Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 155 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 18248
دیروز  ------------------دیروز ------------------19175
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 100001

مشارکت مردم در مبارزه با مواد مخدر گامی مؤثر در راه کاهش آسیب‌های اجتماعی است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس گفت: همه آحاد جامعه در پیشگیری از اعتیاد و کاهش آسیب‌های ناشی از آن مسئول هستند.


به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، محمدرضا ابراهیمی با بیان این مطلب در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان قیروکارزین که با حضور فرماندار، مدیران و رؤسای دستگاه‌های عضو در محل فرمانداری آن شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: باید با برنامه‌ریزی صحیح از ظرفیت‌ها و پتانسیل سازمان‌های مردم‌نهاد در جهت گسترش فرهنگ مبارزه با مواد مخدر و افزایش سطح آگاهی افراد جامعه به‌خصوص نوجوانان و جوانان استفاده بهینه نمود.


وی استفاده از ظرفیت‌های سازمان‌های مردم‌نهاد را در پیشگیری از اعتیاد مهم برشمرد و افزود: علاوه بر فعالیت دستگاه‌های دولتی می‌بایست بستر لازم به‌منظور مشارکت حداکثری سازمان‌های مردم‌نهاد در عرصه مبارزه با مواد مخدر فراهم شود چراکه این سازمان‌ها باوجود پتانسیل‌ها موجود می‌توانند در مبارزه همه‌جانبه علیه مواد مخدر موفق عمل نمایند.


دبیر شورا با تأکید بر لزوم اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی برای مردم و خطرات و تهدیدات مواد مخدر در جامعه بیان کرد: کانون‌های هدف ازجمله دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی، محیط‌های کسب‌وکار و محله‌ها نیز باید نسبت به موضوع مواد مخدر حساس شود تا بتوان مشکلات و آسیب‌های ناشی از مواد مخدر را کنترل کرد.


ابراهیمی گفت: پیامدها و آسیب‌های ناشی از مصرف مواد مخدر بسیار خطرناک است لذا باید آموزش و اطلاع‌رسانی به‌موقع مبتنی بر اصول علمی و حرفه‌ای در دستور کار باشد.


وی در پایان سخنان خود ضمن تأکید بر همکاری بیش‌ازپیش دستگاه‌ها در امر مبارزه با مواد مخدر، بیان داشت: مُعضل مواد مخدر صرفاٌ مربوطه به یک قشر خاص نیست بلکه همه آحاد جامعه به‌نوعی در برابر با آن مسئول هستند لذا باید با همکاری بیش‌ازپیش و با اجرای اقدامات فرهنگی، پیشگیری، مقابله با ورود و عرضه و درمان و حمایت‌های اجتماعی نسبت به مبارزه و کاهش آسیب‌های ناشی از معضلات آن اقدام گردد.


در ابتدای این جلسه فرماندار و سپس مدیران و رؤسای دستگاه‌های عضو ضمن ارائه گزارش عملکرد به بیان نقطه نظرات پیرامون مبارزه با مواد مخدر پرداختند.


منبع: روابط عمومی دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس98.07.28

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است