Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 134 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 312
دیروز  ------------------دیروز ------------------18940
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 19251

دستگاه‌های متولی زمینه فرهنگ‌سازی پیشگیری از اعتیاد را در جامعه فراهم کنند

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس گفت: باید اطلاع‌رسانی عمومی و آگاه‌سازی صحیح و اصولی در خصوص مُعضلات مواد مخدر سنتی و صنعتی در دستور کار تمام دستگاه‌های متولی امر باشد.


به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، محمدرضا ابراهیمی بابیان این مطلب در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان کازرون که در محل فرمانداری با حضور فرماندار، مدیران و رؤسای دستگاه‌های عضو برگزار شد، اظهار داشت: توجه به نقش اقشار تأثیرگذار در پیشبرد اهداف و سیاست‌های ستاد مبارزه با مواد مخدر می‌توانند نقشی مهم و اساسی در مبارزه فراگیر و همه‌جانبه با این مُعضل در سطح جامعه ایفا کنند.


وی افزود: روحانیون، معلمان، دانشگاهیان، هنرمندان، مداحان، ورزشکاران و... از مهم‌ترین اقشار تأثیرگذار جامعه هستند که بیشتر افراد، به‌ویژه نوجوانان و جوانان از رفتارها، طرز تفکر و حتی نحوه پوشش آن‌ها الگوبرداری می‌کنند.


دبیر شورا در ادامه گفت: مدیران استان و شهرستان‌ها نیز باید به اقشار تأثیرگذار اجتماعی توجه ویژه داشته باشند و زمینه مبارزه همه‌جانبه با مواد مخدر را در دستور خود قرار دهند.


ابراهیمی بیان داشت: باید اطلاع‌رسانی عمومی و آگاه‌سازی صحیح و اصولی در خصوص مُعضلات مواد مخدر سنتی و صنعتی در دستور کار بوده و از طریق افراد تأثیرگذار جامعه در زمان‌های مناسب بازگو گردد تا زمینه‌ای برای امر مبارزه با مواد مخدر و کاهش آسیب‌های اجتماعی ناشی از آن شکل گیرد.


این مقام مسئول در فارس گفت: می‌بایست در حوزه‌های فرهنگی و پیشگیری، درمان و حمایت‌های اجتماعی و مقابله باعرضه تلاش بیشتری صورت بگیرد.


وی مشارکت مردم را برای حل یک مسئله بسیار مهم و اثربخش دانست و گفت: باید برای غلبه بر مواد مخدر از توان و ظرفیت خرد جمعی و مردم فهیم کشورمان استفاده بهینه کرد.


دبیر شورا بر لزوم توجه جدی به برنامه‌های فرهنگی و پیشگیری از اعتیاد تأکید کرد و گفت: پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر مقدم بر هر کار دیگری است و باید با ابزارهای فرهنگی زمینه فرهنگ‌سازی آن را در سطح جامعه توسط دستگاه‌های متولی اجرایی شود.


منبع: روابط عمومی دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس98.07.11

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است