Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 242 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 16922
دیروز  ------------------دیروز ------------------19524
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 100001

نقش مهم روحانیون در پیشگیری از اعتیاد در جامعه

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

 


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوی بر نقش مهم روحانیون در پیشگیری از اعتیاد در جامعه تاکید کرد.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی؛ محمدحسن جهان در دیدار با معاون مدیرکل و مسؤل آموزش و پژوهش تبلیغات اسلامی استان با اشاره به نقش مهم روحانیون در جامعه گفت: روحانیون و علما و ائمه جماعات محور اصلی حرکت فرهنگی در جامعه هستند و نقش روحانیون در پیشبرد اهداف دین و تعالی اجتماعی بسیار حائز اهمیت است.


وی افزود: باید آسیب‌ها را شناخت و با تمام توان در جهت برطرف کردن آن کوشید . همچنین با توجه به این‌که مرجعیت فکری بسیاری از مردم، برعهده مراجع عظام و علمای اعلام می‌باشد، آنان می‌توانند با ورود به این موضوع، کمک بزرگی به امر پیشگیری و مبارزه با اعتیاد کنند.


دبیر شورا با اشاره به نقش روحانیون در پیشگیری از اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر گفت: استفاده از ظرفیت روحانیون یکی از راهکارهای مهم در پیشگیری و مبارزه به مواد مخدر می‌باشد. روحانیون می‌توانند از طریق آگاهی‌بخشی و متقاعدسازی عموم مردم نقش مؤثری در پیشگیری از مصرف مواد مخدر داشته باشند، آموزه‌های دینی در صورتی مؤثرند و می‌توانند اثر نیرومندی در کنترل رفتار و خود مهارگری داشته باشند که با متقاعدسازی و انگیزش درونی همراه باشند. که این مقوله براحتی توسط روحانیت معزز قابل انجام است.


جهان ضمن سپاس از اقدامات فرهنگی پیشگیری تبلیغات اسلامی در حاشیه شهر مشهد خاطر نشان کرد: روحانیون و مبلغین می‌توانند موضوعاتی از قبیل مضرات مواد مخدر، اهمیت سلامت جسم و روح، شیوه‌های پیشگیری از اعتیاد و مشکلات رفتاری و همچنین شیوه‌های زندگی سالم از منظر اسلام را موضوع سخنرانی و جلسات خود در مساجد قرار دهند و مخاطبین خود را در این زمینه‌ها آگاه کنند زیرا باورهای دینی عامل کاهش اعتیاد در جامعه و باعث نشاط و حیات اجتماعی و رونق زندگی می شود


وی افزود: اولویت اصلی، پایدار و بلند مدت ما پیشگیری از اعتیاد می باشد اهتمام ویژه ای در نظام در مقوله پیشگیری از اعتیاد وجود دارد و با تفاهم نامه سه جانبه تبلیغات اسلامی، شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و آموزش و پرورش برنامه های فرهنگی پیشگیری توسط ائمه جماعات در مدارس استان اجرا خواهند شد.


دبیر شورا با بیان لزوم توجه به باورهای دینی برای پیشگیری از اعتیاد در جامعه خاطر نشان کرد: اعتقاد به باروهای دینی به زندگی انسان جهت داده و باعث کاهش مشکلات و به دنبال آن افزایش اعتماد به نفس شده و در نهایت منجر به پیشگیری از روی آوردن به مواد مخدر و ناهنجاری های اجتماعی می شود.


وی افزود: بی توجهی به آموزه‌های دینی از سوی بسیاری از والدین و در کنار آن موج تهاجم فرهنگی که به شکل‌های مختلف ذهن فرزندان ما را نشانه گرفته‌اند از مهمترین عوامل مذهب گریزی جوانان و نوجوانان می‌باشد که روحانیون به عنوان یاری گران در پیشگیری از اعتیاد نقش بسیار مهمی دارند.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی98.04.19

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است