Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 177 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 5543
دیروز  ------------------دیروز ------------------19235
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 85192

جامعه با نشاط کمتر دچار آسیب‌های اجتماعی می‌شود

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


استاندار و رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: جامعه‌ای که با تلاش و با نشاط است کمتر انحراف می یابد و دچار آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی می شود.


به گزارش روابط عمومي دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در دومین جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر استان با بیان این که یکی از مؤلفه های اساسی که در خصوص آسیب های اجتماعی باید به صورت عمیق مطالعه شود، علت‌های گرایش به انحرافات و آسیب‌ها است، اظهار داشت: باید با مطالعات علمی و پژوهشی، میزان همبستگی میان عدم وجود نشاط و شادی در جامعه و میزان وقوع ناهنجاری ها مشخص شود.


وی با اشاره به این که جامعه تک بُعدی نیست و نمی‌توان برای گسترش نشاط اجتماعی از یک عامل استفاده کرد و سایر زمینه ها را در نظر نگرفت، ادامه داد: افراد مختلف به حوزه های مختلفی مانند ورزش، هنر و سایر فعالیت های اجتماعی و فرهنگی علاقه مند هستند و باید با در نظر گرفتن آسیب ها، شرایط بهره گیری مردم از زمینه های مختلف فرهنگی و هنری را فراهم کنیم.


استاندار فارس با بیان اینکه باید گروه‌های هدف را شناسایی کرده و میزان گرایش و تمایل آن ها به زمینه‌های مختلف فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی را مطالعه کنیم، افزود: برای کم کردن گرایش افراد به ناهنجاری‌های اجتماعی باید اولویت‌ها را براساس میزان استقبال مردم و شدت اثرگذاری هر کدام از فعالیت‌های اجتماعی را مشخص کرده و بر اساس مصلحت جامعه سیاست‌گذاری کنیم.


دکتر رحیمی خواستار ارزیابی و گزارش دهی دقیق از فعالیت‌های صورت گرفته با عنوان اوقات فراغت توسط دستگاه‌های مختلف شد و گفت: کمیته ارزیابی باید در مجموعه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان شکل گرفته و میزان اثربخشی و موفقیت فعالیت های مختلف را بررسی و به مدیران استان گزارش دهد.


استاندار و رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس با تاکید بر این که دستگاه‌ها و نهادهای مختلف باید در راستای ارائه خدمات مطلوب به مردم، امکانات پراکنده خود را تبادل کرده و کمبودها را جبران کنند، گفت: هماهنگی میان دستگاه ها موجب می شود امکانات تفریحی، هنری، ورزشی و... بسیار بیشتری در اختیار متقاضیان قرار گیرد و به نیاز مردم به شکل مناسب تری پاسخ دهیم.


نماینده عالی دولت در استان فارس بهره گیری شهرداری شیراز از باغات تملک شده به منظور افزایش میزان فضای سبز شهروندان و توجه خاص به آشنایی مردم با خرده فرهنگ های اقوام در جای جای استان فارس را از جمله زمینه‌های جذاب و موثر در جذب اقشار مختلف مردم در اوقات فراغت دانست و خواستار برنامه ریزی دستگاه های مسئول در این زمینه ها شد.
گفتنی است در این جلسه دستگاه ها به بیان گزارشی از عملکرد خود در زمینه غنی سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان و پیشگیری از گرایش به آسیب های اجتماعی و اعتیاد پرداختند.


منبع: روابط عمومي دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس98.05.01

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است