جامعه تأکید کرد و گفت: تولید محتوای مطلوب در فضای مجازی و یاری‌گرفتن از رسانه‌های دیداری و شنیداری همچون روزنامه‌ها و صداوسیما می‌تواند بسیار راهگشا باشد .

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس نیز در این جلسه گفت: برای اینکه جوانانی سالم و عاری از اعتیاد داشته باشیم باید به آموزش‌وپرورش کمک کنیم.

محمدرضا ابراهیمی تأکید کرد: آموزش‌وپرورش با تولید فکر می‌تواند به کاهش اعتیاد در جامعه کمک کند.


منبع: فارس 98.08.11

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است