Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 227 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 16427
دیروز  ------------------دیروز ------------------19524
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 100001

رئیس کمیته بهداشت و درمان ستاد مرکزی اربعین:زائران اربعین از همراه داشتن داروهای غیرمجاز خودداری کنند

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 رئیس کمیته بهداشت و درمان ستاد مرکزی اربعین با اشاره به انتشار فهرستی از داروهای غیرمجاز برای خروج از مرز گفت: زائران اربعین از همراه داشتن این‌گونه داروها خودداری کنند.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رادیو اربعین، پیر حسین کولیوند ضمن بیان اینکه ورود داروهایی که حاوی مواد مخدر و کدئین هستند به کشور عراق ممنوع اعلام‌شده است، اظهار داشت: زائران اربعین برای تسهیل در خروج از مرز از همراه آوردن داروهای غیرمجاز که لیست آن به اطلاع عموم مردم رسیده خودداری کنند.

وی با اشاره به اینکه زائرانی که دچار بیماری‌های مزمن مانند دیابت، فشارخون، مشکلات روحی و روانی، قلبی و ... هستند برای حضور در این سفر با پزشک معالج خود مشورت کنند، افزود: داروهای خاصی که بعضی افراد باید مصرف کنند به‌اندازه مصرفی روزانه‌ای که در سفر به سر می‌برند همراه بیاورند.

لزوم توجه به نحوه نگهداری دارو

رئیس کمیته بهداشت و درمان ستاد مرکزی اربعین با تأکید بر ضرورت توجه به نحوه نگهداری از داروها خاطرنشان کرد: با توجه به گرمی هوا زائران باید توجه داشته باشند تا دچار مسمومیت غذایی و دارویی نشوند.

کولیوند گفت: زائرانی که داروهایی مانند لورازپام مصرف می‌کنند می‌توانند این دارو را همراه با نسخه متخصص همراه داشته باشند.

وی درباره افراد مبتلا به بیماری‌های کلیوی و دیالیزی افزود: این افراد در ابتدای روزهای آغازین سفرهای اربعین که جمعیت کمتری در منطقه حضور دارند سفر خود را آغاز کنند و پیش از آغاز زمان پیک سفرهای اربعین بازگردند.


منبع: مهر 98.07.10

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است