Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 151 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 18198
دیروز  ------------------دیروز ------------------19175
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 100001

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران: از ظرفیت تشکل های دانش آموزی و سمن ها بنحو مطلوب در پیشگیری از اعتیاد بهره گیری شود

امتیاز کاربران
ضعیفعالی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران گفت: برای تحقق برنامه های مبارزه با مواد مخدر مبتنی بر مشارکت جمعی باید به نحو بایسته از ظرفیت سمن ها و تشکل های مردم نهاد در حوزه دانش آموزی و فرادانش آموزی بهره گیری کرد.

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر مازندران؛ معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با اشاره به این که اجتماعی و فراگیر کردن مبارزه با مواد مخدر یک ضرورت برای توفیق در این راستاست، یادآور شد: برای تحقق برنامه های مبارزه با مواد مخدر مبتنی بر مشارکت جمعی باید به نحو بایسته از ظرفیت سمن ها و تشکل های مردم نهاد در حوزه دانش آموزی و فرادانش آموزی بهره گیری کرد.


حسن نژاد با اشاره به طرح یاریگران زندگی در راستای صیانت از جامعه دانش آموزی به عنوان مهم ترین سرمایه های انسانی جامعه، گفت: این طرح در راستای ارتقاء سلامت روانی و اجتماعی و مبارزه با اعتیاد و آسیب های اجتماعی بویژه در حوزه پیشگیری با استفاده از دیگر قابلیت های همیاری در مدارس و ظرفیت دستگاه های عضو شورا در قالب کانون یاریگران زندگی فعالیت خواهد کرد.  


وی هدف اصلی اجرای این طرح را کاهش تمایل و توانِ نه گفتن و پیشگیری از آسیب پذیری در دانش آموزان عنوان کرد و افزود: مبنای این طرح بر پیشگیری است و آموزش و پرورش به عنوان رکن اصلی اجرای طرح باید سهم اثرگذار دیگر دستگاه ها را مطالبه کند.


جانشین رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، با بیان این که صرف هزینه برای بنیان های فکری، ذهنی و روانی دانش آموزان و جوانان ضروری است، تاکید کرد: باید به زمینه های روانی و روحی آسیب های اجتماعی بویژه استرس و اضطراب در محیط های مختلف اجتماعی توجه و برای آن چاره اندیشی شود.


حسن نژاد با اشاره به این که باید خانواده ها در کنار هزینه های رایج، برای ورزش و گردشگری دانش آموزان نیز هزینه نمایند، گفت: اجرای طرح یاریگران زندگی نیاز به آگاهی و اشراف دارد و لذا برخی از مربیان و معلمان باید در این راستا آموزش ببینند.


وی وظیفه دستگاه های عضو شورا را اصلاح وضع موجود و ارتقاء آن دانست و اظهار کرد: باید با روش های علمی و مکانیسم های اصولی برای عدم بازگشت مجدد به اعتیاد بویژه مسایل پس از ترک بهبودیافتگان چاره اندیشی شود.


در آغاز این جلسه علی اصغر میرزایی، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان به ارایه گزارشی از اقدامات این شورا و برنامه های پیش رو پرداخت و شعبانی، معاون مدیر کل آموزش و پرورش استان نیز طرح یاریگران زندگی در حوزه آموزش و پرورش را برای حاضرین تشریح کرد.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر مازندران98.08.09

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است