Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 371 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 6465
دیروز  ------------------دیروز ------------------18116
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 42035

طرح «یاری گران زندگی» در خراسان جنوبی اجرا می شود

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی از اجرای طرح «یاری گران زندگی» در استان در راستای مبارزه با مواد مخدر خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا حسنی مقدم ظهر پنج شنبه در کمیته فرهنگی و پیشگیری مبارزه با مواد مخدر استان اظهار داشت: طرح یاری گران زندگیی شاخصه های خوبی دارد و سبب تجمع و هماهنگی کارهای جزیره ای و پراکنده دستگاه ها در حوزه مبارزه با مواد مخدر خواهد شد.

وی با بیان اینکه همه دستگاه ها در حوزه مواد مخدر به صورت پراکنده و جزیره ای کار می کردند که انسجام درستی نداشت، بیان کرد: اگر بتوانیم توان دستگاه های عضو کمیته ها را در قالب طرح یاری گران زندگی جمع کنیم به طور حتم نتایج بهتر و مؤثرتری خواهد داشت.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی با بیان اینکه این طرح به صورت ملی در کل کشور اجرا می شود، افزود: با این وجود طرح چارچوب مشخصی ندارد و باید خود استان طرح بدهد و بر اساس نیاز استان طرح را بومی سازی کنیم تا اعتبارات متناسب با آن اختصاص یابد.

رسالت دستگاه ها برای جلوگیری از افزایش آمار معتادان

حسنی مقدم با بیان اینکه این طرح در حوزه های پیشگیری، درمان، کاهش آسیب و صیانت و حمایت اجتماعی از بهبودیافتگان خواهد بود، بیان داشت: مهمترین موضوع این طرح پیشگیری بوده و رسالت ستاد، شورا و کمیته ها باید به گونه ای باشد که آماری به معتادان اضافه نشود.

وی با بیان اینکه این طرح یک کار جمعی درون استانی است، تأکید کرد: در حال حاضر باید به سمت اجرایی کردن برنامه ها در حوزه مبارزه با مواد مخدر برویم و در این راستا از همه دستگاه های عضو کمیته طرح و برنامه می خواهیم.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه همه مسئولان در حوزه مبارزه با مواد مخدر وظیفه شرعی و قانونی دارند، بیان کرد: خراسان جنوبی استانی فرهنگی است که این امر رسالت و وظیفه ما را سنگین تر می کند.

دبیر کمیته فرهنگی و پیشگیری مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی نیز در این جلسه با اشاره به جزییات طرح یاری گران زندگی، اظهار کرد:
در طول عمر چهل ساله انقلاب چند گفتمان در ارتباط با مواد مخدر وجود دارد که نخستین آن گفتمان رادیکال و اقتدارگرها بود که در ابتدای انقلاب بر جامعه حاکم بود.

مصون سازی و توانمندسازی دو هدف مهم طرح

عنایت با بیان اینکه گفتمان دوم نظریه لیبرال ها و اجتماعی کردن بحث مواد مخدر است که در چند سال گذشته اتفاق افتاده است، بیان کرد: جدید ترین نظریه جماعت گریان بوده که طرح یاری گران زندگی نیز از این نظریه گرفته شده است.

 وی، مصون سازی و توانمندسازی را از اهداف مهم این طرح عنوان کرد و گفت: این طرح در سه سطح گروه های خودیار، گروه های همیار و گروه های دگریار پیش بینی شده است.

دبیر کمیته فرهنگی و پیشگیری مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در نخستین مرحله باید گروه های خودیار توسط بهزیستی در پیش دبستانی ها شکل گیرد، عنوان داشت: دومین مرحله نیز گروه همیار بوده که برای ۱۴ میلیون دانش آموز باید اتفاق بیفتد و مباحثی از جمله خودمراقبتی، دوست یابی، ارتباط موثر، تاب آوری و مهارت های زندگی در این بخش دنبال می شود.

عنایت ادامه داد: گروه سوم گروه های دگریار بوده که با مشارکت وزارت علوم، دانشگاه ها بهزیستی و سایر سازمان باید شکل بگیرد و مباحثی از جمله سازمان های مردم محور و طرح های اجتماع محور در این بخش دنبال می شود.

وی با تأکید بر اینکه باید دستگاه های این کمیته بر اساس تجارب گذشته طرح و ایده نو برای استان ارائه دهند، بیان کرد: باید بتوانیم بر اساس آداب و رسوم و فرهنگ استان طرح یاری گران زندگی را بومی سازی کنیم.


منبع: مهر98.07.04

پربازديدترين خبرها طي هفته گدشته

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است