Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 128 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 331
دیروز  ------------------دیروز ------------------17455
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 17786

برگزاری همایش پیشگیری از اعتیاد و بررسی آسیب‌های اجتماعی در شهرستان سبزوار

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


نخستین همایش پیشگیری از اعتیاد و بررسی آسیب‌های اجتماعی شایع محیط‌های کاری با حضور فرماندهی انتظامی شهرستان سبزوار، اساتید دانشگاه، کارگران و کارفرمایان، اعضای تشکلات کارگری و کارفرمایی و جمعی از تعاونگران و مقرری بگیران بیمه بیکاری در سالن تالار کاشفی برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی؛ در ابتدای جلسه مختاری معاون مدیر کل و رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سبزوار به تشریح آسیب‌های اجتماعی پرداخت و آسیب‎های اجتماعی نو پدید و عوامل موثر بر آن را بیان داشت و هدف از این همایش را آگاهسازی جامعه کارگری و کارفرمایی نسبت به خطرات اعتیاد و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی شایع در بین خانواده‌های کارگران عنوان کرد.


 وی افزود: جامعه کارگری به دلیل مشکلات اقتصادی و ناپایداری شغلی در معرض آسیب‌های اجتماعی بسیاری قرار دارد و در همین راستا این اداره وظیفه خود می‌داند تا در حوزه‌های آسیب‎های اجتماعی در جامعه کارگری ورود پیدا کرده و در جهت شناسایی، آموزش و اطلاع‌رسانی و برخورد با این عوامل برنامه‌ریزی کند.


در ادامه همایش سرهنگ سید محمد هاشمی فرمانده انتظامی سبزوار در خصوص آسیب‌های شایع شهرستان با محوریت اعتیاد سخنانی را بیان کرد و اظهار داشت: اعتیاد و عدم پای‌بندی به هنجارهای اجتماعی موجب پیدایش بسیاری از آسیب‌های اجتماعی می‌شود و برای اینکه بتوان از این آسیب‌ها در امان باشیم باید از همه ظرفیت‌ها در این زمینه استفاده کنیم تا بتوانیم آینده جامعه اسلامی را در مسیر درست قرار دهیم.


پس از آن دکتر صولتی جامعه‌شناس و مدرس دانشگاه در خصوص آسیب‌های اجتماعی نو پدید برای نوجوانان و چگونگی برخورد با آن توسط والدین سخنرانی و خانواده را مهمترین رکن در برخورد و مواجهه با آسیب‌های اجتماعی جوانان عنوان کرد.


برگزاری دوره آموزشی ارتقای مهارت‌های اخلاقی و زندگی در شهرستان نیشابور
در راستای کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی، دوره آموزشی ارتقاء مهارت‌های اخلاقی و زندگی ویژه خانواده‌های زندانیان شهرستان نیشابور برگزار شد.


رجبی، رئیس اداره زندان نیشابور با اعلام این خبر افزود: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در زمینه کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی در چارچوب سیاست‌ها و خط‌مشی‌های مصوب شورای اجتماعی کشور و به‌منظور اجرای برنامه‌هایی برای کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی خانواده زندانیان، دوره آموزشی ارتقای مهارت‌های اخلاقی و زندگی خانواده‌های مددجویان به میزبانی انجمن حمایت از زندانیان شهرستان نیشابور برگزار شد.


رئیس اداره زندان نیشابور در ادامه تصریح کرد: برابر تفاهم‌نامه فی‌مابین سازمان زندان‌ها و ریاست سازمان اجتماعی کشور دوره آموزشی ارتقای مهارت‌های اخلاقی و زندگی ویژه خانواده‌های زندانیان در محل انجمن حمایت برگزار و خانواده‌های مددجویان در خصوص تئوری انتخاب و سبک زندگی توسط روانشناس بالینی زندان، آسیب‌های اخلاقی در محیط خانواده و کار توسط دادستان دادسرای عمومی و انقلاب، مخاطرات شبکه‌های ماهواره‌ای و مجازی توسط رئیس پلیس فتا و مهارت‌های اساسی زندگی توسط دکتر روانشناس مدعو، آموزش‌های لازم را فرا گرفتند.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی98.04.19

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است