Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 300 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 617
دیروز  ------------------دیروز ------------------17455
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 18072

استفاده از ظرفیت‌های مردمی برای کاهش آسیب‌های ناشی از اعتیاد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


سرپرست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی بر استفاده از ظرفیت‌های مردمی برای کاهش آسیب‌های ناشی از اعتیاد تاکید کرد.


به گزارش روابط عمومي شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان شرقی، سرپرست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در حاشيه  ديدار فرمانده انتظامي استان و جمعي از فرماندهان پاسگاه‌هاي استان و در نشستی که در مرکز ماده 16 داشت، گفت: اعتیاد نوعی بیماری است و نجات یک نفر از این بیماری نجات یک خانواده و جامعه می‌باشد که برای کاهش آسیب‌های ناشی از مصرف مخدر و ریشه کردن آن باید به رویکرد استفاده از ظرفیت‌های مردمی و مشارکت متوسل شد.


رضا استادرحیمی افزود: ایجاد اشتغال آسان و پایدار در مراکز اقامتی و کمپ‌ها همزمان با درمان و نگهداری معتادین در استان آذربايجان شرقي در تسريع  روند درمان و بازگشت آنها به خانواده و جامعه نقش بسزائي دارد.


سرپرست شورا افزود: متاسفانه اکثر خانواده‌های معتادان از نظر معیشتی در شرایط نامناسب قرار دارند و قادر به تامین هزینه‌های نگهداری و درمان نمی‌باشند لذا مسئولین مراکز درمانی خصوصا مراکز میان مدت باید از ظرفیت خیرین استفاده کنند.


استادرحیمی ضمن تقدير از تلاش‌هاي فرماندهي انتظامي و پليس و عوامل نظامي و انتظامي و امنيتي با  ذکر این مطلب که موثرترین عامل پیشگیری از اعتیاد نهاد خانواده است، گفت: باید با تقویت اعتماد به نفس و قدرت نه گفتن، تصمیم‌گیری و از بین بردن افسردگی و کم رویی فرزندان، آن‌ها را در برابر شرایط آسیب‌زا و گرایش به سمت مواد مخدر مقاوم کنیم.


منبع: روابط عمومي شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان شرقی98.04.17

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است