Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 246 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 2189
دیروز  ------------------دیروز ------------------16422
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 18610

ضرورت ارائه راهکارها و راهبردها در مبارزه با مواد مخدر

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


امام‌جمعه بجنورد و نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی گفت: راهکارها و راهبردهای مبارزه با مواد مخدر باید توسط مسئولین به مخاطبین ارائه شود.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی، امام‌جمعه بجنورد و نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان شمالی بیان داشت: برگزاری همایش‌ها و نشست‌های مختلف جهت تبیین راهکارها و راهبردهای مبارزه با مواد مخدر در استان احساس می‌شود. آیت‌الله یعقوبی خاطرنشان شد: با توجه به وجود ظرفیت‌ها در روحانیون، مبلغین و ائمه جمعه و جماعات در مباحث آسیب‌های اجتماعی به‌ویژه اعتیاد، برگزاری نشست‌هایی جهت انتقال راهبردها و راهکارها به روحانیون احساس می‌شود.


همچنین دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر نیز در این دیدار ضمن تشریح اقدامات انجام‌شده و گزارش آخرین نتایج پژوهش‌ها و شیوع شناسی های انجام‌گرفته در سطح کشور و استان گفت: بر اساس شیوع شناسی های انجام‌شده، شیوع اعتیاد در استان بالاتر از میانگین کشوری است که در این خصوص ائمه جمعه می‌توانند کمک بسزایی در کنترل و کاهش این آسیب‌ها در جامعه داشته باشند.


احمد ریواده بیان داشت: بر اساس نتایج تحقیقات به‌دست‌آمده، باورهای دینی و مذهبی نقش مؤثری در کاهش آسیب‌ها دارند و همچنین نقش گروه‌های همسال در گرایش به اعتیاد زیاد است که نشان می‌دهد اکثر جامعه به‌ویژه نوجوانان و جوانان نیاز به آموزش مهارت های زندگی و آشنایی با سبک زندگی ایرانی- اسلامی دارند. شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در تلاش هستیم که سبک زندگی ایرانی اسلامی را باهدف کاهش آسیب‌های اجتماعی ترویج نماییم که در این راستا در تلاش هستیم از ظرفیت علماء استفاده شود.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی98.07.17

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است