Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 191 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 1329
دیروز  ------------------دیروز ------------------25464
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 84239

با هدف جلوگیری از توزیع مواد مخدر؛ رزمایش «زنگ نشاط» در سیستان‌‌و‌بلوچستان اجرا می‌شود

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 نشست برنامه‌ریزی اجرای رزمایش «زنگ نشاط» با هدف جلوگیری از توزیع مواد مخدر و پاکسازی اطراف مدارس از جرایم، در ستاد انتظامی سیستان‌‌و‌بلوچستان برگزار شد.


به گزارش ایکنا از سیستان‌وبلوچستان، نشست برنامه‌ریزی اجرای رزمایش «زنگ نشاط» با هدف جلوگیری از توزیع مواد مخدر در حاشیه مدارس و پاکسازی اطراف مدارس از جرایم، امروز، ۲۷ شهریورماه در ستاد انتظامی استان برگزار شد.

احمد طاهری، جانشین فرماندهی انتطامی استان در این نشست بیان کرد: دانش‌آموزان نوجوان و جوان ما، آینده‌سازان این جامعه هستند و هرگونه غفلت و کم‌توجهی نسبت به آنان، عواقب خطرناکی به‌دنبال دارد.

وی ادامه داد: متأسفانه امروزه سن مصرف مواد مخدر پایین آمده است؛ لایه‌های پنهان مواد مخدر و میزان ویرانگری آن در حاشیه شهرها بسیار تکان‌دهنده است و می‌طلبد که اقدامات پیشگیرانه را مضاعف کنیم.

جانشین فرماندهی انتطامی استان اظهار کرد: نوجوانان ما در محیط‌های دور از نظارت خانواده به دلیل وجود زمینه‌های مختلف با تهدید جدی مواجهند و اگر نتوانیم راهنمایی و مراقبت و دلسوزی لازم را صورت دهیم با مشکلات و آسیب‌های جدی مواجه خواهیم شد.

وی افزود: پیشگیری از اعتیاد در دستور کار نیروی انتظامی است و باید بتوانیم در مراحل مختلف از جمله پیشگیری اولیه برای افراد عادی، ثانویه برای کسانی که اعتیاد را تجربه اما هنوز آلوده کامل نشده‌اند و در مرحله سوم برای افراد آلوده شده و در آستانه فرار از مدرسه قرار دارند صورت گیرد.

طاهری عنوان کرد: باید خودمان را مسئول بدانیم که هیچ مدرسه و مرکز آموزشی حداقل در شهر زاهدان از چشم ما مغفول نماند و در این مسیر هنرمندانه و از سر دلسوزی فعالیت کنیم.

این مقام انتظامی استان با بیان اینکه حضور میدانی پلیس در اطراف مدارس، آموزش ایمن‌سازی و سپس مبارزه در دستور کار قرار دارد، افزود: جامعه هدف ما در رزمایش نوجوانان و جوانان است و در طول سال نیز این برنامه‌ها پیگیری خواهد شد تا نتیجه‌بخش باشد.


منبع: ایکنا98.06.27

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است