Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 144 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 10058
دیروز  ------------------دیروز ------------------19524
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 100001

لزوم تغییر بینش‌، تولید دانش و ارتقاء مهارت‌ها در حوزه اعتیاد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی گفت: در حوزه اعتیاد، نیازمند تغییر بینش‌، تولید دانش و ارتقاء مهارت‌ها هستیم.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی، احمد ریواده در جلسه مشترک دبیر شورا با سرپرست جهاد دانشگاهی استان گفت: پیام عاشورا، احیاء امربه‌معروف و نهی از منکر بوده است. یکی از بزرگ‌ترین منکرات در جامعه حاضر، اعتیاد و مواد مخدرمی‌باشد که مقام معظم رهبری نیز آن را به‌عنوان اولویت اول آسیب‌های اجتماعی مطرح کرده‌اند.


وی افزود: تغییر بینش‌ها، تولید دانش و در ادامه ارتقاء مهارت‌ها در حل معضلات اجتماعی به‌ویژه در حوزه مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد، بسیار مهم و تأثیرگذار می‌باشد.


دبیر شورا بیان داشت: در حوزه پیشگیری از اعتیاد، اقدامات زیادی با همکاری دستگاه‌های اجرایی از جمله جهاد دانشگاهی در بخش‌های آموزش، تحقیقات، فرهنگی، دانشجویی، اشتغال و حتی درمان می‌توان انجام داد.


ریواده افزود: دفاتر تسهیل گری تحت پوشش جهاد دانشگاهی با استقرار در محله‌های آسیب و بررسی عمیق مشکلات، موانع، محدودیت‌ها و شناسایی ظرفیت‌های این محلات، نقش مؤثری در کاهش آسیب‌های اجتماعی به‌ویژه اعتیاد ایفا نموده است.


سرپرست جهاد دانشگاهی استان خراسان شمالی نیز در این جلسه با تشریح ظرفیت‌ها و امکانات جهاد دانشگاهی استان در آموزش، مرکز افکار سنجی، تحقیقات، دفاتر تسهیل گری و مشاغل خانگی گفت: همکاری شورا و جهاد دانشگاهی می‌تواند گامی مؤثر در کنترل و پیشگیری از اعتیاد و صیانت اجتماعی باشد.


وی همچنین با اشاره به نظرسنجی‌هایی که در حوزه اعتیاد توسط مرکز افکار سنجی جهاد دانشگاهی انجام‌شده است، بیان داشت: جهاد دانشگاهی با رفع مشکلات بازاریابی و برندینگ و باهمکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاونت امور بانوان و خانواده ریاست جمهوری متولی مشاغل خانگی در سال جاریمی‌باشد که جهت صیانت از بهبودیافتگان و خانواده‌های آسیب در این حوزه فعالیت کرد.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی98.06.16

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است