Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 428 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 639
دیروز  ------------------دیروز ------------------18940
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 19578

شغل، زمینه توانمندسازی و بازگشت معتادان ‏به خانواده و جامعه را فراهم می‌کند

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: اگر بتوان برای ‏معتادین رهایافته از اعتیاد با توجه به مهارت‌های آنان، ‏کار و شغل ایجاد کرد، زمینه بازگشتشان ‏به کانون خانواده و جامعه فراهم خواهد شد.


به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، محمدرضا ابراهیمی در حاشیه بازدید از کارگاه اشتغالزایی بازیافت مواد پلاستیکی و کارتنی واقع در شهرک دستغیب شیراز که زمینه اشتغال 60 نفر از بهبودیافتگان اعتیاد را فراهم کرده است، بیان داشت: پاكی از اعتیاد به عنوان دستاوردی مطلوب هنگامی اثربخش است كه فرد معتاد دوباره مجال بازگشت به چرخه مصرف مواد و آسیب‌های ناشی از آن را نیابد.


وی ضمن تقدیر از مسئول این کارگاه بمنظور کارآفرینی و ایجاد اشتغال برای بهبود یافتگان از اعتیاد افزود: شغل فرصت گذران مفید وقت، درآمدزایی و تعلق پذیری اجتماعی در فرد را تامین می‌کند و باعث فراهم شدن شرایط زندگی مطلوب و آبرومند می‌گردد و جلوی بازگشت مجدد به منجلاب اعتیاد را می‌گیرد.


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: اعتیاد به مواد مخدر زنجیره‌ای از مُعضلات و آسیب‌های اجتماعی را تشکیل می‌دهد بنابراین صرف فرصت و هزینه برای ایجاد فرصت شغلی معتاد بهبود یافته سرمایه محسوب می‌شود و می‌طلبد كه تصمیم سازان و كارفرمایان فعال در بخش‌های مختلف جامعه با توجه به این مهم فرصت جوانه زدن دوباره را برای پاك شدن از اعتیاد فراهم آورند.


ابراهیمی در ادامه افزود: نگاه جامعه به معتاد بهبود یافته به عنوان نیروی انسانی مولد نیازمند بازتعریف است و می‌طلبد كه ایده‌های كارآفرینی با كمك خیران به مدد این قشر آمده و در كارسازی و اشتغال آنان گام‌های موثر برداشته شود.  


این مقام مسئول در استان فارس گفت: گام‌های حمایت از معتادان بهبود یافته نیازمند حمایت گسترده‌تر است تا بتواند به عنوان ساز و كار نجات‌بخش این قشر عمل كرده و آنان را به گردونه زندگی عادی برگرداند.


در این بازدید، علی احسان‌نیا کارآفرین و مدیرعامل این مجموعه نسبت به ارایه گزارش اقدامات و عملکرد و نحوه‌ی جذب افراد بهبود یافته از اعتیاد پرداخت و خواستار واگذاری تسهیلات بانکی و همکاری سازمان پسماند شهرداری جهت ارایه مواد بازیافتی از سطح شهر به این شرکت جهت رونق کار و فراهم‌سازی اشتغال 500 نفر بهبودیافته دیگر در چند شیفت کاری شد.


گفتنی است در اين كارگاه اشتغالزايي 60  نفر بهبوديافته از اعتیاد مشغول بکار هستند و دستگاه‌های بازیافتی توسط دو اکیپ جوشکاری و تراشکاری از بین این افراد طراحی و ساخته شده است.


منبع: روابط عمومی دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس98.06.05

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است