Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 174 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 1409
دیروز  ------------------دیروز ------------------16422
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 17830

کار جهادی برای کاهش اعتیاد در جامعه ضروری است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان سیستان و بلوچستان گفت: در مبارزه با مواد مخدر باید همچون بسیجیان وارد میدان شد و کار جهادی انجام داد.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان؛ علی زندی در جلسه کمیته مشارکت‌های مردمی شورا؛ نقش سپاه و بسیج را در پیشگیری از اعتیاد و برنامه های آموزشی و اقدامات پیشگیرانه مهم و ضروری دانست و اظهار داشت: سپاه و بسیج می‌توانند با استفاده از نیروهای مردمی و گروه‌های جهادی تمام اقشار جامعه و گروه‎های هدف را با آگاه‌سازی و اطلاع‎رسانی از آسیب‎های اجتماعی به ویژه اعتیاد مصون دارند.


همچنین عبداله نظری مدیرکل دفتر توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر در این جلسه گفت: نیروهای مردمی و سازمان‌های غیر دولتی بازوان توانمند دولت در اجرای برنامه‌های مربوط به کاهش آسیب‎های اجتماعی هستند.


وی افزود : باید گفتمان جهادی به گفتمان عمومی تبدیل شود کار جهادی را باید در همه فعالیت‌ها سرلوحه قرار دهیم. کار جهادی ضد تنبلی و بی تفاوتی است و نقطه مقابل حوزه مشارکت اجتماعی بی تفاوتی اجتماعی می‌باشد.


مدیرکل دفتر توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد گفت: آسیب‌های اجتماعی دغدغه جدی کشور و نظام است و از نظر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) اعتیاد در صدر آسیب‌های اجتماعی قرار گرفته است و بر این اساس شعار یاریگر هم باشیم توسط ستاد مبارزه با مواد مخدر انتخاب شده و به همین منظور باید با تمام توان از همه ظرفیت‌های موجود بهره ببریم و با مشارکت یکدیگر اقدامات اساسی را انجام دهیم.


زینی‌وند معاون سیاسی و اجتماعی استانداری  استان نیز بیان کرد: یکی از مشکلات و خلاءهایی که در طول سال‌ها با آن مواجه هستیم این است که گفتمان واحد توسط حاکمیت تعریف نشده، جزیره‎ای عمل کردن باعث هدر رفت و آشفتگی در تصمیمات می‌شود که خروجی آن متناسب با اهداف نیست لذا با هم‌افزایی می‌توانیم برون داد بهتری داشته باشیم .


وی گفت: با توجه به اینکه آسیب‎های اجتماعی پدیده چند وجهی است، ورود گروه‌های جهادی می‌تواند مثمر ثمر باشند. هیچ کاری بدون پژوهش و بررسی دقیق و حرکت در مدار علمی و آگاهانه جواب نخواهد داد.


زینی‌وند در ادامه افزود: اگر مبارزه با آسیب‌های اجتماعی به مردم البته با علم، پژوهش و آگاهی بصورت هدفمند سپرده شود قطعا آسیب‌های اجتماعی کنترل خواهد شد.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان98.07.15

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است