Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 136 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 12697
دیروز  ------------------دیروز ------------------15077
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 12697

ایران و اتریش در حوزه كاهش آسيب‌هاي ناشي از اعتياد همکاری می‌کنند

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با مسئولان وزارت کار، تأمین اجتماعی و بهداشت اتریش دیدار و بر همکاری و تبادل تجربیات دو کشور در حوزه كاهش آسيب‌هاي ناشي از اعتياد تاکید کرد.


به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر؛ دکتر اسکندر مؤمنی در این دیدار که در حاشیه سفر خود به وین انجام شد، گفت: از آنجايي كه برنامه‌هاي مبارزه با مواد مخدر در كشور ايران، مبتني بر راهبرد متوازن است، پيگيري امور مرتبط با پيشگيري، درمان، بازپروري و همچنين كاهش آسيب از جمله موضوعاتي است كه همسو با اقدامات انتظامي و مقابله‌اي اجرا می‌شوند.


وی با اشاره به اینکه تفاوت وضعیت ایران با اتریش به دلیل همسایگی با افغانستان به‌عنوان بزرگترین تولیدکننده مواد مخدر جهان است، گفت: به همین دلیل کارهای دو کشور در زمینه مبارزه با مواد مخدر متفاوت است ولی در مبحث پیشگیری و درمان تا حد زیادی مشترک هستند.


دبیرکل ستاد با اشاره به کشف 800 تن مواد مخدر از سوی ایران در سال گذشته که عمده مقصد آن کشورهای اروپایی بوده است، تاکید کرد: برای ایران تفاوتی بین جوانان ایرانی و اروپایی نیست و کشورمان به عنوان یک وظیفه حقوق بشری با مواد مخدر مبارزه می‎کند.


مومنی بیان داشت: جمهوري اسلامي ايران داراي تجربيات بسيار خوبي در كاهش آسيب‌هاي ناشي از اعتياد است و كشور اتريش نیز تجارب ارزشمندي در اين خصوص دارد و مايليم زمينه‌هاي لازم براي تبادل اطلاعات و تجربيات فی‌مابین دو كشور فراهم شود.


اتریش 45 هزار معتاد دارد
همچنین طرف اتریشی در این دیدار به ارایه آمار و مراحل درمان معتادان و تجربه آن کشور در این زمینه پرداخت و گفت: در اتریش تقریبا 45 هزار معتاد وجود دارد که تحت کنترل و درمان قرار دارند و اگر در حوزه درمان، شرایط زندگی فرد تحت درمان، به حالت عادی بازگردد تا از زندگی لذت ببرد، آن وقت است که توانسته‌ایم اعتیاد را به گونه‌ای کنترل کنیم.


منبع: روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر98.07.23

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است