Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 190 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 14287
دیروز  ------------------دیروز ------------------21075
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 100001

سرمنشأ جرم‌هایی که در کشور اتفاق می‌افتد، مواد مخدر است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس گفت: در حوزه مقابله سرآمد دنیا هستیم ولی در اقدامات پیشگیرانه ضعف داریم.


به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، محمدرضا ابراهیمی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان سروستان که با حضور فرماندار و مدیران و رؤسای دستگاه‌های عضو در محل فرمانداری آن شهرستان برگزار شد با اشاره به اینکه سرمنشأ جرم‌هایی که در کشور اتفاق می‌افتد مواد مخدر است، اظهار داشت: باوجوداینکه پرچم‌دار مبارزه با مواد مخدر هستیم و زبده‌ترین پلیس مبارزه با مواد مخدر دنیا راداریم، باوجود همه تلاش‌های دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی و قضایی و باوجود همه شهدایی که درراه مبارزه با مواد مخدر تقدیم این نظام شده است متأسفانه باز مواد مخدر و آسیب‌های فراوان آن وجود دارد.


وی افزود: در حال حاضر مواد مخدر گردش مالی  بسیار بالایی دارد و با پول نفت و توریسم برابری می‌کند و کشورهای بزرگ استعماری آن را مدیریت می‌کنند.


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس تأکید کرد: متأسفانه ما با رنگین‌کمانی از مواد مخدر و محرک صنعتی روبرو هستیم و این‌ها چالش‌هایی است که در مبارزه داریم.


این مقام مسئول افزود: در حوزه مقابله سرآمد دنیا هستیم ولی در اقدامات پیشگیرانه ضعف داریم.


ابراهیمی تصریح کرد: تزریق نگاه جهادی و اعتقادی و احیاء نگاهی که در دهه شصت در این کشور حاکم بود مهم‌ترین نسخه‌ای است که می‌شود برای مبارزه با مواد مخدر و روان‌گردان‌ها پیچید.


وی با تأکید بر استفاده از ظرفیت فضای مجازی، NGO ها (سازمان‌های مردم‌نهاد) و رسانه‌ها، افزود: باید از همه ظرفیت‌ها استفاده کرد و مردم و جامعه را بیش‌ازپیش نسبت به اثرات مواد مخدر و روان‌گردان‌ها حساس کرد، هر فردی به‌اندازه وسع خود پای‌کار بیاید و در این حوزه فعالیت کند.


در ابتدای این جلسه محسن پور زارعی فرماندار و رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان سروستان اظهار داشت: مواد مخدر  یکی از جدی‌ترین موضوعات آسیب‌های اجتماعی است که نسل نوجوان و جوان ما را تهدید می‌کند.


وی افزود: در حوزه مقابله با مواد مخدر اقدامات زیادی صورت گرفته تا آنجا که نیروی انتظامی در این راستا شهدای زیادی تقدیم کرده است.


پور زارعی ادامه داد: در سه کمیته پیشگیری، درمان و مقابله به‌عنوان سه کمیته زیرمجموعه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در شهرستان به ریاست اداره بهزیستی، بهداشت و نیروی انتظامی اقداماتی صورت گرفته و دستگاه قضایی نیز در این راستا همکاری خوبی داشته است.


منبع: روابط عمومی دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس98.07.17

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است