Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 203 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 13363
دیروز  ------------------دیروز ------------------15077
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 13363

دیدارهای دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ایران در اتریش+فیلم

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

 


مسئولان وزارت کار، امور اجتماعی و بهداشت اتریش با دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ایران دیدار کردند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از وین ، مسئولان وزارت کار، امور اجتماعی و بهداشت اتریش با دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ایران و دیگر نمایندگانی از این ستاد و همچنین حمیدرضا مدد کاردار موقت سفارت جمهوری اسلامی ایران در اتریش دیدار کردند.

در این دیدار طرف اتریشی ضمن ارایه گزارشی از مراحل درمان معتادان و پیشگیری از اعتیاد در کشور اتریش به ارایه امار و مراحل درمان معتادین و تجربه ان کشور در این زمینه پرداخت و گفت که در اتریش تقربیا چهل و پنج هزار معتاد وجود دارد که تحت کنترل و درمان قرار دارند.


سردار اسکندر مومنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ایران در این دیدار تجارب کشورمان در این زمینه را برای طرف اتریشی بیان کرد.


وی با اشاره به اینکه تفاوت وضعیت ایران به دلیل همسایگی با کشور افغانستان بعنوان بزرگترین تولید کننده مواد مخدر جهان با کشور اتریش است، گفت که به همین دلیل تفاوت؛ کار‌های دو کشور در زمینه مبارزه با مواد مخدر متفاوت، ولی در مبحث پیشگیری و درمان تا حد زیادی مشترک می‌باشد.


دکتر مومنی با اشاره به کشف هشتصد تن مواد مخدر در سال گذشته در ایران که مقصد بیشتر ان اروپا بوده تاکید کرد برای ایران تفاوتی بین جوانان ایرانی و اروپایی نیست و بعنوان یک وظیفه حقوق بشری مبارزه با مواد مخدر بعنوان یک بلای خانمانسوز برای بشریت را وظیفه خود دانست.


وی گفت که جمهوری اسلامی با دادن سه هزارو هشتصد شهید و دوازده هزار جانباز و صرف هزینه بسیار گزاف مادی و معنوی ؛ مرز‌های مبارزه با مواد مخدر اروپا را عملا چند هزار کیلومتر دورتر از مرز‌های ان قاره قرار داده است.


در این دیدار دکتر مومنی از مسوولین وزارت بهداشت اتریش برای سفر به تهران دعوت کرد.


 
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ایران با سرپرست پلیس اتریش دیدار کرد


سردار مومنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ایران همچنین با ژنرال لاینگ سرپرست پلیس اتریش دیدار و گفت: وگو کرد.
 در این دیدار در باره اشتراکات دو کشور در امر مبارزه با مواد مخدر و استفاده از تجربیات دو کشور در این زمینه و همچنین ایجاد مرکز درمان اعتیاد در منطقه غرب آسیا با محوریت ایران گفت وگو شد.


سردار مومنی در این دیدار در باره کشفیات مواد مخدر ایران در سال ۲۰۱۸ میلادی که بیش از هشتصد تن و در شش ماهه اول ۲۰۱۹ بیش از ششصد تن مواد مخدر و در بیش از دوهزار عملیات این مقادیر مواد کشف شده است؛ اشاره کرد .


در این دیدار دو کشور توافق کردند که در زمینه تبادل آموزش؛ تجربیات عملیاتی و امکانات فنی با یکدیگر همکاری نزدیکی داشته باشند.


سرپرست پلیس اتریش نیز گفت که کشفیات سالانه این کشور حدود دو و نیم تن مواد مخدر بوده است.


مومنی با اشاره به تلاش‌ها و مجاهدت‌های جمهوری اسلامی ایران و شهدا و جانبازانی که ایران متقبل شده است گفت که این تلاش‌ها مانع از رسیدن مواد مخدر انبوه کشف شده به کشور‌های اروپایی شده است.

برای مشاهده این گزارش بر روی تصویر زیر کلیک کنید:


منبع: صدا و سیما 98.07.23

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است