Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 209 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 1879
دیروز  ------------------دیروز ------------------16422
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 18300

ثبت رکورد جدید کشف مواد مخدر و پیش ساز‌ها

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


بیش از ۳۱۳ تن انواع مواد مخدر و پیش ساز‌ها در یکساله منتهی به مهر باتلاش مأموران گمرک کشف شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی گمرک ایران ، بیش از 313 تن انواع مواد مخدر سنتی و صنعتی و پیش ساز‌ها در یکساله منتهی به مهر سال 98 باتلاش مأموران گمرک جمهوری اسلامی ایران کشف شد که این رقم حدود دو برابر دوره مشابه در سال 97 بوده و 78 درصد در مقایسه با آن رشد داشته است.


از ابتدای شهریور 1397 تا پایان شهریور ماه 1398 مأموران گمرک ایران بیش از 288 هزار و 410 گرم انواع قرص‌های مخدر کشف و ضبط کردند.


در همین مدت مأموران گمرکات کشور 303 تن پیش‌ساز مواد مخدر کشف و ضبط  کردند که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته 96 درصد رشد نشان می‌دهد.


بر پایه این گزارش در مدت مذکور همچنین ، مأموران گمرک با استفاده از تجهیزات پیشرفته کنترلی از جمله دستگاه‌های ایکس‌ری و سگ‌های موادیاب 9 هزار و 242 کیلو گرم مواد مخدر سنتی و صنعتی و روان‌گردان‌ها کشف کردند که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل 1005 درصد افزایش داشته است.


گفتنی است؛ گمرک ایران براساس ارزیابی دفتر رابط منطقه‌ای سازمان جهانی گمرک (رایلو) در سال‌های اخیر دو بار به طور پیاپی به عنوان نخستین گمرک مبارزه‌کننده با قاچاق مواد مخدر و دومین گمرک کاشف کالاهای قاچاق تعیین و اعلام شده است.


گمرک جمهوری اسلامی ایران همچنین در سال 2018 موفق به کشف بیش از 148 تن انواع مواد مخدر و پیش‌سازهای آن شد.


به دنبال این موفقیت‌ها سازمان جهانی گمرک، سایر کشورهای عضو این سازمان را به استفاده از تجارب و شیوه‌های اثربخش گمرک جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با قاچاق انواع مواد مخدر و کالا تشویق و ترغیب کرده است.


منبع: صدا و سیما 98.07.02

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است