Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 167 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 2624
دیروز  ------------------دیروز ------------------18940
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 21563

آموزش مهارت‌های زندگی ضامن سلامت روانی و جسمی افراد است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس گفت: بروز بسیاری از جرایم از جمله مصرف مواد مخدر نتیجه ناآگاهی از عواقب سوء انجام آن عمل است.


به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، محمدرضا ابراهیمی با بیان این مطلب در کارگاه آموزشی روانشناسان اداره کل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی استان فارس که در شیراز برگزار شد، اظهار داشت: اعتياد به مواد مخدر به‌عنوان بزرگترین مُشکل و مُعضل در حوزه اجتماعي و سلامت قلمداد مي‌شود که آسيب‌هاي ناشي از آن گسترده و خطرناک است لذا بايد با استفاده از توان و ظرفيت‌هاي علمي کارشناسان و روانشناسان، مبارزه‌اي هدفمند بر عليه اين پديده شوم داشته باشيم.


وی افزود: بروز بسیاری از جرایم از جمله مصرف مواد مخدر و روانگردان ها نتیجه ناآگاهی از عواقب سوء انجام آن عمل است و طی مطالعات انجام شده، ارتکاب جرایم حاکی از ضعف بینش مددجویان نسبت به مسائل فردی و اجتماعی بوده که متأسفانه برخی از خانواده‌ها در قبال آن بی‌‌‌‌‌‌‌‌‌تفاوت هستند.


دبیر شورای گفت: هر انسانی نیاز دارد در کنار سلامت جسمانی از سلامت روانی خود مراقبت کند که این مراقبت مستلزم آگاهی هر فرد از ابعاد شخصیتی و رفتاریش می باشد.


ابراهیمی اظهار داشت: روانشناسان با محوریت قرار دادن آموزش مهارت های اساسی زندگی از جمله پیشگیری از اعتیاد در طول سال درصد قابل توجهی از زندانیان را تحت پوشش این آموزش ها قرار داده تا ضمن تضمین سلامت روانی، بازگشت سعادتمندانه ای به آغوش خانواده داشته باشند.


وی گفت: اعتیاد به مواد مخدر سنتی و صنعتی که حتی یکبار مصرف آن هم می تواند موجب گرفتاری فرد در دام اعتیاد گردد و باعث نابودی نظام خانواده و از هم گسیختگی این کانون گرم می شود و به تبع آن علاوه بر فرد معتاد اطرافیان او نیز از این گرفتاری مهلک در رنج و عذاب بسر برده و درگیر تبعات ناشی از این بیماری می باشند.


دبیر شورا در پایان اظهار داشت: مسئله مهم در رابطه با مددجویان توجه به حفظ سلامت روحی و جسمی آنان بوده و در زمانی که مشغول به کار و فعالیت می باشند باید بعنوان افرادی سالم برای اجتماع، همسر و پدری موثر و مهربان برای خانواده و فرزندان خویش انجام وظیفه نمایند.


منبع: روابط عمومی دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس98.08.04

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است