Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 154 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 157
دیروز  ------------------دیروز ------------------17455
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 17612

نقش سپاه در برنامه‌های آموزشی و اقدامات پیشگیری از اعتیاد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان سیستان و بلوچستان در دیدار با فرمانده سپاه سلمان استان نقش سپاه را در برنامه‌های آموزشی و اقدامات پیشگیری از اعتیاد مهم و ضروری دانست.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان؛ علی زندی در این دیدار گفت:  احساس مسئولیت و تعهد در برابر انقلاب مهمترین و بارزترین ویژگی حفاظت سپاه می‌باشد و سپاه به‌عنوان بهترین سنگر وحدت و همدلی مردم ایران را در دفاع از میهن اسلامی در طول سالیان به ظهور رسانده‌ است.


وی افزود: مبارزه با این پدیده نیازمند عزم ملی بوده و باید مردم در این زمینه دخیل باشند تا اقدامات لازم و موثرتری برای مقابله با این معضل اجتماعی صورت گیرد.


دبیر شورا بیان داشت: در امر پیشگیری از اعتیاد نیز می‌توانیم با آگاهسازی و آموزش گام‌های مثبتی را در این زمینه داشته باشیم.


همچنین سردار گشتاسب فرمانده سپاه سلمان در استان گفت: یکی از برنامه‌های محوری سپاه ورود به مسائل پیرامون کاهش آسیب‌های اجتماعی است و در راستای هم افزایی و هماهنگی‌های بیشتر اقداماتی را در سطح استان انجام داده است.


وی اظهار کرد: مهمترین موضوعی که مجموعه سپاه دنبال می‌کند، اشتغال افراد معتاد پس از بهبودی کامل آن‌ها است.


فرمانده سپاه سلمان در استان خاطرنشان کرد: سپاه با همکاری دیگر نهاد‌ها به کمک خانواده‌های آمده است که با مشکل معرفی افراد معتاد به کمپ‌های ترک اعتیاد مواجه هستند و آن‌ها را یاری می‌کند.


گشتاسب بر لزوم آسیب‌شناسی و پیشگیری از مواد مخدر در مناطق آسیب‌پذیر تاکید کرد و گفت: برنامه‌های مهمی در سپاه جهت مقابله با اعتیاد در حال پیگیری و اجرا است.


خسارات ناشی از اعتیاد به جامعه رقم بسیار بالایی است
دبیر شورا همچنین در دیدار با سردار ملاشاهی فرماندهی مرزبانی استان گفت: خسارت‌های وارده به حوزه های مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی که به واسطه گسترش اعتیاد و توزیع مواد مخدر به جامعه تحمیل شده است، رقم بسیار بالایی است و مبارزه با مصرف مواد مخدر و بیماری اعتیاد به عنوان یک مسئله جدی و یکی از مهم‌ترین رویکردهای دولت تدبیر و امید مورد توجه مسئولین قرار دارد.


وی افزود: لازم است تمامی دستگاه‌ها با برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری دقیق از تمامی ظرفیت‎های خود برای مقابله با این پدیده شوم استفاده کنند .


همچنین سردار ملاشاهی فرمانده مرزبانی استان به تشریح وضعیت مرز و مقابله مرزبانان با قاچاقچیان مواد مخدر پرداخت و اظهار کرد: با توجه به اینکه دشمن بارها در جبهه نظامی از ما شکست خورده لذا این روزها به جنگ نرم و تضعیف روابط مردم روی آورده است.


وی با بیان اینکه در مرزهای افغانستان اقدامات بسیار خوبی انجام شده اما مطالبات ما بسیار است و امنیت باید به خوبی در مرزها برقرار شود، گفت: مرزبانان، مرزداران و مرزنشینان با وحدت و اعتقاد قلبی به حفظ حریم امنیتی مرزها می‌پردازد و ما آمادگی داریم از تمامی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در راستای اجتماعی شدن امر مبارزه با مواد مخدر استفاده کنیم.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان98.04.19

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است