Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 209 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 1462
دیروز  ------------------دیروز ------------------16422
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 17883

تمام ظرفیت‌های چهارمحال و بختیاری برای پیشگیری از اعتیاد بسیج شوند

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 استاندار چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اهمیت مقوله پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر گفت: تمام امکانات استان و ظرفیت‌های ملی معطوف به امر پیشگیری می‌شوند.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان چهارمحال و بختیاری، اقبال عباسی روز چهارشنبه در جلسه ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر این استان اظهار داشت: هم اینک با اجرای برنامه‌های فرهنگی و آموزشی تدوین شده در حوزه پیشگیری از اعتیاد به مصرف موادمخدر فرصت بسیار مناسبی برای گسترش این فعالیت‌ها در استان فراهم شده است.


وی ادامه داد: برهمین اساس علاوه‌ بر اینکه باید سهم و وظیفه دستگاه‌های اجرایی استان در این حوزه تعریف و مشخص شود، باید انسجام و هم‌افزایی دستگاه‌ها در این رابطه نیز بسیار مهم و اثرگذار است.


استاندار استان؛ آموزش و پرورش را از دستگاه‌های کلیدی و اثرگذار در مقوله پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر دانست و تصریح کرد: دیگر کانون‌های موثر نیز شناسایی و در یاری به آموزش و پرورش وارد عرصه شوند.


عباسی با اشاره به تبعات ناشی از اعتیاد به مواد مخدر در جامعه، خاطرنشان کرد: مرگ و میر ناشی از مصرف مواد مخدر پس از تصادفات رانندگی دومین عامل مرگ و میر به شمار می‌رود که علاوه بر آن تبعات اقتصادی و اجتماعی بسیاری را به همراه دارد.


وی ادامه داد: اعتیاد به مواد مخدر عامل ۶۵ درصد از گزارشات همسرآزاری، ۵۵ درصد پرونده‌های طلاق، ۳۰ درصد موارد کودک آزاری، ۲۵ درصد قتل‌های انجام گرفته و ۲۳ درصد پرونده‌های نزاع و خشونت به شمار می‌آید.


استاندار، همکاری و انسجام بین‌بخشی را لازمه پیشبرد مطلوب اهداف پیش‌بینی شده در استان دانست و افزود: اقدامات خوبی در حوزه پیشگیری از مصرف مواد مخدر انجام گرفته و امید است با تقویت همکاری‌های بین‌بخشی عملکرد مطلوب‌تری را در این حوزه شاهد باشیم.


همچنین سیدقدیر مرتضوی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر چهارمحال و بختیاری، گفت: جمع‌آوری معتادان متجاهر در دستورکار است و بنا داریم جمع‌آوری و کنترل این افراد پرخطر را از طریق مراجع مربوطه انجام دهیم.


وی افزود: پیشگیری از اعتیاد از مراکز پیش‌دبستانی آغاز و در مدارس به جد پیگیری می‌شود، همچنین مراکز دانشگاهی نیز ازجمله کانون‌های مهم در امر مبارزه با موادمخدر هستند.


دبیر شورا با اشاره به اینکه در پیشگیری از اعتیاد در طرح یاری‌گران زندگی توجه ویژه به کلیه دانش‌آموزان در همه مقاطع تحصیلی وجود دارد، ادامه داد: طرح سالم‌سازی محیط پیرامون مراکز آموزشی از وجود خرده‌فروشان و معتادان در دستورکار است و پلیس اقدامات مناسبی در این خصوص انجام داده است.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان چهارمحال و بختیاری98.07.14

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است