Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 150 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 9863
دیروز  ------------------دیروز ------------------19524
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 100001

مجالس محرم و صفر محمل بسیار خوبی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی هستند

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: مجالس محرم و صفر محمل بسیار خوبی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی هستند و در این دو ماه با استفاده از روحانیون می‌توان به مردم آموزش‌های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی را ارائه کرد.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر؛ مجید خورشیدی با قدردانی از دستگاه‌های اجرایی در حوزه مقابله با مواد مخدر و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی گفت: سازمان تبلیغات اسلامی در راستای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی نقش مهم و ارزنده‌ای دارد و روحانیون در این عرصه فعالیت‌های قابل توجهی می‌کنند.


وی با اشاره به فعالیت 800 وعاظ سازمان تبلیغات اسلامی استان بوشهر در ماه محرم خاطر نشان کرد: 800 روحانی این نهاد تبلیغی در دو ماه محرم و صفر برنامه‌های متنوعی در شهرها و روستاهای استان بوشهر در عرصه مقابله با آسیب‌های اجتماعی و ترویج فرهنگ علوی و حسینی انجام می‌دهند که خدمات آنان ستودنی است.


معاون استاندار، با بیان اینکه محرم و صفر می‌توانند ماه‌های کاهش آسیب‌های اجتماعی باشند تصریح کرد: تجربه نشان داده که ماه‌های محرم و صفر نقش مهمی در کاهش آسیب‌ها دارد چرا که  مردم به صورت سنتی در یک فضای آماده اعتقادی و معنوی قرار می‌گیرند.


خورشیدی، مجالس محرم و صفر را محمل بسیار خوبی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی دانست و تاکید کرد: در دو ماه  محرم و صفر با استفاده از روحانیون می‌توان مردم  را در راستای کاهش و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی آموزش داد.


وی یکی از بزرگترین آسیب‌ها و منکرات را مسئله مواد مخدر دانست و با بیان اینکه این آسیب متاسفانه دامنگیر همه جوامع بشری شده است، افزود: یکی از خانواده‌هایی که بشدت در معرض آسیب قرار دارند خانواده زندانیان مواد مخدر است که نیازمند مراقبت و حمایت هستند.


معاون استاندار با تاکید بر شناسایی خانواده‌های زندانی در معرض آسیب گفت: صیانت و حمایت از خانواده‌های زندانیان مواد مخدر استان بوشهر باید در دستور کار قرار بگیرد.


خورشیدی با تاکید بر مراقبت و حمایت آموزش و پرورش از کودکان و دانش آموزان خانواده‌های در معرض آسیب و آسیب دیده گفت: شناسایی این خانواده‌ها باید مورد توجه قرار بگیرد تا بتوان به موقع از افزایش آسیب‌ها پیشگیری کرد.


وی با بیان اینکه فرزندان خانواده زندانیان مواد مخدر می‌توانند مولد آسیب برای خود و محیط پیرامونی باشند خاطر نشان کرد: همکاری دفتر اجتماعی و امور بانوان استانداری در شناسایی و حمایت از خانواده‌های زندانیان باید مورد توجه ویژه قرار دهند.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر98.06.20

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است