Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 330 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 19751
دیروز  ------------------دیروز ------------------19727
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 77197

مبارزه با مواد مخدر باید به یک دغدغه عمومی تبدیل شود

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: برای آنکه برنامه‌ریزی‌ها در راستای مبارزه با آسیب‌های اجتماعی ناشی از مواد مخدر با موفقیت همراه باشد، باید این موضوع به یک دغدغه عمومی تبدیل شود.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی؛ حسن جعفری در همایش گرامیداشت هفته مبارزه با مواد مخدر که با حضور نمایندگان تشکل‌های مردمی در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: نوجوانان، جوانان و بانوان بیش از سایر اقشار جامعه در معرض آسیب‌های ناشی از مصرف مواد مخدر قرار دارند.


وی با بیان اینکه مبارزه و پیشگیری با مواد مخدر از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است، افزود: متاسفانه اعتیاد باعث سقوط ارزش‌ها و هنجارهای فرهنگی در جامعه می‌شود به طوری که افراد در معرض اعتیاد حتی بدیهی‎ترین موارد اخلاقی را هم زیرپا می‌گذارند.


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: دولت در حوزه پیشگیری از آسیب‎های اجتماعی و مبارزه با مواد مخدر در ابعاد مختلف بسیار جدی است و برای دستیابی به این هدف از همه ابزارها استفاده ‌می‌کند اما به دلیل فراوانی تهدیدات در این زمینه، توان دستگاه‌های اجرایی کافی نیست.


جعفری با بیان اینکه مبارزه با مواد مخدر باید به یک دغدغه اجتماعی تبدیل شده و به لایه‌های مختلف جامعه تسری پیدا کند، ادامه داد: سازمان‌های مردم‌نهاد می‌توانند در امر مبارزه با مواد مخدر با اولویت پرداختن به موضوع پیشگیری از آسیب های ناشی از مصرف مواد، نقش آفرینی کنند.


وی افزود: ایجاد خانه تشکل‌های فعال در حوزه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر اقدام بسیار خوبی و قابل توسعه در استان و شهرستان‌ها است که با حمایت دولت و سازمان‌های مردم نهاد تحقق پیدا می‌کند و هدف اصلی آن مشارکت دادن مستقیم مردم در امر مقابله با آسیب‌های اجتماعی است.


دبیر شورا تاکید کرد: توان دستگاه‌های اجرایی در حوزه مبارزه با مواد مخدر بسیار محدود است و انتظار می‎رود که تمامی اقشار جامعه به صورت همه جانبه از متولیان این بخش حمایت کنند؛ علاوه بر این، رسانه‎ها هم می‎توانند در راستای آگاهی بخشی، توجیه افکار عمومی و پیشگیری از بسیاری آسیب های اجتماعی به ویژه مواد مخدر نقش بسزایی ایفا کنند.


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یکی از مشکلات موجود در حوزه مبارزه با مواد مخدر را اجرای برنامه های کوتاه مدت برشمرد و گفت: باید این موضوع آسیب شناسی شود که چرا به رغم تلاش برای کاهش آسیب‌های اجتماعی ناشی از اعتیاد در طی 40 سال گذشته، ناموفق بوده ایم و اهداف مدنظر در این رابطه تحقق نیافته است.


وی افزود: به نظر می رسد که باید در سیاست ها و روش های مقابله با آسیب های اعتیاد بازنگری کرده و برای سال 98 یک راهبرد دقیق مشخص شود که این امر جز با مشارکت تشکل های مردمی و فهم مشارکت اجتماعی امکان پذیر نیست.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی98.04.19

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است